Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 800 zł. Głównie gry.


Majfa

Pytanie


Cześć.Szukam słuchawek pod fpsy głównie cs, czasami odpalę coda,valoranta czy tam jakiegoś innego shootera, ale 98% czasu spędzam grajac w csa.
Aktualnie posiadam Logitechy G35  ( https://www.morele.net/sluchawki-logitech-g35-981-000549-639709/ ) szukam czegoś lepszego od tych które mam aktualnie.Potrzebuje żeby słuchawki były wygodne,żeby w przyszłości można było wymienić pady no i oczywiście żeby dźwięk był naprawdę ok (pozycjonowanie przeciwnika). Nie zależy mi na żadnych 5.1/7.1
Nie chcę słuchawek z przytłaczającym basem, chyba najlepszym rozwiązaniem bedzie średnie i wysokie pasmo zeby bardzo dobrze słyszeć kroki przeciwników?
Karta dźwiękowa zintegrowana realtek alc1150 115db snr hd audio z wbudowanym wzmacniaczem.Nie wiem czy idzie coś "wykrzesać" z tej karty bo słuchawki które mam aktualnie są na usb.Jeżeli będzie potrzeba dokupie kartę muzyczna czy tam daca.
Zastanawiałem się nad:
1.CM MH 751
2. Fnatic Reat (nigdzie nie znalazłem opini o nich, może ktoś z was używał?  Średnica przetworników 53 mm i pasmo 20hz-40kHz będzie dobrze to grało?)
3.Logitech X Pro
4.Soundblaster x7
5 Hyperx cloud 2/alpha ( nie wiem jakie sa różnice)
6.Takstar pro 82
7. JAKIEŚ INNE wasze propozycje?
Dodam od siebie że fajnie by było zeby to był headset lecz nie musi aż tak ponieważ mam mikrofon osobno.
Budżet:700zł ( no chyba ze parę zł warto do czegoś dołożyc ponadto)
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. 

Edytowane przez Majfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

NIe napisałeś czy otwarte czy zamknięte. O ile miałem z twojej listy na głowie Hyperx i uważam, że grają całkiem nieźle, dośc równo, to zastanowiłbym się w takim budżecie nad 

Audio-Technica ATH-PDG1a. Najlepiej przetestować w jakimś salonie i zdecydować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tak,nie wiem w sumie sam czy otwarte czy zamknięte o ile te 2 mam teraz to nigdy na uszach nie miałem otwartych. Dzis akurat dostałem takie info żeby brać wlasnie ath  pdg1 ewentualnie Adg1x.Tylko że te modele chodzą po ok 800-900 zł i musiałbym jeszcze dokupić jakiegos daca albo kartę dźwiękową. 

A co myślisz o Hyperx Alpha i do tego np soundblaster g1/g3/g6. Ewentualnie cos innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Racja, Philipsy Fidelio X2HR też by się nadały, jak dla mnie mają jednak sporo misiowatego basu. Są za to łatwe w napędzeniu i w dobrej promocji na amazonie można je dostać za 500 zł co oznacza, że nie musiałbyś koniecznie od razu kupować dac/wzmacniacza słuchawkowego. 

Model Audio-Technica ATH-PDG1a , który ci podesłałem jest dostępny w sklepach za niecałe 700zł i może wymagać lepszego źródła niż masz. Polecam jakiś Fiio Olympus E10k albo Dragonfly Black z tym ,że nie mają wejścia mikrofonowego. Creative G6 miałem i grał całkiem przyzwoicie, wszystko zależy od kwoty za jaką go kupisz, niemniej jednak dołożyłbym do lepszych słuchawek a nie inwestował w średnie słuchawki i lepsze źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te ATH wyglądają fajnie,muszę sprawdzić jak leżą na głowie /uszach.Te Philipsy mnie jakoś nie przekonują, tym bardziej że nie zależy mi na jakimś super basie,mają to by słuchawki wylacznie do gier, głównie fpsow.

Zastanawiałem się jeszcze nad Dt990,tańszymi Sonic V2 ale o nich praktycznie nic nie wiem,nad akg  k550. 

No i jak to jest z tymi otwartymi słuchawkami,czy ja będę mocno słyszał dźwięki z zewnątrz i czy mocno będą ludzie slyszec jak gram? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Majfa Mam Philipsy Fidelio X2 i są to bardzo dobre słuchawki o świetnej relacji ceny do jakości, ale na dłuższą metę mogą trochę męczyć sporą ilością basu. Od lat posiadam też AKG K712 PRO i te są moimi ulubionymi, jeżeli chodzi o dłuższe granie i oglądanie filmów. Nowe trochę przekraczają budżet, ale używki spokojnie znajdziesz w tej cenie. Bardzo uniwersalne, lekkie i wygodne słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam obecnie Beyerdynamic COP i Cloudy Alpha i mogę tylko powiedzieć, że te co jak co, ale te drugie są lepsze. A im głośniej słuchasz muzyki i im lepsze masz źródło tym bardziej różnica się pogłębia. COP przy wysokich poziomach głośności strasznie tracą na jakości. Takze unikałbym tych słuchawek, chyba, ze sie trafi dobra okazja cenowa na nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używam Fidelio X2HR jako allrounder. Słucham w nich muzyki i mam przegrane ok 120 godzin w CoD WZ. Podłączone były do ALC1220 teraz do ZEN DAC.

 

Są to słuchawki które w czasie gry dostarczają wiele funu. Wybuchy, strzały robią wrażenie. Mam w nich podobne odczucia jak strzelając na strzelnicy w słuchawkach aktywnych. Fidelio dmuchają basami w bębenki jednocześnie nie tnąc wysokimi tonami. Jeżeli chodzi o pozycjonowanie i scenę jest bardzo dobra. Wczoraj grając na ZENie byłem pod wrażeniem jak dokładnie jestem w stanie określić położenie wroga. (Dopiero ZEN pozwolił mi spłaszczyć EQ w grze i tym samym lepiej słyszeć tony odpowiedzialne za kroki wrogów, jednocześnie nie zabierając głębokiego basu). To, że są to też słuchawki otwarte, naturalnie przebiega komunikacja z kolegami na discordzie (słyszysz swój głos jak rozmawiasz). No i są wygodne 8 godzinne sesje nie zmęczyły mnie nigdy.

 

I teraz plot twist.

Zastanów się tylko czy chcesz grać funnowo czy esportowo. Z tego co wiem profesjonalni gracze raczej podbijają wysokie tony by słyszeć dokładnie każdy szmer i uważam, że do tego te słuchawki się nie nadają.

 

Polecam też film gamefidelity. Jest tam wiele propozycji kart dźwiękowych, słuchawek.

https://www.youtube.com/watch?v=QmrkbWslcKs

Edytowane przez docik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 29.01.2021 o 15:33, Armitten napisał:

Nie, mam obecnie obie pary i robiłem nawet porównanie na forum, Alpha S mimo, że są droższe to grają gorzej od zwykłego modelu Alpha. Różnica jest wyraźnie słyszalna.

Będę miał to na uwadze, dzięki

 

W dniu 29.01.2021 o 13:59, docik napisał:

 

I teraz plot twist.

Zastanów się tylko czy chcesz grać funnowo czy esportowo. Z tego co wiem profesjonalni gracze raczej podbijają wysokie tony by słyszeć dokładnie każdy szmer i uważam, że do tego te słuchawki się nie nadają.

 

 

Ogolnie w csa gram jakieś 19 lat, były w moim zeyciu sytuację w którym jeździło się na lany i grałem w teamach na wysokiej pozycji czy to w eslu czy clanbase (kiedyś).Teraz aktualnie pykam z kolegami z domu, nie wiem czy bedzie mi dane wyjechać na jakiś lanik, ale liczmy ze jest to gra fun ale już na wyższym poziomie. 

W dniu 29.01.2021 o 13:59, docik napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak nie chcesz wywalać całej kasy to ja bym brał Cloud Alpha, AKG K240 MKII lub Takstar Pro 82/CM MH 751 w zależności od tego, jaki wolisz dźwięk. A jak chcesz wydać całą kasę jaką masz no to możesz brać wspomniane Fidelio, Audio Technica ATH-PDG1a albo też np Beyerdynamic DT990/DT770 czy AKG K702.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Armitten napisał:

Jak nie chcesz wywalać całej kasy to ja bym brał Cloud Alpha, AKG K240 MKII lub Takstar Pro 82/CM MH 751 w zależności od tego, jaki wolisz dźwięk. A jak chcesz wydać całą kasę jaką masz no to możesz brać wspomniane Fidelio, Audio Technica ATH-PDG1a albo też np Beyerdynamic DT990/DT770 czy AKG K702.

Sam już nie wiem czy chce az tyle wydać na same słuchawki. Myslalem może te alphy i do tego soundblaster g5 albo logitechy g pro x.Te MH 751 wszyscy zachwalają a mam jeden dylemay zwiazany z nimi, brak wymiennych padów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MH751 to jest to samo co Takstar Pro 82 tylko mają mikrofon zamiast bass portów. No i logo też się różni :). Logitech g pro x sobie odpuść, ogólnie odpuść sobie wszelakie "gamingowe" produkty, tak naprawdę jedyne godne polecenia to właśnie MH751 oraz produkty od HyperX (nie wszystkie ofc). Teoretycznie takie AKG K240 powinny się lepiej sprawdzić w grach, są bardziej sceniczne i nie mają aż tak podbitego basu, więc lokalizacja przeciwników w grach powinna być łatwiejsza. Ale to też znowu kwestia jakie brzmienie ci bardziej pasuje. 

Jeszcze tylko kwestia - szukasz sprzętu do laptopa czy stacjonarki? 

Edytowane przez Armitten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Armitten napisał:

MH751 to jest to samo co Takstar Pro 82 tylko mają mikrofon zamiast bass portów. No i logo też się różni :). Logitech g pro x sobie odpuść, ogólnie odpuść sobie wszelakie "gamingowe" produkty, tak naprawdę jedyne godne polecenia to właśnie MH751 oraz produkty od HyperX (nie wszystkie ofc). Teoretycznie takie AKG K240 powinny się lepiej sprawdzić w grach, są bardziej sceniczne i nie mają aż tak podbitego basu, więc lokalizacja przeciwników w grach powinna być łatwiejsza. Ale to też znowu kwestia jakie brzmienie ci bardziej pasuje. 

Jeszcze tylko kwestia - szukasz sprzętu do laptopa czy stacjonarki? 

Do stacjonarki.Mam jakąś karte zintegrowaną Karta dźwiękowa zintegrowana realtek alc1150 115db snr hd audio z wbudowanym wzmacniaczem. Oczywiście mogę dokupić wzmacniacz/daca/karte muzyczną, mikrofon osobny także mam Thronmax MDRILL ONE PRO JET BLACK.

Dlatego szukam czegoś bardzo dobrego do gier, mam aktualnie logitechy g35 i nie narzekam ale po 7/8 latach chciałbym wymienić i spróbować czegoś co nie będzie na usb. Szukam czegos dobrego do gier, wygodnego i żeby było z bardzo dobrym pozycjonowaniem, nie musze mieć nie wiadomo jakiego bassu, chce żeby to grało dobrze i "spójnie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to w takim razie jak masz własny osobny mikrofon to polecam wziąć AKG K240 MKII lub Takstary Pro 82. Chyba, że nie przeszkadza Ci mocne walnięcie basem to wtedy Cloudy Alpha się sprawdzą (Tylko ostrzegam, z mocnym i ciepłym źródłem mają takie kopnięcie że od wibracji ledwo się na głowie trzymają) . To generalnie już są na tyle dobre słuchawki, że tak naprawdę nie masz co się martwić o takie rzeczy jak spójność grania czy czystość. Jak ktoś nie jest audiofilem i nie ma wymagań z kosmosu to te słuchawki zapewniają jakość na wystarczającym ze sporym zapasem poziomie. A jeśli chcesz coś lepszego już tak faktycznie z wysokiej to jak już wspomniałem - audio-technica albo DT990 i jedziesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ATH-PDG1 bardzo spoko i niezły mikrofon.
Ale warto zerknąć też półkę wyżej - ATH-ADG1X. Super słuchawki i do muzyki i do grania. Mam od ponad roku, bardzo je lubię. Oprócz przyjemnego grania są też wygodne i można godzinami siedzieć (w pracy potrafię przesiedzieć w nich cały dzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedźi, kupiłem beyerdynamic mmx 300 gen 2.Bede je oddawał ponieważ kabel jest zepsuty ten podwójny z mikrofonem.Ktore z tych słuchawek co wymieniliście będzie miało odrobinie mniej basu niz te mmxy? 

Czy idzie dokupic jakis kabel do tych mmxow? Jakis zamiennik bo oryginalny kosztuje 260 zł co mnie nie urządza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć wszystkim

Zamiast tworzyć nowy wątek to pozwolę sobie podpiąć pod istniejący.

Szukam słuchawek zamkniętych z mikrofonem do xboxa (podpięcie pod pada) i ewentualnie do słuchania na kompie w momencie kiedy będę chciał się odciąć od otoczenia i do słuchania w zupełnej ciszy w łóżku.
Głównie do muzyki takiej jak : Riverside, King Crimson, Pink Floyd , Archive, Tool.  

Mam oprócz T1 też Koss KPH30i z gąbkami z grado. Są dla mnie bardzo niewygodne i wkurzające. Muszę mieć słuchawki wokółuszne z welurowymi padami z lekkim dociskiem. Coś co jest zwykłą gąbką grzeje mi uszy i po godzinie już mam ich dość. 

Czego szukam:

1. Powinny być przede wszystkim wygodne (koniecznie wokółuszne). Nie mogą za mocno uciskać czachy.  Syn ma SPC Gear na konstrukcji podobnej do Beyerów i dla mnie za małe trochę pady i za mocno cisną łeb. 

2.  Z mikrofonem wbudowanym (bo chyba nie ma żadnego sposobu, żeby do pada xboxa podpiąć zwykłe słuchawki i osobny mikrofon? 

3. Konstrukcja najlepiej zamknięta

4. Jakość dźwięku nie jest priorytetem, ale fajnie jakby miały dobry mikrofon, ten w MMX 300 z tego co słuchałem brzmiał super.

 

Myślałem o
1 Beyerdynamic MMX 300 , bo mam z 8 zestawów różnych padów do beyerów, więc mógłbym modyfikować brzmienie dowolnie.

2. Cooler Master MH751 - podobno super wygodne i jakość dźwięku fajna.

3. (taki standardzik) HyperX cloud


Opcjonalnie też zastanawiałem się nad otwartymi AudioTechnica ATH-PDG1, ale bardziej przydadzą mi się zamknięte, ale ciekaw jestem czy ktoś z Was porównywał dźwiękowo jak AudioTechnica wypada w porównaniu z MMX 300.


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 12.09.2021 o 12:37, Gracjan napisał:

Do gier polecam Ultrasone HFI-780 - duża scena, świetne pozycjonowanie, dobry detal :) 

Hmm, nie widzę, żeby miały mikrofon. Nie znam tego modelu, ale na zdjęciach wygląda tak jakby miały plastykowy pałąk (ale mogę się mylić). 

Mialem kiedyś takie Shury. Sprzedałem błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności