Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zły balans/rozprowadzanie pasma w Superlux HD-330


Audiolis30

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,
Postaram się opisać problem, krótko, zwięźle i możliwie jak najbardziej zrozumiale.
Mianowicie, doskonale sobie zdaję sprawę jak działa stereo że pasmo nie jest równomierne jedynie moc docierająca do obu przetworników o ile wszystko jest technicznie w porządku.
Jednakże jest to już, któraś para słuchawek w przeciągu ładnych kilku lat na której w mniejszym bądź większym stopniu doświadczam tego samego zjawiska.
Otóż po zakupie słuchawek Superlux HD 330 po 2 dniach zauważyłem gdy przesłuchałem szerszą gamę utworów że lewa słuchawka dostaje mniej tła? niektóre dźwięki po prostu "płyną w prawej jeszcze począwszy od miękkiego basu wibrującego do lekko syczącej góry, natomiast w lewej występują te same ale ustępując krótko, po zamianie prawa-lewa (czyt, odwróceniu słuchawek na głowie) również występuje to samo tylko w innej barwie ponieważ od około 8 lat po źle przeprowadzonym zabiegu u laryngologa mam różnice w słuchu na obu uszach natomiast niemożliwe żeby była taka różnica na tylu parach słuchawek, czasami sie do tego przyzwyczajam gdyz dane słuchawki maja dość ubogie pasmo ( przynajmniej ja tak je odbieram) ale w większości jest to dosyć denerwująca przypadłość, dotknęła moich Suerpluxów hd 681, A4t Bloody m630 jak i Sennheiserów hd 438 . Z tym że w Bloody i HD 681 różnica występowała na prawej. 
Zawsze mi się wydawało że od tamtego zabiegu słyszę lepiej na lewę ucho, co udowodniono w badaniach do pracy, natomiast  słyszę chyba te same pasma na obu uszach więc dlatego występuje ta różnica, prawe ucho mniej odbiera tła ale więcej basu (o dziwo wtedy powinna sie ta różnica troszkę wyrównać), natomiast lewe więcej cichszych dźwięków wysokich czy średnich  "gilających" w ucho jak ja to nazywam. Otwarłem lewą słuchawkę bo niskie tony w niektórych nagraniach lekko trzeszczały na membranie, przedmuchałem i zauważyłem ze rurka za driverem (tak to się nazywa? ) jest lekko wygięta więc ją delikatnie wyprostowałem i delikatnie wcisnąłem do tulei/otworu, problem z przesterem znikł natomiast tło pozostaje bez zmian.
Reasumując (wiem nie było krótko i zwięźle) czy mogę coś z tym zrobić czy po prostu muszę się przyzwyczaić licząc na łut szczęścia że w końcu trafię na słuchawki "idealne" mam juz dość bawienia się w oddawanie modeli ze względu na taką drobnostkę, którą pewnie większość użytkowników nie wyłapuje. Aha dodam że Genesisy jakieś "gamingowe" tez to miały i tez oddałem do zwrotu tam to było wręcz uporczywe. To nie jest kwestia wady że gra ciszej głośniej ponieważ jak przeniosę ciut balans na lewy kanał to znowu wokal się rozjeżdża czy niektóre dźwięki, które grały poprawnie na lewej z pełną mocą i czuje to chociaż fakt daje to iluzje "rozszerzenia pasma" ale nie wiem na ile to placebo na ile faktyczny stan.
Dodam jeszcze (nie jestem w 100% pewny) że zauważyłem te różnice dopiero po tym jak zdemontowałem oryginalne pady i dałem swoje stare z A4tech bloody (duzo wygodniejsze) natomiast właśnie po montażu ich dźwięk w lewej był dużo bardziej stłumiony, dlatego zamontowałem z powrotem oryginalne i od tamtej pory jest ta różnica, albo weszło placebo jak mówię . Nie potrafię stwierdzić czy słyszałem tę różnice przed zamianą padów.

Z góry dziękuje za wszelakie opinie, krytykę i cierpliwe przebrnięcie przez tę tone tekstu :) .

Edytowane przez Audiolis30
Przypomniałem sobie dodatkowy aspekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności