Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern SR25 vs Cayin N3Pro vs Cowon R2 vs HiBy R5 vs iBasso DX160 vs Shanling M6 vs Shanling M5s


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

  • Methuselah zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Podziwiam i szanuję za to treściwe, ale wiele wnoszące porównanie. Mogę się jedynie domyślać, ile kosztowało to czasu oraz pracy.

 

Wszystko ładnie wyłożone i sądzę, że dla wielu szukających DAPa ze średniej półki będzie to świetny punkt odniesienia podczas poszukiwań nowego grajka. Osobiście nie spodziewałem się, że SR25 wypadnie aż tak dobrze w tym zestawieniu i nawet spisałem go na straty, a tu jaka miła niespodzianka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za włożoną pracę.

Przydałoby się jeszcze info o sile wbudowanych nadajników bluetooth, bo z różnie z tym bywa - jeden DAP nadaje przez ściany, inny ma problem z nadawaniem przez kurtkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet @timecage thx. To raczej uproszczona wersja porównania. Może kiedyś pokuszę się o coś bardziej rozbudowanego, ale to po starcie bloga.

 

 

@Vaiet SR25 jest spoko DAP-em, naprawdę o wiele lepszym niż SR15.

 

@timecage DAP jako nadajnik (sygnał do słuchawek) czy odbiornik (sygnał ze smartfonu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty, dzięki. Błagam tylko nie używaj w przyszłości czarnej czcionki, bo przy ciemnym motywie tekst wyglada jak Afroamerykanin nocą.
Albo afroeuropejczyk. Na tapatalk tego nie widzę.@Methuselah dobra robota, dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Methuselah napisał:

 

@timecage DAP jako nadajnik (sygnał do słuchawek) czy odbiornik (sygnał ze smartfonu)?

Nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał:

Bardzo fajne porównanie. U mnie fawory raczej jest inny...

Natomiast zaskakująco słabo wypadł N3Pro.

 

Słabo wypadł N3Pro? To bardzo dobry DAP z czarującym naturalnością trybem lampowym. Jeżeli na tym zależy użytkownikowi, to będzie świetnym wyborem. Ma swoje ograniczenia (jak każdy z DAP-ów w zestawieniu) i nie będzie ultra uniwersalny, ale zdecydowanie warto go odsłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Methuselah napisał:

@D7D i @all999 thx. skopiowało się z nietypowym formatowaniem. Powinno być ok teraz.

 

@timecage postaram się dodać o tym także, chociaż DAP-ów jako nadajnik nie używam (lepiej wykorzystać telefony z lepszymi antenami BT).

Dzięki.

Właśnie ja też używam telefonu jako nadajnika ze względu na lepszą moc, ale wolałbym użyć DAPa ze względu na pojemność i wygodę. Niestety mój KANN ma nadajnik tak słaby, że wystarczy przesłonić dłonią i już rwie.

W obecnych czasach coraz więcej osób słucha po bluetooth, więc przypuszczam, że nadajniki w DAPach zaczną mieć większe znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne porównanie i kawał dobrej roboty. Przejrzyście i zrozumiale. :D

Też mnie zdziwiło trochę miejsce N3pro, bo mnie urzekł w trybie lampowym. Ale wiadomo, każdy ma inne oczekiwania i preferencję. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo @Methuselahbardzo fajnie napisane. Na pewno przyda się takie porównanie przy wyborze dapa 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jd1210 napisał:

Świetne porównanie i kawał dobrej roboty. Przejrzyście i zrozumiale. :D

Też mnie zdziwiło trochę miejsce N3pro, bo mnie urzekł w trybie lampowym. Ale wiadomo, każdy ma inne oczekiwania i preferencję. 

 

W tym porównaniu nie ma miejsc, to nie ranking :D Każdy po przesłuchaniu może sam określić, który bardziej mu pasuje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne porównanie, zwięźle i na temat. Aż chce się więcej!

 

Ja po DX160 zraziłem sie do DAP-ów. Tak wolne działanie jest dla mnie nieakceptowalne, a tu widzę, że są jeszcze wolniejsze modele - aż strach tego używać, szczególnie gdy na co dzień siedzi się na OnePlus 7T. Ale już DX300 na Snapie 660 powinien śmigać dość płynnie, więc może za rok-dwa, jak wyjdzie więcej podobnych sprzętów w nieco bardziej przystępnej cenie, to wrócę do tematu.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Methuselah napisał:

Bardzo przyjemne granie, choć widać, że delikatnie po technicznej stronie.

Moim zdaniem pierwsza część zdania tak, druga nie bardzo, ja w nim nic a nic z technicznego grania nie słyszę. Reszta z opisu brzmienia się zgadza, chyba trochę brakuje mu otwarcia na średni albo właśnie więcej grania po technicznej stronie :) Ciekawi mnie jakby plumkał z Focal Clear czy nowymi Celestee, powinno się to teoretycznie polubić, oczywiście mając w pamięci, że to bardzo anemiczny pod względem napędzenia takich nauszników  grajek. 

Ogólnie kawał dobrej roboty Methuselah. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 76 napisał:

Moim zdaniem pierwsza część zdania tak, druga nie bardzo, ja w nim nic a nic z technicznego grania nie słyszę. Reszta z opisu brzmienia się zgadza, chyba trochę brakuje mu otwarcia na średni albo właśnie więcej grania po technicznej stronie :) Ciekawi mnie jakby plumkał z Focal Clear czy nowymi Celestee, powinno się to teoretycznie polubić, oczywiście mając w pamięci, że to bardzo anemiczny pod względem napędzenia takich nauszników  grajek. 

Ogólnie kawał dobrej roboty Methuselah. 

 

 

Dzięki. SR25 - jak pisałem - jest naturalno-neutralnym DAP-em, to dobrze wyważone brzmienie o przyjemnej tonalności. Nie jest analitycznym źródłem, ale wyróżnia się bardzo dobrą precyzją, dokładnym pozycjonowaniem, niezłą szczegółowością przy gładkim brzmieniu, którą podnosi jeszcze ciemne tło. To są aspekty, które pozwalają określić go jako dobre techniczne źródło, co wyrażone jest głównie przez wierność przekazu. SR25 gra tak poprawnie, że czasami może być nieco nudny :) Muszę się zastanowić, czy inaczej tego nie ubrać w słowa, by było bardziej jasne.

 

Ten model jest trochę za słaby, by liczyć na dobre napędzenie większości nausznych słuchawek Focala. W jego przypadku zostałbym przy IEM-ach.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon R2 bt 3.0, 2019 r? 

 

 

Może coś mi wyszukiwarka nie ten model zapodaje? 

 

2500 pln? 

 

 

Tak wiem cyferki nie grają. 

2 lata temu już prawie wszędzie był bt 5.0(4.2 był rzadkością) LDAC. 

 

Bt 3.0 to standard z 2009 r. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności