Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lampowy wzmacniacz słuchawkowy - OTL czy coś innego? Schiit, Cayin, Sinus...? 3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu szukam wzmacniacza słuchawkowego, który da miłe, bardzo ciepłe, lampowe granie (słuchawki w tej chwili HD600, MF-200, DT150). Przeglądam od ponad miesiąca Internet i nadal mam mętlik w głowie. Jedni piszą, że tylko OTL da mi najwięcej lampy w lampie, a inni twierdzą że hybryda będzie najlepsza. Jak to jest? Póki co namierzyłem takie wzmacniacze:

 

1. Schiit Valhalla 2 - polecany, OTL, trzeba kupować w USA, ale przeżyję koszty sprowadzenia. Problem w tym, że producent twierdzi, że nie przypomina przymulonego ciepłego grania - a coś z tej kategorii chciałbym właśnie kupić.

 

2. Cayin HA-1A - to chyba nie jest OTL? Recenzje dobre, wzmacniacz na głośniki w sumie mi niepotrzebny, ale od przybytku. Możliwość zmiany trybu pracy - triode, ultralinear - dodatkowa możliwość wpływu na dźwięk.

 

3. Sinus Audio OTL 6AS7 - cena przekroczona, ale do przeżycia. Ponownie - dobre recenzje.

 

4. xDuoo TA-30 - jako bonus. Trafiłem na niego, ale raz że to hybryda, a dwa że DAC nie jest mi potrzebny.

 

Najlepiej byłoby udać się gdzieś na odsłuch, ale nie ma szans znaleźć sklepu ze wszystkimi tymi modelami, więc prośba o małe naprowadzenie na coś co gra miło i ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzę się za WBA - póki co mi umknęło.

 

41 minut temu, bob2000 napisał:

Ciekawe jak Ci zagrają dt150 z OTLa jeśli coś kupisz. Z taniego xDuoo TA-03 grają paskudnie :lol:.

Do rozważań dorzuciłbym jeszcze: SinusAudio DualMono OTL 6N13S ProAudio i Eufonika jakaś.

 

A czym się objawia to paskudne granie? :) Dzięki za propozycje. Nad DualMono myślałem, choć nie wiem czy to nie przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, atreyu napisał:

A czym się objawia to paskudne granie? :) Dzięki za propozycje. Nad DualMono myślałem, choć nie wiem czy to nie przesada.

DualMono na allegro niby 2800, a używka wisiała trochę za około 2k.

Paskudne granie polega na tym, że bas szaleje i muli wszystko. Na jaśniejszych lampach mniej, ale dalej słabiutko. A one potrafią grać na baczność ze świetnym basem, na swój sposób lampowo na tranzystorze.

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 2.02.2021 o 17:52, bob2000 napisał:

DualMono na allegro niby 2800, a używka wisiała trochę za około 2k.

Paskudne granie polega na tym, że bas szaleje i muli wszystko. Na jaśniejszych lampach mniej, ale dalej słabiutko. A one potrafią grać na baczność ze świetnym basem, na swój sposób lampowo na tranzystorze.


Ostatecznie kupiłem Valhallę 2. Dźwięk przyjemnie się zaokrąglił, nie męczy tak jak wprost z DACa (Asus STU). Jestem zadowolony, jest krok naprzód.

A propos paskudnego grania z DT150 - potwierdzam. Bas jest nie do zniesienia, dudni, zalewa wszystko ;) Za to z DT880 600 omów - super, takiego dźwięku właśnie oczekiwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności