Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Serwer NAS- jak wykorzystać w audio? Roon?


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Nicodem napisał:

Jak wspomniałem - maluchem też da się jeździć. Tu jest tak samo - zadziała ale daleko temu do komfortowego użytkowania Roon.

 

 

453D, baza roon 1TB, 16GB aplikacji

MPKa7ir.png

 

Na 253/453 użytkownicy grupy roona mają po 60tys utworów i śmiga im bez problemu, zatem baza 100tys czy 500tys utworów może i zjedzie z wydajności nie mniej jednak to tak ekstremalne bilblioteki, że daleko idącym błedem jest twierdzenie, że się nie nadaje do roona ten nas jak pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG -a Ty dalej swoje? Że też Ci się chce :)

Mi się nie chce, ale dla zasady:

Nie przeczę że zadziała. Za to działa za wolno. DSP ubija. Zwłaszcza Sample Rate Conversion do DSD. Jak ktoś uruchamiał Roon na mocniejszym sprzęcie to potem przełączanie ponad sekundę lub nawet kilka sekund między utworami jest dla mnie nieakceptowalne.

 

A co do rozmiarów - baza danych jest w GB nie w TB i u mnie aktualna ma 11GB a nie 1GB. Ponad 115tys utworów. Nie chce mi się dochodzić do tego czy to już limit czy też nie. Wg mnie to raczej kwestia konwersji do DSD i kilku stref na raz.

 

Możemy zakończyć? Ja tu nie widzę sensu, zwłaszcza, że autor wątku i tak uznał już że ma wszelkie odpowiedzi.

Najnormalniej w świecie uznajmy że każdy widzi to inaczej. Od takich durnych kłótni miałem kiedyś piaskownicę a teraz mam żonę.

Na forum mi się nie chce.

 

Odpaliłem ponownie serwer na QNAP i z moją bazą i  odtwarzaniem na jednym urządzeniu bez DSP:

image.png

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Nicodem napisał:

OMG -a Ty dalej swoje? Że też Ci się chce :)

Mi się nie chce, ale dla zasady:

Nie przeczę że zadziała. Za to działa za wolno. DSP ubija. Zwłaszcza Sample Rate Conversion do DSD. Jak ktoś uruchamiał Roon na mocniejszym sprzęcie to potem przełączanie ponad sekundę lub nawet kilka sekund między utworami jest dla mnie nieakceptowalne.

 

A co do rozmiarów - baza danych jest w GB nie w TB i u mnie aktualna ma 11GB a nie 1GB. Ponad 115tys utworów. Nie chce mi się dochodzić do tego czy to już limit czy też nie. Wg mnie to raczej kwestia konwersji do DSD i kilku stref na raz.

 

Możemy zakończyć? Ja tu nie widzę sensu, zwłaszcza, że autor wątku i tak uznał już że ma wszelkie odpowiedzi.

Najnormalniej w świecie uznajmy że każdy widzi to inaczej. Od takich durnych kłótni miałem kiedyś piaskownicę a teraz mam żonę.

Na forum mi się nie chce.

 

Odpaliłem ponownie serwer na QNAP i z moją bazą i  odtwarzaniem na jednym urządzeniu bez DSP:

image.png

 

Pisząc o bazie miałem na myśli bazę utworów stąd podałem "TB" jak chwalą się użytkownicy tego nasa. Generalnie ponad 100k plików to nie mało i raczej mam wątpliwości czy przeciętny użytkownik aż tyle potrzebuje nie mniej jednak jestem bardziej niż pewien, że ponad 60% wciągnięte przez procek w tym wypadku to i tak za dużo i na pewno by można było to zoptymalizować choć większość podawanych danych przez użytkowników dotyczących obciążenia jest przy 20-60k plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 29.01.2021 o 22:05, Nicodem napisał:

Może tak - mam roon z dość dużą biblioteką i z DSP nie ma szans by to zadziałało na qnap. Ale na i5 NUC śmiga.
A wiem o czym mówię bo mam dwa qnapy w domu - obydwa z mocniejszymi procesorami.

Nie masz po co kupować licencji.

Za to jako biblioteka pod ten roon działa idealnie.
Wszystkie pliki leżą na qnap a sam roon z bazą na SSD NUC i5 starej bo chyba 5tej generacji. I to działa wyśmienicie.




pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

@Nicodemczyli roon core masz zainstalowany na NUC i5, który bierze sobie muzyke z bazy na qnap? Zainwestowałem ostatnio w stacjonarkę, kupiłem też Audirvana, którą zainstalowalem na laptopie ale nie chce mi się go wyciągać, szukać dla niego miejsca, włączać i wyłączać.

Ten NUC i5 działa u Ciebie 24h na dobę czy go wyłączasz? 

Pewnie kupię w takiej konfiguracji pod Audirvana (i może Roon jak spodoba mi się po trial) jeśli polecasz:

https://allegro.pl/oferta/intel-nuc-slim-i7-10710-16g-2t-ssd-hdmi-usb-c-w10p-9527623670

 

albo chyba lepsza opcja- więcej ram (32GB), większa obudowa i mniejszy dysk ssd (1TB):

https://allegro.pl/oferta/intel-nuc-i7-10710u-32gb-1tb-ssd-hdmi-usb-c-w10p-9153492404

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Rozważ
https://www.olx.pl/oferta/intel-nuc-i7-7th-gen-512ssd-16gb-ram-CID99-IDJalH5.html

Może coś jeszcze utargujesz.
Ale komponenty super. Cena ok.
P.s. Dla jasności- to nie moje ogłoszenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 ja używam na i5 6gen, 24GB ram + 256GB SSD. Pliki są po sieci z QNAPa, baza na NUC. 

Na tym NUC mam jeszcze mnóstwo innych rzeczy - działa tam UNRAID + dockery z np Plex, VMki z Ubuntu, Windows itp oraz od wczoraj farmer Chia :)

Spokojnie ta specyfikacja mi wyrabia więc nie rzucałbym się na i7 10th gen, zwłaszcza że miałem go w testach i niestety ale jest głośniejszy.

Ten wskazany przez @zielinskitomasz spokojnie wyrobi a o połowę tańszy.

Zawsze możesz tam czy ssd rozbudować (choć teraz SSD chyba w górę pójdą).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 11:11, zielinskitomasz napisał:

@lobuz1 Rozważ
https://www.olx.pl/oferta/intel-nuc-i7-7th-gen-512ssd-16gb-ram-CID99-IDJalH5.html

Może coś jeszcze utargujesz.
Ale komponenty super. Cena ok.
P.s. Dla jasności- to nie moje ogłoszenie:)
 

@zielinskitomasz

rozważałem,  pomarudziłem sprzedającemu przez telefon i kupiłem za 1600 :). Kolega z Wrocławia dzisiaj odebrał i mówi, że szybki jak rakieta, wygląda jak nowy i jest na gwarancji do grudnia. Jeszcze go sprawdza i resetuje. Dziękuję bardzo za cynk :) .

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




[mention=79677]zielinskitomasz[/mention]
Dziękuję bardzo za cynk  .


Drobnostka. Również swojego kupiłem na Olx za okazyjne pieniądze. Co prawda golasa bez dysku i ramu ale stan sklepowy. Trochę więcej zachodu bo trzeba bylo dobrac ram i dysk ale czasami warto. Tym bardziej że tego pełno na allegro i olx i można używki w dobrych cenach wyrwać.
Gratuluję zakupu Koledze i niech dziala bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Parę tygodni temu zakupiłem Synology 218+ z 4Gb ramu. Ogólnie jestem zadowolony ze sprzętu. Jedynie rozczarował mnie soft (ds audio). Jest niestabilny, często się wyłącza itp. Szukałem alternatywy, żeby móc dalej przesyłać muzykę po USB z nas do DACa. Z tego co wiem to jedynie Roon to jeszcze potrafi, a tak to musiałbym zakupić malinkę pomiędzy. Na tę chwilę robię wszystko na około, czyli z NAS po WiFi do telefonu, a potem po bt do DACa. W każdym razie i tak jest to lepsze niż bezpośrednio z tidala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za rekomendacją kolegów, kupiłem sobie mały nuc na procesorze i7 i Audirvana i jest elegancko. Mam podłączone 3xdac i nic się nie wiesza- chodzi jak rakieta. Siedzę na kanapie i obsługuję wszystko z tabletu

C4982B9F-6423-4D4C-B927-F1F047B798FD.jpeg

 

39BC646F-021F-4611-A3D3-8173B1853EBA.jpeg

8E3CFEDF-C315-4B6E-866A-C5DF6C86D89F.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za rekomendacją kolegów, kupiłem sobie mały nuc na procesorze i7 i Audirvana i jest elegancko. Mam podłączone 3xdac i nic się nie wiesza- chodzi jak rakieta. Siedzę na kanapie i obsługuję wszystko z tabletu
C4982B9F-6423-4D4C-B927-F1F047B798FD.thumb.jpeg.e031e7c416e3090c86fd0fadb8cbdeb1.jpeg
 
39BC646F-021F-4611-A3D3-8173B1853EBA.thumb.jpeg.5a31979b6864d48728e0ae1abde23933.jpeg
8E3CFEDF-C315-4B6E-866A-C5DF6C86D89F.thumb.jpeg.777a2a7b87e7059cd9194cb084863f36.jpeg
Troche off top. Testuje Audirvane Studio. Posiadam takze wersje 3.5 pod Windows. Wersja Studio przechodzi na subskrypcję. Ale spodziewam sie że to dla nas dobrze że rynek sie rozwija i paleta możliwości i wyboru rośnie.
Projekt ewidentnie kopiuje koncepcje Roon ale to nic dziwnego. Oprócz streamingu Tidal i Qobuz oferuje takze highresaudio podobno jak wersja 3.5. Oprocz obslugi wasapi i asio dodano tryb kernel. Ciekawie sie zapowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dobrze wiedzieć. Mam dożywotnią licencję na Audirvanę i mi to w zupełności wystarcza (używam tylko Tidal, wasapi: hires audio), ale będę śledził.  Byłeś na tej prezentacji na facebooku?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Przeglądałem później jedynie fragmenty. Zobaczymy jak to sie dalej potoczy.
Zostaje przy Roonie póki co i przy wersji 3.5. Ale będę bacznie obserwował rozwoj wydarzeń. Potestuje Studio przez 30 dni. Nie wymagają karty ani żadnych tego typu warunków. Grzechem nie byłoby sie zorientować w sytaucji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla posiadaczy Qnap. Warto sprawdzić swoje pliki czy nie są zaszyfrowane.

https://niebezpiecznik.pl/post/masz-qnap-a-sprawdz-czy-ci-sie-nie-zaszyfrowal/

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Stracilem sporo albumów. Mechanizm był taki, ze bez logiki wybierał pliki i zamienial na zip. Oczywiście nie zapłaciłem. Niech sie gonią. Były to w gruncie rzeczy ripy płyt. Trzbea bedzie to kiedyś odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie urok posiadania dziurawego NAS i nauczka dla mnie żeby nie trzymać tam wrażliwych danych- wszystko przerzuciłem na dysk zewnętrzny a na Nas zostanie tylko muzyka (kopię muzyki też zrobię na innym zewnętrznym) bo za chwilę może okazać się, że wyjdzie coś nowego.  Można założyć ticket po zalogowaniu się na swoje konto qnap, podłączyć jakiś dysk do Nas a oni nie obiecują, ale postarają się coś odzyskać. Słabe. Ja nic nie straciłem bo mam kopię na zewnętrznym dysku- oprócz muzyki. 2 etapowa weryfikacja, powyłączane wszystkie serwisy, badziewia, zmienione porty, https, wyłączone konto admin, teraz podkręciłem Qufirewall, brak przekierowania portów na ruterze, brak chmury a oni wchodzą sobie bez problemu.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kapnąlem sie prozaicznie. Roon jakoś mi zaczął pokazywać niepełne albumy:). Sobie myślę ki czort. Wchodzę na Nas a tu zip zipa goni, czasem tylko jpeg z okładką czasami po kilka plików z albumu. I plik readme tu i tam.
Teraz NAS tylko w lokalnej będzie. Powylączalem większość usług które w tle działały. Problem jednak w tym że oni hasla nie przejęli tylko weszli przez dziurę w systemie.. Można mieć silne haslo piecioetapowa weryfikacje i to może być dalej na nic.
No nic. Kolejne doświadczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie urok posiadania dziurawego NAS i nauczka dla mnie żeby nie trzymać tam wrażliwych danych- wszystko przerzuciłem na dysk zewnętrzny a na Nas zostanie tylko muzyka (kopię muzyki też zrobię na innym zewnętrznym) bo za chwilę może okazać się, że wyjdzie coś nowego.  Można założyć ticket po zalogowaniu się na swoje konto qnap, podłączyć jakiś dysk do Nas a oni nie obiecują, ale postarają się coś odzyskać. Słabe. Ja nic nie straciłem bo mam kopię na zewnętrznym dysku- oprócz muzyki. 2 etapowa weryfikacja, powyłączane wszystkie serwisy, badziewia, zmienione porty, https, wyłączone konto admin, teraz podkręciłem Qufirewall, brak przekierowania portów na ruterze, brak chmury a oni wchodzą sobie bez problemu.
Złapałeś pomimo braku otwartych usług na zewnątrz?

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam miałem. Teraz wyłączyłem wszystko co możliwie i ustawiłem firewall tylko dla sieci lokalnych- jakieś pakiety są przechwytywane, ale nie wiem co to jest.

 

EA4EF6DE-1A17-4F0D-AF66-D3237B451952.jpeg

0261A91C-2269-4103-9F11-3803C4EBB1D6.jpeg

A9216E01-8748-419A-B7D7-D884E08AAFC4.jpeg

98054B0F-60BC-461E-9101-FA1D63B04E9D.jpeg

DA324EE6-B2BF-465D-B9D1-3DDD71B88739.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 13:43, mikla napisał:

Parę tygodni temu zakupiłem Synology 218+ z 4Gb ramu. Ogólnie jestem zadowolony ze sprzętu. Jedynie rozczarował mnie soft (ds audio). Jest niestabilny, często się wyłącza itp.

 

Wyłącza się na plikach lokalnych czy na radiu internetowym? Do tej pory nie natrafiłem jeszcze na opinię o niestabilności softu Synology.

Mnie nie zdarzyło się ani razu na plikach lokalnych. Natomiast przy odtwarzaniu radia czasami zdarzyło się rozłączenie, ale to raczej nie jest wina Synology. Obecnie odtwarzam przez Roona i też czasami radio rozłącza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.01.2021 o 18:56, Nicodem napisał:

Roon możesz sobie darować. Ten model jest za słaby na większą bibliotekę.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Dzisiaj Kann Alpha dostał nową aktualizacje z Roon Ready co skłoniło mnie do testów Roon. Zainstalowałem core na NUC a także spróbowałem na Nas, do którego podłączyłem bezposrednio Dac SMSL M400. Dysk zwykły nie ssd, nas czysty po ostatnich atrakcjach, biblioteka prawie 38 tys utworów i wszystko śmiga bez czekania i czkawki- także gęste pliki (te od Ciebie), więc chyba raczej można jak pisał tutaj @bigmaras. Będę testował jeszcze bo słucham jakąś godzinkę, ale wykluczenie nuc, szybkie włączenie tylko dac, wzmacniacza i słuchanie muzyki to dobrodziejstwo. Pozdrowienia.

53572EDF-44B0-475D-9BAA-166D5D471D34.jpeg

71FE294B-4E62-45E0-AAB1-8CB79CB66DB5.jpeg

4365E29A-68FB-450A-85F1-8CE26C106EF7.jpeg
 

 

jak juz sobie to wszystko poindeksował i słucham tylko muzyki to jest tak

 

9663B411-8686-414E-85A5-61487A1D4094.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Siemacie! Ja nie o Qnapie, bo mam własne rozwiązanie serwerowe (OpenMediaVault). Chciałbym Was zapytać czy któreś z aktualnie istniejących rozwiązań wspiera natywne odtwarzanie muzyki z serwera w aplikacji na Androidzie + najlepiej ze wsparciem bitperfect (a jakże by inaczej) i NIE przez dlna?

 

Osobiście używam Logitech Media Server, odtwarzacz squeezelite - całość pod Debianem (OpenMediaVault > Portainer > osobne konenery dla LMS i squeezelite) skomunikowana (squeezelite) z iFi Zen Dac (wpięty bezpośrednio do maszyny, na której wszystko stoi). LMS natywnie nie wspiera takiego rozwiązania, ale są dwie aplikacje w sklepie Google - SqueezePlayer i SB Player - które uruchamiają softwareową bramkę squeezelite na urządzeniu dzięki czemu serwer LMS widzi Androida jako urządzenie odtwarzające. Do tego można dorzucić aplikację Squeezer - bądź jak w moim przypadku LMS opartą na skórce Material znanej z "dorosłej" wersji LogitechMediaServer - w której wybieramy naszego Androida jako urządzenie odtwarzające i sterujemy całą biblioteką. Oczywiście można to zrobić również z poziomu przeglądarki - aplikacja-pilot na Androida nie jest niezbędna.

Problem polega na tym, że to rozwiązanie - SqueezePlayer i SB Player - nie wspierają bit perfect, a na pewno nie wspierają daców USB. Planuje się skontaktować z autorem SB Player (bardziej mi podchodzi) czy byłby w stanie to ogarnąć. Jeżeli się uda było by elegancko! Wtedy tylko dodać reverse proxy do serwera LMS i mamy dostęp do własnego serwera muzyki z dowolnego miejsca na Ziemi ;)

 

Wracając do początkowego pytania: czy znacie może alternatywne rozwiązanie działające na tej samej zasadzie, co przedstawiłem powyżej? Chodzi mi głównie o odtwarzanie bitperfect na Androidzie z użyciem usb dac. I aby to nie było dlna, bo to moim zdaniem kupa.

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
12 godzin temu, Tomek1777 napisał(a):

Proszę o pomoc. Podpowiedzcie jak skopiować katalog z muzyką jaki ma na dysku Synology finalnie na kartę microsd  ?

Podączasz kartą microsd pod Synology i kopiujesz z aplikacji do obsługi Nas lub otoczenia sieciowego Windows. Mozna też podpiąć czytnik pod PC i kopiować przez sieć z otoczenia sieciowego (wolniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności