Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Serwer NAS- jak wykorzystać w audio? Roon?


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam serwer NAS firmy Qnap TS-253Be i używam go obecnie do przechowywania muzyki i odtwarzania z niego na dap i stacjonarnym audio. Natrafiłem na aplikację Roon i zastanawiam się m.in. nad jej zastosowaniem. Szukam inspiracji co można z Takim NAS więcej zdziałać jeśli chodzi o audio.

 

https://www.qnap.com/solution/roon/pl-pl/

 

5865B13F-0FD6-46B8-A58C-B6409EEE639C.jpeg

CF82839A-8A1B-42FE-9853-EE0EBA034BE3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak postawione pytanie zachecam do zapoznania sie z systemem.

https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/roon-labs-llc

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na mniejszą bibliotekę :)  Pamięci mam 8GB, procesor niewystarczający, ale może warto sprawdzić.

33 minuty temu, zielinskitomasz napisał:

Na tak postawione pytanie zachecam do zapoznania sie z systemem.

https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/roon-labs-llc

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka
 

 

Temat nie dotyczy tylko Roon a postawione pytanie jest otwarte na inne możliwości, wymianę własnych doświadczeń a nie tylko wklejanie linków...Potrafię używać google. Skoro sprzęt jest za cienki to może jest inna opcja.

 

Np. używam teraz próbnej Audirvana i działa z Nas bez zająknięcia. Tidal też OK.

1.jpg

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumialem że nie masz wiedzy i warto uzupełnić. Trudno w jednym poście wytłumaczyć cały system i poszczególne aplikacje. Jeśli będziesz miał jakieś konkretne pytanie z pewnością znajdą się liczni którzy pomogą. Nie atakuj. Nie tędy droga.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie atakuję i nie liczę, że ktoś wyłoży mi wszystkie funkcje Roon- raczej kogoś kto używa NAS, powie o jego możliwościach, o których ja nie zdaję sobie sprawy. Wysłanie linku do manuala programu, na który się nie zamykam to dla mnie średnia wartość merytoryczna, ale dzięki. Napisałem jakie są moje doświadczenia.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audirvana jest ok. Przede wszytskim raz płacisz i używasz. Roon to juz zdrozsza zabawa. Roczna subskrypcja to prawie 120 dolarów. Warto jednak zainstalować wersję próbna np. na laptopie i poznać funkcje i możliwości.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMVHO przy takiej mocy obliczeniowej tej jednostki, pozostaj przy podstawowej funkcji, jakim jest serwowanie plików/danych... Generalnie można, ale komfortu nie będzie. Mój Core Roona, działa na ESXi na Xeonie + dane ma na ssd, i jest ok... przy i3 było znośnie 🆗 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak - mam roon z dość dużą biblioteką i z DSP nie ma szans by to zadziałało na qnap. Ale na i5 NUC śmiga.
A wiem o czym mówię bo mam dwa qnapy w domu - obydwa z mocniejszymi procesorami.

Nie masz po co kupować licencji.

Za to jako biblioteka pod ten roon działa idealnie.
Wszystkie pliki leżą na qnap a sam roon z bazą na SSD NUC i5 starej bo chyba 5tej generacji. I to działa wyśmienicie.




pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz tego może być serwerem dlna. A jak ktoś się bawi w jeszcze w piraty to klientem torrent, grup newsowych itp. Bardzo nadal popularne np wśród Holendrów. Nie mam pojęcia co i jak ale na forach qnap jest mnóstwo opisów.

Ja np mam na nim jeszcze zapuszczone ściąganie wybranych stacji radiowych. Jak coś mnie ominie to mogę sobie do tego wrócić w dowolnej chwili. Takie archiwum dla mnie.



pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Jak ściągasz te stacje radiowe? Interesuje mnie np. Radio Nowy Świat. Dlna uzywam.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat używam dla 357 i nowy świat :)
Napisałem samemu skrypty do tego - ściąga o każdej pełnej godzinie audycję i daje jej nazwę z datą i godziną.
Na dobę więc masz 24 pliki MP3.
To wszystko potem jest pakowane w dzienne pliki 7z dla archiwizacji.
W ramach zabawy dodałem jeszcze skrypty które sprawdzają jaka piosenka jest grana i mam playlistę z każdego dnia + sortowanie by zobaczyć co było też powerplay.

System jaki tam masz to dość okrojony Linux ale sporo rzeczy można w bashu lub pythonie zrobić.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem @trez0r

 

W ramach uszczegółowienia dotyczącego "mocy obliczeniowej". Nie wiem czy w ogóle zerkneliście w specyfikacje tego nasa.

 

Na tym modelu Qnapa ludzie z zadowoleniem stawiają serwer plexa do video w 4k zatem na spokojnie z oceną wydajności w przypadku potrzeby jedynie małej części mocy obliczeniowej w porównaniu do dekodowania video. Dodam więcej, nawet dużo niższe modele Qnapa (słabsze) wielokrotnie zdobywały rekomendacje do serwera plex.

 

Procek z tego modelu to czterordzeniowy Intel Celeron J3455 @ 1.50GHz w piku 2.3GHz zgarnął w CPUBenchmark 2274 punktów zatem więcej aniżeli i5-2520M, AMD A10-8700P, I7-3517U i spora część niższych serwerowych Xeonów...

4GB ramu na dedykowanej i zoptymalizowanej platformie to bardzo dużo, ale oczywiście można dorzucić. Dyski jakie nawet byśmy nie załadowali to jeszcze można dodać cache to zwiększenia nawet 10 krotnie operacji I/O.

 

Na głównej grupie roona to bardzo popularny nas i chodzi bez zająknięcia. Z ciekawości zerknąłem sobie na kilka postów i dokładnie na nasie z tym prockiem łączne obciążenie procka to 14-26% przy dekodowaniu DSD. Nie straszcie zatem chłopaka, że to za słaby NAS...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8GB RAM- wziąłem sobie na zaś jak kupowałem NAS :) . Dwa dyski Seagate Barracuda po 4TB każdy. Przestrzeni jest 4TB bo jeden z dysków robi za backup drugiego.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79668]Nicodem[/mention] [mention=79879]trez0r[/mention]
 
W ramach uszczegółowienia dotyczącego "mocy obliczeniowej". Nie wiem czy w ogóle zerkneliście w specyfikacje tego nasa.
 
Na tym modelu Qnapa ludzie z zadowoleniem stawiają serwer plexa do video w 4k zatem na spokojnie z oceną wydajności w przypadku potrzeby jedynie małej części mocy obliczeniowej w porównaniu do dekodowania video. Dodam więcej, nawet dużo niższe modele Qnapa (słabsze) wielokrotnie zdobywały rekomendacje do serwera plex.
 
Procek z tego modelu to czterordzeniowy Intel Celeron J3455 @ 1.50GHz w piku 2.3GHz zgarnął w CPUBenchmark 2274 punktów zatem więcej aniżeli i5-2520M, AMD A10-8700P, I7-3517U i spora część niższych serwerowych Xeonów...
4GB ramu na dedykowanej i zoptymalizowanej platformie to bardzo dużo, ale oczywiście można dorzucić. Dyski jakie nawet byśmy nie załadowali to jeszcze można dodać cache to zwiększenia nawet 10 krotnie operacji I/O.
 
Na głównej grupie roona to bardzo popularny nas i chodzi bez zająknięcia. Z ciekawości zerknąłem sobie na kilka postów i dokładnie na nasie z tym prockiem łączne obciążenie procka to 14-26% przy dekodowaniu DSD. Nie straszcie zatem chłopaka, że to za słaby NAS...
Mam wyższy model, 12gb ram - dsd wysiadało przy obsłudze kilku grup ma raz.
Poprawiło się troche po dodaniu SSD na bazę danych (przez kartę pcie/nvme) ale nadal (4gb baza danych) jąka się przy dsd np na dwie grupy Chromecast na raz i słuchawki z EQ.
Wszystko zależy od bazy, ilości stref i jakie dsd ktoś zapuszcza. Zwłaszcza "upscalling" ciągnie procesor.

Plex działa wyśmienicie bo ten procek hardwareowo wspiera dekorowanie h264. Niestety nie sprawdza się w DSP.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem wyżej napisał, o co chodzi 😛 - nie będę się powtarzał... Dla ścisłości powiem, tylko, ze to nie CPU, a GPU ma akcelerację dla tego kodeka. W przypadku Roona wszystko jest liczone via CPU. Nie zapomnijmy, że procesor to nie jedyne wąskie gardło takiego rozwiązania. Przekonałem się, kiedy mój NUC odmówił posłuszeństwa i złożyłem "normalnego" itx, na serwerowej płycie, z serwerowymi "sieciówkami" 🆗 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, trez0r napisał:

@Nicodem wyżej napisał, o co chodzi 😛 - nie będę się powtarzał... Dla ścisłości powiem, tylko, ze to nie CPU, a GPU ma akcelerację dla tego kodeka. W przypadku Roona wszystko jest liczone via CPU. Nie zapomnijmy, że procesor to nie jedyne wąskie gardło takiego rozwiązania. Przekonałem się, kiedy mój NUC odmówił posłuszeństwa i złożyłem "normalnego" itx, na serwerowej płycie, z serwerowymi "sieciówkami" 🆗 

 

Procesor z tego nasa w żadnym wypadku nie jest wąskim gardłem i nie może być do tej apki. Jeżeli coś komuś przykorkowało na cpu to przepatrzył bym gruntownie serwisy i konfiguracje samego nasa. Jak odpalimy dziesiątki różnych zabawek to może i faktycznie powie w pewnym momencie dość natomiast przy normalnej pracy jak piszą użytkownicy na grupie roona obciążenie tego procka to 14-26% przy deko DSD zatem dalej będę podtrzymywał zdanie, że pisanie o nienadającym się do pracy z roonem tym nasie to trochę bzdura tym bardziej, iż w tym celu jest polecany wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, bigmaras said:

 

Procesor z tego nasa w żadnym wypadku nie jest wąskim gardłem i nie może być do tej apki. Jeżeli coś komuś przykorkowało na cpu to przepatrzył bym gruntownie serwisy i konfiguracje samego nasa. Jak odpalimy dziesiątki różnych zabawek to może i faktycznie powie w pewnym momencie dość natomiast przy normalnej pracy jak piszą użytkownicy na grupie roona obciążenie tego procka to 14-26% przy deko DSD zatem dalej będę podtrzymywał zdanie, że pisanie o nienadającym się do pracy z roonem tym nasie to trochę bzdura tym bardziej, iż w tym celu jest polecany wielokrotnie.

 

@bigmaras - trochę przystopuj z pisaniem "bzdura". Dyskutujesz z faktami.

Maluchem też wszędzie dojedziesz tylko jaka to będzie jazda?

 

Odpalić Roon da się. To jedyna rzecz która się zgadza. Aby jednak normalnie działał nie da się zrobić nic.

A teraz do rzeczy:

 

Mam między innymi ten sam model QNAP ale w wersji na 4 dyski.

Konfiguracja z 12GB a nie 4GB ram:

-  do kilku (!) sekund oczekiwania na zmianę utworu

- to samo przy wyszukiwaniu utworów (offline i tidal)

- rwanie sygnału przy obsłudze 2-3 stref na raz (nawet bez DSP)

- rwanie sygnału nawet na 1 strefie z pełnym DSP (sample rate conversion + EQ)

- losowe rwanie sygnału (mniej więcej kilka razy na godzinę)

 

To wszystko sprawdzone przeze mnie na czystym systemie QNAP dla pewności bo ja na prawdę chciałem przesiąść się z mojego NUC i5 tylko na tego QNAPa skoro i tak wszystkie utwory tam docelowo wylądowały.

 

A byłem z tym uparty (z przesiadką) bo ten NUC mi zawadza i chętnie bym go wywalił.

Niestety po prostu sie nie da z powodów powyższych.

Jestem jednak uparte bydle więc testowałem dalej (wspomniałem już, że system był postawiony od zera specjalnie pod to??)

 

Jako, że jestem moderatorem forum Roon (stacje internetowe, radia) to mam kontakt bezpośredni z kilkoma osobami pracującymi w Roon.

Obgadaliśmy temat i doszliśmy do wniosku - bottleneck może być nie tylko w CPU ale i w dyskach HDD.

Wszak moja baza Roon jest duża, dużo małych plików. To by się zgadzało bo NUC u mnie działa na SSD i bazę ma lokalnie, tylko pliki muzyczne są w sieci.

 

Co więc zrobiłem? - zakupiłem kartę QNAP rozszerzającą o dyski SSD. I to nie w wersji SATA a NVME:

Karta rozszerzeń QM2 (dodatkowo gniazda M.2 SSD) | Zapewnia elastyczność i różnorodność, zwiększa wydajność i usprawnia funkcjonalność | QNAP

 

Włożyłem tam dysk o porządnych parametrach i przeniosłem aplikację i bazę Roon na SSD. Sam koszt dwóch dysków SSD + karta QNAP przekracza koszt mojego NUCa.

Wspominałem, że byłem uparty? :) Wspominałem też, że omawiałem to z QNAP Polska (forum) i oficjalnym supportem QNAP (Chiny i Polska)? 

 

Pomogło ale też nie do końca. Utwory już przełączają się normalnie, wyszukiwanie też przyśpieszyło ale nadal porównując do mojego NUC - nie jest to komfort.

I to by było na tyle w temacie co można wycisnąć z tego QNAP. Nic więcej nie zdziałasz.

 

@lobuz1 - patrząc na powyższe - owszem, na Twoim QNAP odpalisz Roon ale tak samo i odpalisz na nim wirtualne maszyny z Windows10. Uruchomią się, tylko co z tego skoro do komfortowej pracy dość im daleko. Za to jako serwer plików do Roon spisuje się świetnie. Jest jeszcze lepszy do tysiąca innych tematów.

I piszę to z pierwszej ręki, po testach, konsultacjach. 

 

A żeby nie było - na QNAPach znam się na prawdę dobrze. Mój prywatny najstarszy działający do dziś QNAP ma 10 lat i nadal go używam (choć właśnie w grudniu skończył mu się support od QNAP i dlatego dokupywałem 453). Miałem te sprzęty przez lata (od 2008 roku) też w ofercie i sprzedawałem je w Polsce. Robiliśmy małe i większe wdrożenia wielu klientom biznesowym. Na oficjalnym Polskim forum QNAP mam status  "Staff" także od 2008 roku choć już od bardzo dawna się tam nie udzielam. Śledzę jednak rozwój oprogramowania czysto dla przyjemności którą z tego czerpię.

 

A podsumowując:

Strona producenta zalecająca sprzęty:

Roon na serwerze NAS | Budowanie idealnego systemu audio | QNAP

Nie widzę tam Celeronów. Kropka.

 

Roon minimum requirements:

Roon System Requirements (roonlabs.com)

 

Można sobie porównywać tego celerona do i3 - pewnie ale DSP na serio zżera CPU a QNAPy niestety ale coraz gorzej są zoptymalizowane softwareowo i część rzeczy na nich (podstawowych) obciąża od czasu do czasu procesor w zbyt dużym stopniu.

 

Ja na serio próbowałem. Wiem, przesadziłem z pierwszym wpisem podsumowując w jednym zdaniu, że można sobie ten model darować pod Roon. Ale jak widać nie napisałem tego bez poważnych podstaw. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o dyskach CUDA? mają pamięć podręczną półprzewodnikową i szybkość dysków SSD M2 SATA. Mój ok 520-560 odczyt zapis przy bardzo dużej ilość małych plików rzadko schodzi poniżej 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Jaro54 said:

A nie myślałeś o dyskach CUDA? mają pamięć podręczną półprzewodnikową i szybkość dysków SSD M2 SATA. Mój ok 520-560 odczyt zapis przy bardzo dużej ilość małych plików rzadko schodzi poniżej 400

 

Nie, ten QNAP jest głównie jako backup i podręczny magazyn danych w domu. SATA mi wystarczają a włożone SSD mają lepsze osiągi.

Tak wygląda teraz macierz na tym QNAP - 4x12TB + 2x256GB SSD na system i Roon (z czego jednak się wycofałem w związku ze wszystkimi problemami które opisałem wyżej). 

 

qnap.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie. Dlatego ja osobiscie dalem sobie spokoj NAS pod Core. Za drogo by wyszło i gabarytowo ciężko upchnąć. Poszedlem w Intel NUC (w necie mozna poskładać fajny zestaw za rozsadne pieniądze)+ Qnap TS-228 ale wyłącznie jako magazyn plików. Takie rozwiązanie jest rownie funkcjonalne i takie też bym polecił.


Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nicodem napisał:

 

@bigmaras - trochę przystopuj z pisaniem "bzdura". Dyskutujesz z faktami.

Maluchem też wszędzie dojedziesz tylko jaka to będzie jazda?

 

Odpalić Roon da się. To jedyna rzecz która się zgadza. Aby jednak normalnie działał nie da się zrobić nic.

A teraz do rzeczy:

 

Mam między innymi ten sam model QNAP ale w wersji na 4 dyski.

Konfiguracja z 12GB a nie 4GB ram:

-  do kilku (!) sekund oczekiwania na zmianę utworu

- to samo przy wyszukiwaniu utworów (offline i tidal)

- rwanie sygnału przy obsłudze 2-3 stref na raz (nawet bez DSP)

- rwanie sygnału nawet na 1 strefie z pełnym DSP (sample rate conversion + EQ)

- losowe rwanie sygnału (mniej więcej kilka razy na godzinę)

 

To wszystko sprawdzone przeze mnie na czystym systemie QNAP dla pewności bo ja na prawdę chciałem przesiąść się z mojego NUC i5 tylko na tego QNAPa skoro i tak wszystkie utwory tam docelowo wylądowały.

 

A byłem z tym uparty (z przesiadką) bo ten NUC mi zawadza i chętnie bym go wywalił.

Niestety po prostu sie nie da z powodów powyższych.

Jestem jednak uparte bydle więc testowałem dalej (wspomniałem już, że system był postawiony od zera specjalnie pod to??)

 

Jako, że jestem moderatorem forum Roon (stacje internetowe, radia) to mam kontakt bezpośredni z kilkoma osobami pracującymi w Roon.

Obgadaliśmy temat i doszliśmy do wniosku - bottleneck może być nie tylko w CPU ale i w dyskach HDD.

Wszak moja baza Roon jest duża, dużo małych plików. To by się zgadzało bo NUC u mnie działa na SSD i bazę ma lokalnie, tylko pliki muzyczne są w sieci.

 

Co więc zrobiłem? - zakupiłem kartę QNAP rozszerzającą o dyski SSD. I to nie w wersji SATA a NVME:

Karta rozszerzeń QM2 (dodatkowo gniazda M.2 SSD) | Zapewnia elastyczność i różnorodność, zwiększa wydajność i usprawnia funkcjonalność | QNAP

 

Włożyłem tam dysk o porządnych parametrach i przeniosłem aplikację i bazę Roon na SSD. Sam koszt dwóch dysków SSD + karta QNAP przekracza koszt mojego NUCa.

Wspominałem, że byłem uparty? :) Wspominałem też, że omawiałem to z QNAP Polska (forum) i oficjalnym supportem QNAP (Chiny i Polska)? 

 

Pomogło ale też nie do końca. Utwory już przełączają się normalnie, wyszukiwanie też przyśpieszyło ale nadal porównując do mojego NUC - nie jest to komfort.

I to by było na tyle w temacie co można wycisnąć z tego QNAP. Nic więcej nie zdziałasz.

 

@lobuz1 - patrząc na powyższe - owszem, na Twoim QNAP odpalisz Roon ale tak samo i odpalisz na nim wirtualne maszyny z Windows10. Uruchomią się, tylko co z tego skoro do komfortowej pracy dość im daleko. Za to jako serwer plików do Roon spisuje się świetnie. Jest jeszcze lepszy do tysiąca innych tematów.

I piszę to z pierwszej ręki, po testach, konsultacjach. 

 

A żeby nie było - na QNAPach znam się na prawdę dobrze. Mój prywatny najstarszy działający do dziś QNAP ma 10 lat i nadal go używam (choć właśnie w grudniu skończył mu się support od QNAP i dlatego dokupywałem 453). Miałem te sprzęty przez lata (od 2008 roku) też w ofercie i sprzedawałem je w Polsce. Robiliśmy małe i większe wdrożenia wielu klientom biznesowym. Na oficjalnym Polskim forum QNAP mam status  "Staff" także od 2008 roku choć już od bardzo dawna się tam nie udzielam. Śledzę jednak rozwój oprogramowania czysto dla przyjemności którą z tego czerpię.

 

A podsumowując:

Strona producenta zalecająca sprzęty:

Roon na serwerze NAS | Budowanie idealnego systemu audio | QNAP

Nie widzę tam Celeronów. Kropka.

 

Roon minimum requirements:

Roon System Requirements (roonlabs.com)

 

Można sobie porównywać tego celerona do i3 - pewnie ale DSP na serio zżera CPU a QNAPy niestety ale coraz gorzej są zoptymalizowane softwareowo i część rzeczy na nich (podstawowych) obciąża od czasu do czasu procesor w zbyt dużym stopniu.

 

Ja na serio próbowałem. Wiem, przesadziłem z pierwszym wpisem podsumowując w jednym zdaniu, że można sobie ten model darować pod Roon. Ale jak widać nie napisałem tego bez poważnych podstaw. 

 

Piszesz, że posiadasz TS-453. Nie napisałeś, który dokładnie model bo ta literka na końcu jest dość istotna.

 

Nie mniej jednak TS-453be chodzi bez jakichkolwiek problemów z roonem i też jest do niego często polecony tak samo jak tytułowy 253be bo to ten sam procek:

https://community.roonlabs.com/t/qnap-ts-453be-experience/93225

https://community.roonlabs.com/t/using-roon-on-a-qnap-nas-with-raid-and-hdd-no-ssd/106334/4

 

Jeżeli coś Ci tnie to czas przysiąść do optymalizacja nasa. Jak pisałem przeglądnął bym serwisy, powywalał co niepotrzebne i gruntownie przeglądnął konfiguracje. 

 

Nie przekonałeś mnie dlatego pisanie, że "twój nas jest za słaby do roona" dalej uważam, że to bzdura. Ponad to stoi to w sprzeczności z opiniami całej oficjalnej grupy roona, gdzie jest cała masa użytkowników tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno. Jakoś przeżyję :)

Mój model to 453D - z jeszcze wyższym prockiem. I jak pisałem - stawiałem system też i od zera na SSD tylko pod Roon aby wykluczyć właśnie wpływ na działanie przez inne usługi. Ten procek nie pociągnie po prostu mojej konfiguracji - DSP, dużej biblioteki, kilku stref na raz itp.

 

I możesz sobie zaklinać rzeczywistość jak chcesz - ja też tak chciałe,m bo na serio chciałem wywalić tego NUCa z domu. Ale nie dało się. Kropka.

 

Jak dla mnie EOT - ja mam to w domu, wiem co zrobiłem i jak działa. Opisałem.

Ty teoretyzujesz i piszesz na podstawie wpisów na forach osób trzecich, nie biorąc pod uwagę opisanej konfiguracji, ilości stref, DSP, wielkości bazy a nawet tego, że sam producent nie zaleca tej serii QNAP.

Jak wspomniałem - maluchem też da się jeździć. Tu jest tak samo - zadziała ale daleko temu do komfortowego użytkowania Roon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności