Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO UTWS3 już dostępny we Wrocławiu


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, luksand1981 napisał:

Witam. Testowal ktos. Jakieś opinie, porównania do np. Btr5

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Raczej z TRN BT20S Pro niż z BTR5. To klon TRN i chyba TRN je produkuje jak poprzednie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jutro zamierzam jeden egzemplarz rozpakować i sprawdzić z FH7. Pewnie coś napiszę.
@Lord Rayden wziął dzisiaj jedna sztukę ode mnie więc będziemy mogli porównać wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, luksand1981 napisał:

Witam. Testowal ktos. Jakieś opinie, porównania do np. Btr5

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Połączyłem je z FH3. Takie moje obserwacje :

- UTWS3 jest cieplejszy niż BTR5, dla mnie to jest zaleta bo lubię ciepłe brzmienie

- UTWS3 "Zaokrągla" wysokie wysokie tony - niezbyt to się zgrywa z muzyką orkiestralną, ale FH3 też akurat same z siebie nie zgrywają się z taką muzyką

- UTWS3 ma o wiele lepszy zasięg działania niż btr5 - BTR5 rozłącza jak odejdę sprzed komputera na drugi koniec sklepu ( jakieś 6 metrów dalej) - tymczasem UTWS nawet nie zacina się gdy pójdę na zaplecze gdzie oddziela mnie ściana od nadajnika

- BTR5 na balansie ma szerszą scenę, ALE na niezbalansowanym UTWSy ...
W porównaniu do UTWS1 , 3ki trzymają FH3ki trochę za płytko w uchu, ale dzięki lepszej budowie samego odbiornika mniejsze szanse by słuchawki wypadły z ucha niż w przypadku 1nek  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te prowadnice, to jest dość sztywne czy raczej taka miękka guma? Bo się zastanawiam czy nie będzie to jakoś "wyciągać" słuchawek z ucha? Np. prowadnice w oryginalnym kabelku od FiiO FH5 dla mnie są pod tym względem upierdliwe i nie pozwalają ułożyć dobrze słuchawek w uchu. Na innym kabelku, bez nich, siedzą lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, luksand1981 napisał:

Jest sens zamiany btr5 na utws3?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

To nie ta sama liga. Inna funkcjonalność, inna moc, no i nie podłączysz UTWS3 jako DAC do telefonu lub laptopa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ta sama liga. Inna funkcjonalność, inna moc, no i nie podłączysz UTWS3 jako DAC do telefonu lub laptopa 
Ale pewnie w połączeniu z fh3 bije na głowę te wszystkie pseudo bezprzewodowe sluchaweczki. Tylko wygląda jak aparat sluchowy. Wygoda, zasięg, czas pracy, bez zabawy w kable B,C czy D...ciągła pogoń za króliczkiem. Ale o to w tym wszystkim chodzi. Mieć frajdę. Myślę że nikt z nas by nie pogardził taką zabawką. I jeszcze jak kolega wyzej wspomniał, że gra cieplej od btr5 to już się robi gorąco.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie tylko nie pogardzają ale nawet mają. Ja mam TRN BT20S i TRN BT20SPRO. Bardzo fajnie się spisuje mobilnie i ma przewagę nad TWSami że nie musisz zastanawiać się co zrobić ze słuchawką gdy np z kimś musisz porozmawiać, wisi sobie na uchu po prostu 

Ale BTR5, ES1000 i itp mają inne zalety, dla mnie nie zastąpi jeden drugiego

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam moje wrażenia z topiku "Wireless" :

"Jest to tym razem ciekawa hybryda adapterów BT typu zauszniki ze sprzętem TWS. Czyli mamy na adaptery ładujące etui - powerbank, w którym zmieszczą się adaptery z podpiętymi dokami (przynajmniej częścią z nich). Samo etui i adaptery współpracują z apką Fiio Control. EQ, upgrade firmware, zmiany działania przycisków, wyłączanie - można wykorzystać aplikację.
Etui jest dość grube, po podpięciu do ładowarki ładuje siebie i adaptery.
Same adaptery różnią się nieco od wersji 1. Zausznice są grubsze, same adapterki jakby solidniejsze. Może to tworzyć dla niektórych problemy z umieszczeniem takiego adaptera za uchem (grubsza zausznica). Nie jest to jednak duży problem. Po prostu warto sprawdzić.
Muzycznie mamy więcej mocy bo jak twierdzi producent, dodano niezależne wzmacniacze w adapterach. W kwestii kodeków - w miarę ok. Jest SBC, AAC i aptX. Szkoda, że nie zaryzykowano z aptX HD. Być może jest to kwestia większego poboru energii przy HD. 

Na razie podpiąłem pod UTWS 3 doki Shanling ME500. Mieszczą się w etui spokojnie. Podobnie powinno być np. Z Blon BL 05 czy Fiio FH1. 
Nie wiem czy adapterki powinno się "wygrzać" . W każdym razie nówki wraz z ME500 grają tak jakbym się spodziewał po ME500.  Wiadomo że nie jest to kablowy napęd DAPem ale moim zdaniem jest dobrze. Tak powinno być zresztą w adapterach - głos mają mieć słuchawki a sam adapter powinien być mało zauważalny pod względem charakteru."

 

Dodatkowo zauważam, że mocy ma to Fiio naprawdę sporo. Najlepszy byłby pewnie test z Pinnacle P1 aby to potwierdzić.

Mogliby wypuścić wersję "audiofilską" z aptX HD. W końcu skoro mały Hagibis X2 to ma to czemu nie Fiio ?

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Raydenmasz te UTWS3 ? Ja mam P1 i ostatnio zlutowane Smabaty 150 Ohm. Mogę potestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jaro54 napisał:

@Lord Raydenmasz te UTWS3 ? Ja mam P1 i ostatnio zlutowane Smabaty 150 Ohm. Mogę potestować :)

Mam. Zastanawiam sie nad opcją kupna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności