Skocz do zawartości
  • 0

Prośba w wyborze fiio czy inne


luksand1981

Pytanie


Witam serdecznie. Miałem już u siebie smsl m500, AT dsr7bt, beyerdynamic dt150, AT ATH-m50, iskhd9999, następnie sony wf1000mk2 ( w miarę ok ale niewygodne, duże.), jabra elite 75( ogrom basu, jasne, szeleszczące) , creative outlaier gold ( porażka). Następnie pomyślałem cos z typu aune e1, Rha ma750, T10, mee audio pinnacle P2 to wszystko podłączone pod telefon poco x3. Myśle ze wystarczy sam telefon do napędzenia tych słuchawek z jakością na dobrym pozomie. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia Zastanawiam się nad zestawem Fiio FH3 lub 5 oraz btr5. Miałem możliwość odsłuchu FH5 ale tylko na telefonie. Bardzo porządne granie, wszystkie proporcje jak najbardziej ok, powietrze, fajna góra, rozdzielcze, przykuwające uwagę i bardzo wygodne.. W niektórych rockowych kawałkach lub z pogranicza metalu na korektorze zjechałem delikatnie ze średnimi tonami. Więc potencjał jest, a było to już bezpośrednio z telefonu na zwykłym kablu. Więc może dołożyć i iść w strone zestawu fiio. Tylko jakie FH5 czy FH3. Na pewno btr5 będzie wtedy nieunikniony.
 
Pozdrawiam
 
Łukasz
 
 
 
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam serdecznie. Miałem już u siebie smsl m500, AT dsr7bt, beyerdynamic dt150, AT ATH-m50, iskhd9999, następnie sony wf1000mk2 ( w miarę ok ale niewygodne, duże.), jabra elite 75( ogrom basu, jasne, szeleszczące) , creative outlaier gold ( porażka). Następnie pomyślałem cos z typu aune e1, Rha ma750, T10, mee audio pinnacle P2 to wszystko podłączone pod telefon poco x3. Myśle ze wystarczy sam telefon do napędzenia tych słuchawek z jakością na dobrym pozomie. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia Zastanawiam się nad zestawem Fiio FH3 lub 5 oraz btr5. Miałem możliwość odsłuchu FH5 ale tylko na telefonie. Bardzo porządne granie, wszystkie proporcje jak najbardziej ok, powietrze, fajna góra, rozdzielcze, przykuwające uwagę i bardzo wygodne.. W niektórych rockowych kawałkach lub z pogranicza metalu na korektorze zjechałem delikatnie ze średnimi tonami. Więc potencjał jest, a było to już bezpośrednio z telefonu na zwykłym kablu. Więc może dołożyć i iść w strone zestawu fiio. Tylko jakie FH5 czy FH3. Na pewno btr5 będzie wtedy nieunikniony.
 
Pozdrawiam
 
Łukasz
 
 
 
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 
 


Są ludzie którzy po zakupie fh3 sprzedali fh5 bo trójki grają lepiej. Są recenzje które mówią że fh3 to najlepsze słuchawki Fiio z tych dotychczas wyprodukowanych.
Ja nie dawno stałem przed podobnym wyborem i kupiłem trójki oczywiście na podstawie wyżej wymienionych

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem FH5 są bardziej przestrzenne, mają przyjemniejszy dół, ale górne rejestry FH3 są przyjemniejsze, oraz FH3 są bardziej "żywe", FH5 bardziej "kameralne". 
Zależy więc jakich rodzajów muzyki częściej słuchasz - do rocka , żywej elektroniki - FH3, do muzyki spokojniejszej , bardziej szczegółowej - FH5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawdopodobnie zamówię na wypożyczenie wersję demo btr5 i fh3. Czy po kablu FiiO LC-2.5C jest znaczna różnica w dźwięku? A co z innymi dokanalowkami wymienionymi, podchodzą do jakości rh3 lub rh5. Pod moje gusta muzyczne chyba bardziej podejdą rh3.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W mp3store można zamówić wersję demo na wypożyczenie na 14 dni. Więc chyba się skuszę na btr5 i fh3. Może jeszcze dla porównania rma750 tylko nie wiem czy warto coś porównywać do fh3. Czy ten btr5 jest niezbędny do napędzenia tych słuchawek. Czy jakość znacznie odbiega od telefonu. Słuchałem fh5 pod telefonem i głośność zapewniał aż nad to. Ale czy jakość była topowa to już nie wiem. Wiem tylko że mi się podobało, więc z btr5 będzie tylko lepiej. Tylko jaki skok jakościowy wniesie?. Jeszcze się zastanawiam czy fh3 czy fh5.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FH3 najlepiej słuchać po kablu zbalansowanym bo na 3.5mm z zestawu moim zdaniem nie grają jakoś rewelacyjnie. Może nadal adekwatnie do ceny, ale nie porywająco.

 

FH5 mają przede wszystkim sporo fajniejszy bas, niżej schodzący i bardziej angażujący. Ten z FH3 wydaje się przy FH5 płytki, bez emocji. Chociaż jeśli ktoś lubi takie granie, to mu się będzie podobac - na pewno jest szybszy.


FH5 fajnie grają z już z tanich dongli, np. DC03. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
FH3 najlepiej słuchać po kablu zbalansowanym bo na 3.5mm z zestawu moim zdaniem nie grają jakoś rewelacyjnie. Może nadal adekwatnie do ceny, ale nie porywająco.
 
FH5 mają przede wszystkim sporo fajniejszy bas, niżej schodzący i bardziej angażujący. Ten z FH3 wydaje się przy FH5 płytki, bez emocji. Chociaż jeśli ktoś lubi takie granie, to mu się będzie podobac - na pewno jest szybszy.

FH5 fajnie grają z już z tanich dongli, np. DC03. 
Cena fh3 plus kabel zbalansowane to już się robi prawie cena fh5. Czy fh5 zyskują dużo na kablu zbalansowanym jak to ma miejsce w fh3?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabelek można zawsze poszukać jakiś z Aliexpress, te od FiiO są drogie.

 

FH5 trochę zyskują, ale chyba nie aż tak jak FH3. Ja nie zauważyłem ogromnej różnicy. Podobno jednak fajnie grają z kabelkiem LC-c (takim jak w FH7 dodają - no ale to 260 zł).

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czyli można powiedzieć że zbalansowane fh3 to poziom fh5. Czy btr5 który posiada korektor działa globalnie no na tidalu. Nie raz.moze się przydać.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Kup ten btr5 i masz 14dni na zwrot ale wątpię że to nastąpi jeśli porównasz jakość vs tel.
Słuchaj po balansie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności