Skocz do zawartości

Klimatyczne kolumny / monitory w okolicach 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym kupić jakieś ciekawe głośniki, jak to ująłem takie klimatyczne, cokolwiek miałoby to znaczyć :D Czytałem kilka wątków o kolumnach i chyba @Oskar2905 tu jest dość mocno "rozchwytywany", jako osoba bardzo pomocna i zarazem kompetentna. Zatem do rzeczy. Mam w tej chwili dobrą końcówkę + pre lampowe + DAC na AKM + Dali 450 i gra to bardzo fajnie, ciepło, trochę aksamitnie, klimatycznie ale w niektórych rodzajach muzyki (np. jak wrzucę Toola czy Rush) brakuje trochę blasku, uderzenia, otwartości i namacalności dźwięku. Chciałbym prosić o poradę, co można w jakichś rozsądnych pieniążkach kupić aby osiągnąć to co wyżej, w okolicach +/- 1000 zł.? Mogą być sprzęty starsze, jakieś Brauny, Saby itp. Mogę nawet coś w zwrotnicy grzebnąć jak będzie trzeba (jakieś stare kondensatory wymienić itp., w sensie znajomy, który umie lutownicy się trzymać :D 
Byłby to drugi zestaw głośnikowy, który włączałbym sobie w zależności od nastroju czy rodzaju muzyki. Pokój ok 20m, dość zagracony, z dywanem. Muzyka różna ale bez ciężkich klimatów (metal, punk, jakieś łojenie) i klasyki. Fajnie gdyby kolumny grały fajnie już od niskich poziomów vol. 

 

Znalazłem coś takiego, co wydaje się ciekawe ale chyba cena za wysoka, patrząc na stare aukcje.

https://allegro.pl/oferta/living-audio-ce-100-chrysler-electric-para-kolumn-9676034708

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sytuacja jest dynamiczna :) Wszystko poszło do ludzi, to znaczy został DAC a przyszła hybryda - Jolida 1501RC. Szukam teraz do niej czegoś ciekawego. Grała podobno fajnie z JMlab Micro Utopia. Ogólnie potrzebuje czegoś detalicznego i szybkiego. Budżet do 3K. Oczywiście mile widziane granie w jakości 3K za mniej K :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności