Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo XD05 Bal.


P1gu

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając linsoula takie coś rzuciło mi się w oczy: https://www.linsoul.com/collections/best-deals/products/xduoo-xd05-bal.

 

Chyba następca popularnego XD05+. Taka sama moc (1000 mW), gniazda 6,35 signle i 4,4 balans, 2x 9038q2m, XMOS, na starcie wbudowany BT (CSR8675) i powrót do wyboru źródła zasilania (bateria vs zewnętrzne - jak w XD05 basic). Wygląda bardzo ładnie i sposób mocowania panelu przedniego może zwiastować ponowną możliwość wymiany opków. Póki co przedsprzedaż (ruszy pewnie po CNY), ale w cenie 429 USD zapowiada się bardzo przyjemnie. :)

 

Fotki:

Xduoo XD05 Bal

Xduoo XD05 Bal

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bocznej ściance - ten czerwony ze zdjęcia. 

 

Super, że dodali wybór zasilania, czy chcemy z baterii czy z zewnątrz. Jest więc i przenośnie i stacjonarnie.

Edytowane przez Inszy
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

Na bocznej ściance - ten czerwony ze zdjęcia. 

 

Wygląda mało ergonomicznie. Jak blokada w walizce. 👎

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kieszeni bluzy wolę to zamiast normalnego potka, bo tego za cholerę przypadkiem nie przestawisz. Gorzej na biurku. Choć z reguły i tak z klawiatury przestawiam głośność, to czasami DAC ma zawsze 100% i wtedy trzeba manipulować przy wzmaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba. Poprawili to, co powstrzymało mnie przed zakupem plusa - dodali balans i wybór źródła zasilania (bardzo istotna kwestia przy korzystaniu w trybie "mieszanym"). Do tego na starcie jest moduł BT, dzięki czemu gniazda z tyłu nie są zajęte przy słuchaniu bezprzewodowym (można więc go ładować/zasilać). Do tego 2x 9038q2m, co dla mnie jest dużym plusem. Jedynie cena jest sporo wyższa, ale biorąc pod uwagę brak konieczności dokupienia modułu BT wychodzi finalnie ok. 70-80 USD drożej niż plus. Najważniejsze pytanie to czy taka dopłata będzie uzasadniona pod względem jakości dźwięku, ale to zweryfikuje rynek. :) No i ten potek... rozwiązanie dość niecodzienne, zobaczymy jakie okaże się w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
20 minut temu, P1gu napisał:

ASR pytanie do tych bardziej zorientowanych w tematach technicznych - czy gość ma w tym co pisze jakiś punkt?

 

Wygląda że zbalansowaniu uległa jedynie sekcja DAC'a dlatego zniekształcenia i odstęp sygnału od szumu są lepsze bo dali dwie kości, a sekcja wzmacniacza została jedna dlatego moc bez zmian. Może już wcześniej była zbalansowana tylko przyjmowała sygnał z jednego DAC'a wiec zostawili ją w spokoju. Kto wie, trzeba by zobaczyć jaka topologia tego w środku jest.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ej, Panowie, bo od piątku mam go u siebie i sobie słucham... generalnie sprzęcik pierwsza klasa, jest świetny, ale mam jedno ale - czy wszystkie Xduoo przy zmianie utworów czy rozpoczęciu odtwarzania robią ten nieprzyjemny dźwięk? "tpsk" krótkie. miałem tak w DACu MusicalFidelity i on to miał normalnie, ale mam też lepsze DACi i one tego nie mają. jak jest u Was? czy przełączanie utworów na Windowsie jest bezgłośne, czy też słyszycie jakieś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xduoo 05 plus, 2 egzemplarze słuchałem - też nie. Masz jakąś felerna sztukę. Albo to źródło psuje.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@bigmaras twierdzi, że to normalne... ale to jest tak irytujące, że ja wciąż łudzę się nadzieją, że jednak mam felerną sztukę. czasami podczas słuchania muzyki też się pojawiają jakieś harczanki przez ułamek sekundy..

 

jest tutaj ktoś, poza @chico99, kto go ma? przyjechałbym i porównalibyśmy, żeby finalnie rozwiać wątpliwości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia źródła moim zdaniem. Ja mam tak (w 95% na laptopie, na desktopie to praktycznie nie występuje), że czasami pyka przy zmianie utworów i na prawdę rzadko w czasie trwania utworu. Nie ma znaczenia czy jest to Burson, czy DX160, występuje niezależnie. Sprawdź pod innym źródłem czy dalej tak będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPA próbowałem już 3 różne, obecnie mam najlepsze już możliwe (V4i-D z Chin), podobno lepsze niż Bursony V5i-D. kabel mam z wysokiej półki, próbowałem kilka różnych, zawsze to samo. iFi iPurifier 3 też próbowałem dołożyć, nie ma wpływu. źródła też mam konkretne, od laptopa świeżego gamingowego, po flagowy telefon i malinę z moodeaudio.

 

kwestia zasilania też sprawdzona, niezależnie czy z baterii, czy zasilania liniowego świetnego.

 

swoją drogą, to polecam z iFi iPurifier 3, robi różnicę słyszalną.

 

Marek słuchał go u siebie i twierdzi, że to normalne i że w Plusie też tak jest...

Edytowane przez Admor
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

 

W dniu 16.04.2021 o 14:27, Admor napisał:

OPA próbowałem już 3 różne, obecnie mam najlepsze już możliwe (V4i-D z Chin), podobno lepsze niż Bursony V5i-D. kabel mam z wysokiej półki, próbowałem kilka różnych, zawsze to samo. iFi iPurifier 3 też próbowałem dołożyć, nie ma wpływu. źródła też mam konkretne, od laptopa świeżego gamingowego, po flagowy telefon i malinę z moodeaudio.

 

kwestia zasilania też sprawdzona, niezależnie czy z baterii, czy zasilania liniowego świetnego.

 

swoją drogą, to polecam z iFi iPurifier 3, robi różnicę słyszalną.

 

Marek słuchał go u siebie i twierdzi, że to normalne i że w Plusie też tak jest...

Kawałek czasu już minęło, udało Ci się  może rozwiązać problem? 

 

I przy okazji pytanie ktoś używał może op-ampów Muses w XD05 Bal? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, dlaczego nic się nie pisze w wątku, podobno sprzedawały się jak świeże bułki a tu cisza.
Sprzęt ma wszystko do wygodnego słuchania, moc, bal, blut.
Chętnie bym posłuchał, bo strasznie minie ciekawi ten sprzęt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności