Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jotunheim 2 shiit


Baksiu11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak zamówienie złożyłem w USA, nigdzie indziej nie da się kupić. Przesyłka została do mnie już wysłana. Czekam teraz na to kiedy pojawi się w kraju i na informacje o opłatach celnych i VAT. Według niektórych recenzji jest to dobry wzmacniacz, który nie idzie w kierunku cyferek w pomiarach tylko na przyjemność ze słuchania muzyki i na to w sumie najbardziej liczę. Niestety opłata za przesyłkę wynosi prawie połowę wzmacniacza. Dlatego dorzuciłem sobie do zestawu Schiit Modius, tak więc będzie komplecik. W sumie myślałem o tym, żeby może złożyć jedno zamówienie z kimś z forum, kto byłby zainteresowany zakupem czegoś u nich, żeby chociaż podzielić mega wysoki koszt przesyłki. Pozostaje tu kwestia zaufania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam upatrzone głośniki ktore mozna kupic tylko w usa. Para kosztuje 900 usd. A przesylka 350 i to mnie mrozi i tez zastanawialem sie nad zorganizowaniem zamowienia grupowego. Ale dochodzi obawa o wysokość vatu i cło. Pod sluchawki na razie skończyłem z poszukiwaniem bo kupiłem kann cube. Ale ciekaw jestem Twojej opinii o combo z Shitt

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj właśnie jest problem z zamawianiem w Europie, ponieważ nigdzie nie mają sprzętu na stanie. Teraz sprawdzałem ten sklep w Norwegii i tam go nie mają. Tak samo jest w innych sklepach czyli w UK i Holandii. 

Ogólnie nadal czekam na przesyłkę. To już prawie miesiąc będzie od zamówienia. Sam wzmacniacz może miałbym szybciej, ale czekałem na dostępność Modiusa, żeby mieć stack zbalansowany.

Jak będę miał to mogę napisać parę słów na temat porównania go z JDS ATOM i Khadas Tone Board.

Edytowane przez luk1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzęt właśnie przyszedł.

Wstępne słowo o Jotunheim 2. 

Główny problem jaki pojawia się na wejściu to pokrętło. Gdzieś czytałem, że jest z nim problem, który przejawia się niezbyt kulturalnym działaniem i niestety w mojej sztuce właśnie tak jest. Pokrętło o coś trze od początku do godziny 10, utrudnia to dokładne i przyjemne ustawienie głośności. Cóż z czasem może się wyrobi :D Sam wygląd i wykonanie poza pokrętłem robią dobre wrażenie. Rozmiar jest kompatybilny z Modiusem tak więc leżą na sobie idealnie. Wzmacniacz nie nagrzewa się mocno przy używaniu niezbalansowanego wyjścia, po podpięciu zbalansowanych słuchawek temperatura wzrasta, ale nie dramatycznie. 

Jeżeli chodzi o odsłuch hmm. Nie mam doświadczenia w recenzowaniu sprzętu, tak więc pewnie nie opiszę wszystkie jakby można było. Obecnie spiąłem Jotunheim 2 z Modius po RCA, kabelki XLR w drodze, nie wiem czy to dużo zmieni w odsłuchu zobaczymy. Moje wrażenia piszę w porównaniu do Khadas Tone Board i JSD LABS ATOM, tak więc dwie różne sygnatury grania. Jeszcze nie mieszałem ze sobą sprzętów co może dać ciekawe efekty. 

Pierwsze co się narzuca to jakby mniejsza scena, może to przez inną prezentację wysokich tonów. Dźwięk wydaje się cieplejszy, trochę mniej neutralny, ale to też w zależności od słuchawek, przykładowo słuchawki które w sumie nie potrzebują takiego sprzętu jak ATH-40x grają dobrze, to samo z AKG 551, nic się za bardzo nie wybija grają równo z dobrze "dociążonym" basem, widocznymi wysokimi, ale nie kującymi. Natomiast planary HE-4xx, które przez zabranie trochę sceny, stały się "stłumione" bez przestrzeni i dokładności. Tak więc do ciemnych słuchawek raczej nie polecam. W obecnej konfiguracji nie jest na pewno sprzęt, dla kogoś kto oczekuje dużej detaliczności i ogromnej sceny. Przy podpięciu BLON-03 słychać szum tła, same słuchawki dostają jeszcze lepszego basu, tutaj robi się bardzo przyjemnie w odsłuchu i to bardzo - chyba najlepsze połączenie. Myślę że ciekawie byłoby połączyć ten wzmacniacz z HD600/HD650/HD6xx. Zobaczymy jak przyjdą kable zbalansowane i wstawię inny dac Khadas Tone Board, liczę na rozszerzenie sceny ogólnie na różnice pomiędzy Sabre i AKM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt gra u mnie już parę dni i mogę coś jeszcze dopisać. Po spięciu Modiusa i Jotunheim 2 kablami XLR i kilku dniach grania, sporo się zmieniło. Przede wszystkim zmieniła się scena. Dźwięk nie jest już zbity i przytłumiony, scena się poszerzyła. Można przyjąć że cieplejszy charakter pozostał choć można by to opisać trochę inaczej, choć nie do końca wiem jak, żeby to dobrze oddać. Chodzi o to że kiedy trzeba wszystko jest na swoim miejscu, wydaje mi się że HE-4xx doszły do kresu swoich możliwości. Muzyka gra bardzo "gładko", bardziej odprężająco przykładowo Hania Rani - Luka i inne utwory, z płyty Esja płyną, słuchanie to czysta przyjemność, pianino lub fortepian (nie mam pewności w każdym utworze) brzmi bardzo naturalnie. Istotną zmianą jaką zauważyłem jest sposób w jaki słychać np. talerze, albo bas te dźwięki wybrzmiewają w pełni, pierwszy raz zwróciłem uwagę na talerze w utworach Daft Punk z płyty Discovery. Wysokie tony są jak najbardziej obecne. Sprzęcik nadaje się do dłuższych odsłuchów ze względu na swój "relaksacyjny" i gładki/cieplejszy charakter, choć niczego raczej tutaj nie brakuje, po prostu nic nie denerwuje i nic nie wybija się ponad miarę. W końcu to AKM z VELVET SOUND. Porównując do Khadas Tone Board i JDS LABS ATOM to raczej bardziej wyrachowane granie o poziom wyżej choć w inną stronę niż analityka i neutralność. 

Ja kupiłem w ciemno :) choć oczywiście nikomu nie polecam, zawsze najlepiej samemu posłuchać. Dla mnie sprzęt jest spoko bo mi taki charakter pasuje. Następnym krokiem będzie Bifrost 2 za jakiś czas :)

Edytowane przez luk1111
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

I jak Kolego, kupiłeś już Bifrost 2? Ja mam Jotunheim 2 i właśnie czekam na zamówionego z USA Bifrost 2. 

 

Muszę przyznać że mam bardzo podobne odczucia. Zwłaszcza na początku też mnie nie porwał dźwiękiem. 

Do porównania. Dac to Yulong D200 a wzmacniacze to Yulong A28 oraz Darkvoice 336se.

Yulong ma XLR i tym właśnie kablem podłączam A28 oraz Jutunheim. Darkvoice po RCA. 

Scena. Najbardziej jej brakowało na początku. 

Obecnie A28 jest choć nadal z większą sceną - to taki jakiś pusty w przekazie. 

Darkvoice fajnie się słucha, mniejsza scena niż A28 ale lepszą barwa. 

A najlepiej słucha się z, niespodzianka, Jotunheim xd 

 

Może nie ma dużej sceny ale połączenie barwy dryamiki i tej mniejszej sceny wygrywa. Najbardziej porywa mnie ten dźwięk. Nie wiem czy doszedł do siebie po jakimś czasie. Używam XLR, uważam że lepiej gra niż Jack. 

Słuchawki to głównie LCD-2F oraz T1v2 z balans kablem obie pary. 

 

Lubię efekty sceniczne najlepiej więc właśnie kupiłem Bifrost do kompletu. Zobaczymy co to beedie. Ale zamówienie 6-8 tygodni czekania +wysyłka USA - UK więc dopiero nie wiem kiedy będę mógł coś napisać więcej. 

 

Oczywiście chciałem się szarpać na D90 lub RME Adi2 FS - ale oglądając dużo YT wszyscy zwracają uwagę na 3d dźwięk w Bifrost. To mnie kupiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Hej @CrX1337 Aune T1se to nie wzmacniacz lampowy. Lampa jest tylko buforem z za wzmocnienie odpowiadają opampy. Miałem T1 mk2 i dac był o wiele lepszy niż wzmacniacz. Może ifi can do tego co masz?

 

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności