Skocz do zawartości

Słuchawki zamknięte, wokółuszne do 2500zł


CoagulaHavoc

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, CoagulaHavoc napisał:

Dzięki za opinie. Oppo PM3 są na allegro u użytkownika "bez_problemu" nowe. Tylko białe... 
Ostatecznie pewnie tak zrobię i kupię przez internet. W razie czego mam nie 7 a 14 dni na zwrot. Tak zrobiłem z Meze.

Mam pm3 i lubię je bardzo za ich brzmienie ale pamiętaj, że z nieznanych mi powodów WSZYSTKIM znajomym mającym te słuchawki po ok. 2 latach pady i pałąki zaczęły "obłazić ze skóry". Dosłownie i bez przesady obicie pałąka i padów łuszczy się od samego leżenia i patrzenia na nie. Jechałem swego czasu  Hifimana  za kiepską jakość a okazuje się, że Oppo nie jest lepsze...(było bo już nie klepią pełnowymiarowych słuchawek). Nie daj sobie wmówić, że ktoś trafił wyjątkowy model i jemu nic nie zaczyna się łuszczyć! No ale grają bardzo organicznie, naturalnie, przyjemnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 10:00, CoagulaHavoc napisał:

Lubię brzmienie lekko dociążone i delikatnie ocieplone, ale stanowczo nie ciepłe kluchy i walący niekontrolowany bas.

Myślę, że jednak nightowle mogłyby Cię srogo zawieść :)

 

Serio, przyjmij radę Kolegów i postaraj się wpaść do sklepu i posłuchać kilku modeli samemu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czytanie forum to raczej forma zajawki i wstępnej selekcji opcji. Jak nie posłuchasz i to na swoim sprzęcie to nie wiesz czy Ci się spodoba, albo nie spodoba. Też nie koniecznie trzeba iść cenowo na całość, bo wydanie większej gotówki może według jakiś kryteriów dać dźwięk wyższej klasy, ale niekoniecznie będzie to warte zachodu.

 

Weź jeszcze pod uwagę DT150 najlepsze słuchawki zamknięte do 2k ;) DT1770 pro też, ale te to już koniecznie z wcześniejszym odsłuchem. 

 

Z jednej strony kupowanie słuchawek powyżej 2k bez odsłuchu to lipa. Lecz jeśli miałbym dla siebie brać słuchawki to nawet dozbierał bym do tych RT. One są bardzo wygodne i mają referencyjny dźwięk. https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/dan-clark-audio-aeon-rt-review-closed-headphone.19393/

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manuelvetro napisał:

Shure srh1540? Z dawnych czasów pamietam, że przypominały mi hd650... 

O! Dzięki za tą opcję. Kompletnie nie brałem pod uwagę tej marki. Zainteresuję się nimi. 

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Dla mnie czytanie forum to raczej forma zajawki i wstępnej selekcji opcji. Jak nie posłuchasz i to na swoim sprzęcie to nie wiesz czy Ci się spodoba, albo nie spodoba. Też nie koniecznie trzeba iść cenowo na całość, bo wydanie większej gotówki może według jakiś kryteriów dać dźwięk wyższej klasy, ale niekoniecznie będzie to warte zachodu.

 

Weź jeszcze pod uwagę DT150 najlepsze słuchawki zamknięte do 2k ;) DT1770 pro też, ale te to już koniecznie z wcześniejszym odsłuchem. 

 

Z jednej strony kupowanie słuchawek powyżej 2k bez odsłuchu to lipa. Lecz jeśli miałbym dla siebie brać słuchawki to nawet dozbierał bym do tych RT. One są bardzo wygodne i mają referencyjny dźwięk. https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/dan-clark-audio-aeon-rt-review-closed-headphone.19393/

 

 

O dt150 myślałem już wcześniej. Jednak mierzyłem nieco wyżej tym razem. Ale jak najbardziej opcja do sprawdzenia.

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Weź jeszcze pod uwagę DT150 najlepsze słuchawki zamknięte do 2k ;)


Podsunąłeś mi szalony pomysł. Jako że od dłuższego czasu myślałem o sprawdzeniu DT150 (wiele dobrego o nich czytałem), to do 2k kupię sobie 2 pary słuchawek! :D
Kupię DT150 (śmieszne pieniądze) i jeśli mi się spodobają, to zostaną i wezmę sobie jeszcze... HD650. Zmieszczę się w 2k z zapasem, a będę miał jeszcze dobrą otwartą parę 650tek, która mi się podobała brzmieniowo. I rzeczywiście prawdopodobnie lepiej na tym wyjdę, niż jakbym miał żyłować budżet na jedną zamkniętą parę.

P.S. EQ dla mnie to zło!
P.S.2. Jaki fajny EQ polecasz? ;)

MrBrainwash, znalazłem Twój wpis z 2013r w temacie o DT150: "Rozumiem co masz na myśli, że wolisz granie zamkniętych. I Ci trochę zazdroszczę, bo ja tego mulenia na DT-150 po prostu nie mogłem zdzierżyć (źródło miałem bardzo neutralne)."

Jak to w końcu jest? ;)

 

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoagulaHavoc według mnie dobra decyzja. Obie pary są świetne. Ty Senki chyba mówiłeś że słuchałeś. Z dobrym torem to są wyśmienite słuchawki na lata. W sumie głupio zrobiłem, że je sprzedałem. DT150 to też super nauszniki. Zmodyfikowane są zamkniętym odpowiednikiem senków. 

 

One same w sobie nie mulą jakoś i przejrzystość mają bardzo dobrą. Jedynie na słabych źródłach niestacjonarnych się buła pojawia. Jeśli chodzi o cytat to pewnie pisałem, wtedy o zepsutej parze jaką miałem, jedyna chyba para używek jakie zwracałem sprzedającemu bo według mnie były nie teges. Potem kupiłem kolejną parę i były już spoko. Sprzedałem je ostatecznie tylko dlatego, że nie wykorzystywałem ich potencjału. Jakościowo były wyborne, ale na tamte czasy chciałem czegoś innego.

 

Sam nie miałem czasu przysiąść do EQ jakoś porządnie (ale zamierzam). Standardowa i dobra opcja to APO. Na forum ASR pewnie też znajdziesz parę propozycji. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

@CoagulaHavoc

Co do twojego setapu, to z mojego doświadczenia:

-spróbowal był op ampa dysktetnego takiego jak np sparkos lab, jeśli się zmieści. Dla mnie opampy zintegrowane zawsze grają jakby ścisniętym, mniejszym dźwiekiem, przy dokładnych opampach zintegrowanych jest cyfrowość, przy muzykalnych zintegrowanych wycięcie wielu informacjj.

- miałem kable usb ultraviolet, starlight i w pełni srebne, stalight gra najbardziej muzykalnie, dla mnie grał o wiele poprawniej od ultraviolet.

-bardzo chwali się to, że masz dedykowane zewnętrzne zasilacze

- jeśli idziemy wyżej to zewnętrzny konwerter usb/spdif, z zastrzeżeniem ze nie słuchałem DM100, ale zawsze dacki, które miałem, nawet te droższe miały słabe wejście usb, kabel coax stalight WW też jest wystarczający w wielu scenariuszach.

 

Co do słuchawek:

Masz przesłuchane w większośći słuchawki dynamiczne i w takie też celujesz.

Może warto spróbować ortodynamików?

Przynajmniej gdzieś posłuchać albo pożyczyć do testów, bo nie wszystkie też grają dobrze i ważny jest kabel.

DT150 i HD650 to chwalonie i uznane słuchawki więć może wystarczą, ale jakby Cię znowu złapała audionervosa to polecam sprawdzić :)

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, NuYam napisał:

- jeśli idziemy wyżej to zewnętrzny konwerter usb/spdif, z zastrzeżeniem ze nie słuchałem DM100, ale zawsze dacki, które miałem nawet te droższe miały słabe wejście usb, kabel coax stalight WW też jest wystarczający w wielu scenariuszach.

Ja chyba nie odleciałem aż tak bardzo, i specjalnie nie narzekam na wejście USB w DM. A sam DM nie gra już tak jak stockowy. Jestem bardzo zadowolony z modyfikacji. Szukam jedynie nieco bardziej muzykalnych słuchawek, choć już teraz doszukuję się chyba detali, które mogą mi przeszkadzać. Wiadomo, chcę czegoś innego ;)

http://audiopurist.pl/mods-pl/cambridge-audio-dacmagic-100-modification/

 

13 minut temu, NuYam napisał:

-spróbowal był op ampa dysktetnego takiego jak np sparkos lab, jeśli się zmieści.


Niestety, nic wyższego w tej obudowie nie zmieszczę. A samo brzmienie MUSES mi również odpowiada. Na pewno jest lepiej jak na NE5532
http://audiopurist.pl/mods-pl/nostromo-valentine-2/

Jeśli chodzi o kable, to nie słuchałem SL. Zwyczajnie cena jest dla mnie już zaporowa. Natomiast słuchałem UV w wersji 7 i chyba bardziej mi odpowiadała niż 8. Była bardziej miękka i muzykalna.

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, CoagulaHavoc said:

Niestety, nic wyższego w tej obudowie nie zmieszczę. A samo brzmienie MUSES mi również odpowiada. Na pewno jest lepiej jak na NE5532
http://audiopurist.pl/mods-pl/nostromo-valentine-2/

Miałem dwa urządzenia z Tpa6120 i oba grały tylko dobrze dla mnie.

Były to Asus Essence stx i Icon Hdp

Podobno tpa6120 zgrywa sie dobrze w wysoko omowymi słuchawkami.

Dla mnie po czasie okazał sie za "cyfrowy", chociaż możliwe, że w dobrej aplikacje brzmi lepiej.

Ten opamp sparkos lab powinien sie tam zmieścić, trochę kosztuję:

https://sparkoslabs.com/discrete-op-amps/

https://avcorp.pl/product-pol-4721-Sparkos-Labs-SS3602-Dual-DIP8-podwojny-dyskretny-wzmacniacz-operacyjny.html

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NuYam napisał:

Podobno tpa6120 zgrywa sie dobrze w wysoko omowymi słuchawkami.

DT150 i HD650 mają odpowiednio 250 i 300ohm, więc wszystko się zgadza ;)

Może i mam audionervosę, ale muszę do tego podejść racjonalnie i na ile budżet pozwala. Podobnie jak w przypadku WW UV i SL. Dla mnie UV to już zapora cenowa, na którą mogę sobie jeszcze pozwolić, dlatego nie jestem przekonany czy na OPAMPA byłbym w stanie wydać 400zł, choć kto wie? ;) Dzięki za sugestie. Poczytam o tym jak się uporam ze słuchawkami. W każdym razie wzmacniacz w niedalekiej przyszłości będzie do wymiany. Te mody, które przeszedł były zrobione bardziej z ciekawości niż potrzeby, a finalnie okazało się, że gra to o wiele lepiej.
W tym wzmacniaczu TPA6120 gra dość ciepło z MUSES i odpowiednim strojeniem. Na tej stronie, którą podałem jest dokładny opis modyfikacji. Gra cieplej, żwawiej, dynamiczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś szukał wzmacniacza to mogę polecić Burson Soloist mk2.

Popatrz na jego budowę wewnętrzną, prawie w pełni dyskretna, klasa A.

Miałem dwa razy i myślę, aby kupic jeszcze raz, chociaż mam teraz wzmacniacz Pathosa.

 

Mam dwa podwójne opamy sparkos i dwa pojedyncze do mnie jadą, miałem bursony V6c i v5i.

 

Jak byś szukał innego dac to też mogę się podzielić moim doświadczeniem.

 

Ogółnie uważam, że sprzęt audio to przygoda :)

Jestem za racjonalnym wydawaniem pieniędzy i wierzę, że świetne audio nie musi dużo kosztować

 

Powodzenia :)

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NuYam napisał:

Jak byś szukał wzmacniacza to mogę polecić Burson Soloist mk2.

Popatrz na jego budowę wewnętrzną, prawie w pełni dyskretna, klasa A.

Miałem dwa razy i myślę, aby kupic jeszcze raz, chociaż mam teraz wzmacniacz Pathosa.

 

Mam dwa podwójne opamy sparkos i dwa pojedyncze do mnie jadą, miałem bursony V6c i v5i.

 

Jak byś szukał innego dac to też mogę się podzielić moim doświadczeniem.

 

Ogółnie uważam, że sprzęt audio to przygoda :)

 

Powodzenia :)


Tak, wiem. Od kilku lat nie myślę o niczym innym :)
Dzięki, będę pamiętał.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska sprawa z tymi DT150. Zapytałem dziś o dostępność na mp3store, bo były w ofercie i nagle zniknęły. Odpowiedzi nie otrzymałem.
Podobnie jest w reszcie sklepów. Ostatnie sztuki wszędzie. Nie chciałbym dostać jakiegoś przechodzonego egzemplarza... 
Trochę zabawnie zaczyna się robić, bo wszystkie modele, które mnie interesowały nie są lub zostają wycofywane z produkcji/sprzedaży.

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szwagiero napisał:

Co najmniej połowa tego forum :)


Bezpieczny sklep? Głupie pytanie, wiem, ale wolę się upewnić ;)

W tumanie są dostępne (wierzę że aktualizacje magazynowe maja sprawne i pewne) i wychodzi na to samo a czasem nawet taniej z dostawą niż na miejscu w polskich sklepach. Poza tym jakoś bardziej wierzę w niemiecki sprzęt bezpośrednio z Niemiec ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CoagulaHavoc napisał:


Bezpieczny sklep? Głupie pytanie, wiem, ale wolę się upewnić ;)

W tumanie są dostępne (wierzę że aktualizacje magazynowe maja sprawne i pewne) i wychodzi na to samo a czasem nawet taniej z dostawą niż na miejscu w polskich sklepach. Poza tym jakoś bardziej wierzę w niemiecki sprzęt bezpośrednio z Niemiec ;)

 

No i masz 30 dni na zwrot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki (DT-150) zamówione we wspomnianym sklepie. 
Podzielę się wrażeniami, gdy przyjdą.

Dzięki wszystkim za pomoc.

7 minut temu, MrBrainwash napisał:

No i masz 30 dni na zwrot. 

No dokładnie.
Gdyby ktoś był zainteresowany to mają tam jeszcze kilkanaście sztuk (pytałem). W polskich sklepach znikają z półek, więc to może być ostatnia szansa na zakup tych słuchawek, bo być może wycofują już z produkcji.

A Tobie MrBrainwash wielkie dzięki za podsunięcie pomysłu ze 150tkami, bo w końcu je kupiłem. Nie jest to pułap, w który celowałem, ale być może to będzie właśnie to czego szukałem. Jak pisałem, gdy mi przypadną do gustu, to zostaną ze mną i dokupię sobie 650tki.

Edytowane przez CoagulaHavoc
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed modem na wyjściu było 10ohm. Po jest 22. Producent TI zaleca rezystor od 10 do 50ohm. Koleś, który to robił celowo zwiększył impedancje bo dynamika była za duża. Pomimo tego dynamika nie ucierpiała, bas szybki i zdecydowanie lepszy jak na NE. Nie sądzę, że jedynie impedancja ma wpływ na jakość dołu. Jakoś jestem spokojny o jakość basu ;)

 

Edytowane przez CoagulaHavoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy DT-150 ma to spore znaczenie, wiem bo trochę siedziałem w DIY, 22 Ohm to jest kosmos...U mnie świetnie grały z 3 Ohm na wyjściu, im mniej tym lepiej. Do tego przejrzyste źródło i jest ok. Ten TPA nigdy mi nie leżał ale oby Tobie to dobrze zagrało:) 

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności