Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Trudny wybór słuchawek zamkniętych do 2500zł


Blind Joe

Pytanie

Witam wszystkich.
Zaczynam dopiero swoją przygodę z audio i powiem nie jest łatwo :) Po wybiciu się ponad słuchawki gamingowe wybór okazuje się nie taki prosty. Poszukuję jednak słuchawek które sprawdzą się także w grach choć nie oczekuję że będę w nich słyszał wroga z każdego miejsca, bardziej zależy mi na dynamice dźwięku, dużej ilości basu, każdy wystrzał w takim battlefieldzie nabiera głębi, nie jest elementem tła, uderza i z dużą mocą daje o sobie znać. Nie mniej czasu spędzam słuchając muzyki (głównie spotify) także powtórzę się, szukam słuchawek ciepłych, basowych i najlepiej zamkniętych.
Dotychczasowe propozycje:
-monolith 1060c
-fostex th610
Budżet 2500zł na same słuchawki ale przydadzą się też rekomendacje odnośnie wzmacniaczy i dac.
Słucham w zasadzie tylko przy PC
Zyskam cokolwiek przy słuchawkach tej klasy na połączeniu zbalansowanym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z mojej strony dodałbym Audioquest NightOwl, świetne słuchawki w bardzo dobrej cenie. Wysokiej jakości bas, bardzo wygodne.

Jeżeli basu w Owlach za dużo to Kennerton Magni. Trochę mniej basu, trochę mniej wygodne. Super detal (grafen użyty przy produkcji), średnica i bardzo dobry jakościowo bas. Super jakość wykonania, prawdziwe drewno itd

Miałem Owle i Magni jednocześnie i na końcu ostały się Magni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z Ultrasone to teraz chyba Signature Pro są na promocji w mp3store nowe za 2600 więc może warto przemyśleć, bo to taki już można powiedzieć bardzo dobry all-rounder co się i do muzyki i do gier powinien nadać. Poza tym w tym przedziale cenowym to chociażby Beyery T5v2 sobie niektórzy chwalą (ale tu raczej używki), kiedyś Denony D7200 miały dobrą opinię. Owle jak najbardziej powinny też podejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam do wyboru jeszcze właśnie denony 7200 ale podobno mają mniejsze kopnięcie niż fostexy :) Mówię cały czas o basie. Ogólnie to chyba podobne słuchawki bo na tych samych przetwornikach o ile mi wiadomo.
Beyerdynamic chyba odpada, zawsze można potestować ale miałem okazję słuchać już kilku tańszych modeli i raczej nie odpowiada mi ten dźwięk. Da się go lubić ale mi nie podszedł.

Edytowane przez Blind Joe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, vonBaron napisał:

TH-900, swoje kupiłem używane za właśnie 2500, jeżeli chodzi o bas to deklasują wszystko do 10k.

A możesz je porównać do TH-610 ? W takiej cenie też bym się zdecydował na TH-900 ale wątpię że uda mi się je dorwać nawet za 3500 Jak wspominałem Denony 7200 też wchodzą w grę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Blind Joe napisał:

A możesz je porównać do TH-610 ? W takiej cenie też bym się zdecydował na TH-900 ale wątpię że uda mi się je dorwać nawet za 3500 Jak wspominałem Denony 7200 też wchodzą w grę :) 

Za 3500 to wyrwiesz z naszego komisu Ultrasone Edition 9, które bas mają lepszy niż THxxx, a reszta też raczej nie gorsza. Są bardziej równe, tylko może nie mają takiego "layeringu" przestrzeni jak Fosteksy  zwłaszcza, gdy pędzone po balansie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Th 610 maja sporo basu o takiej ciepłej dobitnej i żywej fakturze z wykopem to rozrywkowe granie świetnie sprawdzają się w muzyce elektronicznej w grach wojennych i filmach też jest jebni*** świetne do słuchania ambientu i wszelakiej muzyki elektronicznej ze smaczkami w tle ,świetna głębia sceny nie są zmulone maja dużo wysokich ale bez ostrośći.

Z wyjścia zbalansowanego dostają dodadkowego kopa.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Blind Joe napisał:

A możesz je porównać do TH-610

Gdzieś w temacie fostexa porównywałem obydwa modele. Generalnie TH900 to duża V-ka, to takie TH610 na sterydach. Ale jak dla mnie zza bardzo wysuniętą średnicą przez co emocje z muzyki uciekają, wole bardziej kameralny klimat. Poza tym bas solidny, góra czysta, świetna scena. Do gier powinny się nadać, jeśli lubisz V-kowe granie to i każdą muzykę ci opędzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za wszystkie wasze informacje, myślę że TH-610 to dobry wybór ale dalej zastanawia mnie czy nie lepiej wybrać Denona :) To bardziej znana marka w Polsce i używa takie same lub podobne przetworniki jak fostex. Mógł by ktoś porównać w skrócie fostexy th-610 do denona 7200?
To jest opis moich słuchawek idealnych: ❤️

1 godzinę temu, patmal napisał:

Th 610 maja sporo basu o takiej ciepłej dobitnej i żywej fakturze z wykopem to rozrywkowe granie świetnie sprawdzają się w muzyce elektronicznej w grach wojennych i filmach też jest jebni*** świetne do słuchania ambientu i wszelakiej muzyki elektronicznej ze smaczkami w tle ,świetna głębia sceny nie są zmulone maja dużo wysokich ale bez ostrośći.

Z wyjścia zbalansowanego dostają dodadkowego kopa.   

Tylko które z powyższych dwóch par sprawdzą się lepiej ?
Dodam jeszcze że mogę po korzystnej cenie kupić taki wzmacniacz: 
https://www.amazon.com/Monolith-124459-Headphone-Amplifier-Technology/dp/B07KQW1WFX
Ma złącze zbalansowane więc na tym powinienem usłyszeć 100% możliwości obu modeli słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz te Fostexy i nie ma się co doktoryzować :)  Są bardziej funowe od Denonów, mają głębszy bas, grają przyjemniej, są przy tym szczegółowe. Muzyka rozrywkowa, elektronika to ich świat. Denony są też fajne, ale to jaśniejsze, lżejsze granie, takie przyjemne i równe. Ale to Fostexy robią większe wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja jak szukałem dla siebie combo pod fostexy to wybierałem  w tych.. 

audio gd NFB28

Gustard A20H

CMA400i

Aune s6 pro

Podobno dobrze to razem gra poczytaj recenzje 

Ostatecznie padło na aune i jestem zadowolony 

Na allegro wisi chyba 400i z gwarancja do listopada polecany był już nie jeden raz do  610 (dobra syngeria)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Blind Joe napisał:

Ok, to wybieram fostexy :D 
Jeszcze przy okazji dopytam się o wzmacniacz, czy ten model Monoprice to dobry wybór ? 
Pozwolę sobie jeszcze raz wysłać link ale do strony producenta:
https://www.monoprice.com/product?p_id=24459
Czy to wystarczy do zwykłego odsłuchu z PCta ?

Nie, nie wystarczy do zwykłego odsłuchu z PCta. Minimum to np AMR DP-777, bez tego nie podchódź. 

Nie no, oczywiście sobie śmieszkuję, ale dziwne pytania zadajesz. Do odsłuchu z PCta to ci wystarczą urządzenia spokojnie nie za 400 dolarów tylko 400 pln i na takich też sobie fajnie i przyjemnie posłuchasz muzy. Twoje pytanie raczej powinno brzmieć, czy ten produkt jest dobrym produktem w swojej klasie i czy dobrze się zgra z twoimi słuchawkami. A moja odpowiedź brzmi nie wiem, nie miałem go nigdy w rękach. Ale od siebie mogę polecić Aune S6 Pro albo używane Aune S16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności