Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ALO Audio Pilot USB DAC recenzja


Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

ALO Audio Pilot USB DAC

 

Słowem wstępu

 

Opiewający w coraz bardziej wymagające słuchawki przenośne, rynek, co jakiś czas zaskakuje nas urządzeniami umożliwiającymi poprawę jakości dźwięku podczas podróży. Co więcej, znajdziemy już na nim kilka pozycji, które zdążyły już na stałe wpisać się w krajobraz na stałe. Amerykański producent postanowił wybiec naprzeciw wymaganiom rynku i tak oto, powstał ALO Audio Pilot. Przenośny wzmacniacz z przetwornikiem analogowo-cyfrowym, w formie niezwykle poręcznej. Wyceniają go na 599pln,- na naszym rynku. Sprawdźmy, czy jest wart zainteresowania.

 

Wewnątrz i zewnątrz

 

Urządzenie dostajemy w niewielkim tekturowym opakowaniu, w którym znajdziemy zapinany miękki pokrowiec, krótką instrukcję, przejściówkę z USB-C do LTG oraz tytułowe urządzenie. Wykonane, jak na ALO przystało, z dbałością o szczegóły. Spasowanie elementów aluminiowej obudowy również stoi na wysokim poziomie. Urządzenie zostało wyposażone w wyjście słuchawkowe 3,5mm oraz wtyk USB-C, który możemy szybko zaadaptować do wejścia Lightning poprzez przejściówkę, którą znajdziemy w zestawie. Przetwornik jest naprawdę niewielkich rozmiarów, w formie przedłużenia kabla do słuchawek.

 

Technologia i użytkowanie

 

Producent zdecydował się na wykorzystanie układu ESS Sabre 9281C PRO, który wspiera natywnie najbardziej gęste formaty aż do DSD 5.6MHz oraz MQA. W celu monitorowania, jakie próbkowanie w tej chwili jest obsługiwane, producent umieścił diodę, która kolorem symbolizuje gęstość. Maleństwo wpięte w smartphone'a nie jest w ogóle odczuwalne podczas jego używania, duży plus. Można je również wpiąć w komputer wyposażony w złącze USB C, przez co zyskuje na funkcjonalności, jako nie tylko przenośny wzmacniacz z DAC, ale również swojego rodzaju 'stacjonarny' Jak brzmi?

 

Brzmienie

 

Niestety, Pilot nie ma wyjścia zbalansowanego, co wymusza użytkowanie kabelka 3,5mm. Nie jest to znacząca wada, ale na pewno minus, o którym trzeba wspomnieć. Spięty razem z dość wymagającymi Andromedami od Campfire Audio prezentuje dość ciekawy przekaz. Nie brzmi sucho i beznamiętnie. Zaznaczone delikatnie skraje pasma oraz delikatnie oddalona średnica, to charakterystyka, która mnie osobiście przypadła do gustu. Gra z dużą i głęboką sceną, w normie, dość naturalnie, bez przesady w żadną ze stron. Zdecydowanie lepiej niż sam smartphone czy odtwarzacze plików. Bez większych manier i nie ostro. Dla mnie osobiście to duże plusy, przez które mogę go śmiało polecić, jeżeli szukamy przenośnego, ultra-przenośnego wzmocnienia i poprawienia jakości dźwięku w naszych dokanałówkach.

 

 

1.jpg

3.png

5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakoś cicho o tym Pilocie. Ja tu zawędrowałem z myślą o kupnie, ale ciągle nie mogę znaleźć odpowiedzi na dwa zasadnicze pytania.

To może oczywiste bo w końcu Alo audio, ale mając zamiar słuchać z Solarisami ciągle nie wiem jak jest z:

1. Szumami, czy to to szumi jak się podłączy czułe IEM-y?

2. Jak jest z wysterowaniem głośności, bo tu jest ciągle problem na iPhone z innymi donglami można tylko na bardzo małych głośnościach. Więc duży skok i albo za głośno, albo za cicho?

Ktoś może używa i się może podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

 

No cicho, cicho.

 

A szkoda, bo to fantastyczne urządzenie i szczerze chciałbym, żeby stało się bardziej popularne. Od jakiegoś czasu mam okazję bawić się tym sprzętem na co dzień i testować go z różnymi słuchawkami, bo sprawia mi to mnóstwo frajdy. Do pilota podłączałem do tej pory między innymi FH3, FA9, FH7, Andromedy 2020, Nanny i przy wyższych poziomach głośności wprawne ucho z pewnością usłyszy delikatny szum, aczkolwiek nie jest on na tyle silny, żeby przeszkadzał w odbiorze muzyki. Inaczej mówiąc nie uważam, żeby w tym wypadku była to jakaś nadmiernie negatywna cecha produktu, która miałaby go czynić mniej atrakcyjnym niż w rzeczywistości. Jeśli zaś chodzi o głośność, to uważam, że sprzęt jest wysterowany przyzwoicie, a sama regulacja jest dość płynna.

 

Ogółem mówiąc "Pilot" brzmi fantastycznie, jest fajnie wykonany, z pewnością nie brakuje mu mocy i jest kapitalną alternatywą oraz bardzo groźnym rywalem dla większości konkurencyjnych urządzeń z podobnego segmentu cenowego. Tym bardziej biorąc pod uwagę jego cenę uważam, że to naprawdę fajna inwestycja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności