Jump to content

M17

Zamoy72

Recommended Posts

3 hours ago, Rafacio said:

Kupowanie w preorderze zawsze rozzuchwala sprzedającego-producenta. To psucie rynku po prostu.

Psucie rynku to windowanie marży przez wołanie za sprzęt nie wiadomo jakich kwot tylko dlatego, że należy do segmentu premium. Veblen to ładnie opisał. Pomijam fakt wzrostu kosztów.

Powiedziałbym raczej, że to konsumenci są rozzuchwalani przez nakręcanie hajpu. Ale jeśli ktoś charakteryzuje się wysokim apetytem na ryzyko i woli samemu przetestować sprzęt, to czemu nie? Nie mój geld. 

Pre order czyli +/~ 20% rabat i jeszcze sklep zarabia pewnie z 10-20% , oczywiście nie na każdym produkcie ale na b dużej części produktów są takie marże... Chociażby kabelki słuchawkowe kupowane przy zamówieniu 50 szt gdzie sztuka to 300 zł a sprzedawane są za ponad 700 złotych :)

• 2 weeks later...
3 minuty temu, maciux napisał:

Podstawka całkiem elegancka:

3a.jpg

Ledwo utrzymałem w trakcie fotografowania:

4a.jpg

Kiedy jakieś info jak to gra?

5 godzin temu, maciux napisał:

Spróbuję wyrobić się w dwa tygodnie. Porównanie z M15-tką oczywiście będzie :)

Jak to możliwe to z dx300 też poproszę :)

• Like 1

W dniu 3.12.2021 o 14:05, wegiel21 napisał:

Jak to możliwe to z dx300 też poproszę :)

Spróbuję, ale raczej nie uda mi się wypożyczyć DX300.

2 minuty temu, wegiel21 napisał:

Czy podstawka i etui jest w zestawie?

Na to wygląda. Co do etui nie mam wątpliwości, bo jest zapakowane razem z odtwarzaczem. Natomiast dock DK3 jest w oddzielnym pudełku, ale wszystko wskazuje na to, że to część zestawu. Podstawka jest uwzględniona na stronie dotyczącej modelu M17 (https://www.fiio.com/m17) i nie jest sprzedawana oddzielnie.

• Like 2

• 2 weeks later...

Nie dotrzymam słowa - miałem urwanie głowy w pracy i nie wyrobię się z testem tak szybko, jak myślałem. Nie spędziłem też z odtwarzaczem tyle czasu, ile chciałem, ale jestem zachwycony. To bardziej mobilny tor stacjonarny niż odtwarzacz, autentycznie zamiennik stacjonarnego toru. Zaliczyłem kilkukrotnie opad szczęki, brzmienie jest naprawdę dużego formatu.

Jeśli chodzi samo brzmienie, to M17 to raczej rozwinięcie neutralno-zrównoważonego M11 Plus LTD niż bardziej dociążonego FiiO M15. Z drugiej strony M17-tka ma cechy obu modeli tzn. odtwarzacz jest jednocześnie zrównoważony, przestrzenny i rozdzielczy, ale nadal muzykalny. Nie ma ścięcia w basie czy też żyletek w sopranie, ale to już raczej dojrzałe, transparentne granie. Co raczej nie zaskakuje, zważywszy na bebechy, cenę i ceglasty rozmiar :)

• Like 1

Zastąpiłem X7mk2 M17-ką.

Muszę się przyznać, że po kilku dniach noszenia tego monstrum zaczynam wymiękać. Nie jestem przyzwyczajony do tak ciężkiej pracy fizycznej. Potrzebny mi jakiś chlebak, plecak czy jakieś inne nosidełko.

P.s.

Jakość dźwięku mnie powaliła (w pozytywnym sensie oczywiście) i to na słuchawkach bt audio technica ath dsr9bt - moje subiektywne odczucie.

Niedługo stanę się posiadaczem hd820 i sądzę, że dopiero będzie się działo.

• Like 2