Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 500-600 zł


koval047

Pytanie

Hej, od dłuższego czasu zastanawiam się nad nowymi słuchawkami. Mam Audeo PFE 012 od ponad 8 lat i jestem w nich zakochany, do tego stopnia że @espe0 dorobił mi do nich MMCX, jak oryginalny kabel już padł. Miałem FLC8s i o ile brzmienie było naprawdę super, były dla mnie niewygodne i wypadały mi z ucha niezależnie od kombinacji tipsów, więc niedawno sprzedałem. Proszę o pomoc w wyborze czegoś nowego. Słucham generalnie wszystkiego z naciskiem na takie zespoły jak Metallica, RHCP, Arctic Monkeys, itp. i ogólnie trochę starego rocka. Moje dotychczasowe typy to:

- Fiio FH3 - w recenzjach świetne opinie (te na 1. miejscu),

- Etymotic ER2XR - też podobno super, ale boje się, że będą za mało muzykalne i za bardzo techniczne,

- iBasso IT01? - nie wiem o nich za wiele, ale ogólnie są pozytywnie oceniane.

 

Teraz trochę dodatkowych wymogów - raczej wejście MMCX, dużym plusem byłby mikrofon, ale bez jakoś też sobie poradzę. Fajnie jakby miały jakiś system wymiennych "siateczek"/filtrów, żeby dało się łatwo je czyścić i żeby choć trochę wygodą zbliżyły się do Audeo. Nie mam też żadnego problemu z zakupem używanych albo z za granicy i przewiduje, że w niedalekiej przyszłości dokupię coś w stylu Fiio BTR5. Jeśli to ma być coś na prawdę wartego uwagi, mogę nieznacznie naciągnąć budżet.

 

Z góry dzięki za pomoc i porady :)

Edytowane przez koval047
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moim zdaniem do rocka, metalu, bardziej się nadadzą FH3ki, FH5tki są obłędne, ale cóż... FH3 są jakby "dynamiczniejsze" i lepiej się sprawują przy bardziej energetycznej muzyce. Do tego bardzo miło odwzorowują wysokie tony, "ocieplają" je jak ja to lubię zwać 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

+1 na FH3 - wiele osób twierdzi, że po podmianie kabelka grają bardziej równo niż FH5.
Chciałem FH5, kupiłem FH3, a za resztę chiński kabelek i Qudelixa :D Słuchawki mam i naprawdę spoko śmigają, zobaczymy jak z resztą sprzętu się zgrają, kiedy przyjdzie.
Jedyny "ból" mam taki, że średnio się zgrywają z rozrywkowymi DACami - z DF Cobalt jest przegięcie, szczególnie w wyższych tonach (mid-sopran dziwnie wybija do góry i irytuje trochę). Na Sabaj Da3 jest pięknie, ale chciałoby się więcej, wyżej, lepiej...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FH3 mogą ci się spodobać, ale warto słuchać ich po kablu zbalansowanym, bo dopiero wówczas grają jak powinny. Z wygodą natomiast może być tak sobie, dla mnie mają trochę zbyt krótkie tulejki (choć jest i tak lepiej, niż w FH5).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pinnacle P1 lub P2 powinny ci pasować. Są wygodne. P1 w twoim budżecie to raczej używane, choć niedawno sprzedałem w cenie która mieści się. Po balansie z BTR5 grają bardzo przyzwoicie. P2 trochę słabsze dźwiękowo, nie złe tylko trochę słabszy dźwięk (różnica w cenie 2x). Na bazarku są moje za bardzo rozsądną cenę jakbyś był zainteresowany. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam stałem przed podobny dylematem i po poszukiwaniach stwierdziłem, że poczekam, dołożę i kupie fh5. Fiio fh5 są obłędne. Teraz chcę je sprzedać, są na olx

Edytowane przez JanSobWwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak jesteś zakochany w Audeo, to zdecydowanie Akoustyx R-110.

Małe, wygodne, kabel z mikrofonem na łączach MMCX, dźwiękowo można je potraktować jako następców Phonaków.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

 

Na razie zalicytowałem używki iBasso IT01s, ale tylko z racji na bardzo niską cenę i pewnie i tak mnie ktoś przelicytuje.

Na pierwszym miejscu ciągle chyba FH3, tylko trochę się ich obawiam, bo FH5 po przesłuchaniu kiedyś, podeszły mi tak sobie (chyba trochę za bardzo wszystko przesunięte w kierunku basu), przynajmniej w porównaniu do FLC. Z drugiej strony niektórzy w internecie twierdzą, że wolą FH3 od FH5 i że jest to trochę inne brzmienie. 

 

Akoustyx wydają się bardzo ciekawe, ale wysyłka do Polski podobno 55 USD, więc ponad połowę ceny słuchawek, a dystrybucji PL, ani używek nie znalazłem. Tak czy inaczej poszukiwań jeszcze nie kończę, zobaczę co z tą licytacją iBasso. Jak nie wylicytuję w rozsądnej cenie, zamówię pewnie FH3, chyba, że ktoś tutaj, na forum skutecznie przekona mnie do czegoś jeszcze innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hej, jbc to mam  Audeo PFE 112 Nie używam ich od paru lat. Są w bardzo dobrym/idealnym stanie. Nie mam do nich tylko filterków. Jak jesteś zainteresowany to daj znac

 

Edytowane przez gerber222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podsumowując temat - Na licytacji Basso IT01s zostałem przelicytowany, ale jakoś bardzo nie ubolewam nad tym. Szczególnie, że (chyba jakoś od bardzo niedawna) w pewnych 2 sklepach internetowych można dostać FH3 poniżej 500 zł. Tym samym moje poszukiwania na tym się kończą (przynajmniej na razie 😛) i będę je zamawiał, a w przyszłości stopniowy upgrade w postaci BTR5 i może potem LC-2.5C lub B.

 

Dziękuję wszystkim za porady i opinie 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szybki update - mam już FH3. Jestem zdecydowanie bardzo zadowolony, nawet po legendarnych FLC. Grają super, choć jeszcze nie zdążyłem sprawdzić tipsów „vocal”. Mimo tego, że nie są małe (na pewno dużo większe niż Audeo) są super wygodne i nie ma żadnych problemów z sealem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności