Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

problem z dopasowaniem słuchawek dokanałowych


logic0910

Rekomendowane odpowiedzi

może zabrzmię dość dziwnie ale chciałbym o poradę kolegów z forum

nie mogę dopasować do swoich uszu słuchawek dokanałowych

we wszystkich modelach jakie miałem włącznie z Fiio FH3 nie słyszę basu

pomimo różnorodności wkładek bas jest taki jakby go nie było wogóle

czy mogę prosić o pomoc w doborze słuchawek , co mam zrobić abym słyszał bas

z góry dziękuje za podpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Spinfitòw lub Ostry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Najner napisał:

Próbowałeś różnych tipsów (tych nakładek silikonowych)? 

problem jest taki że wszystko próbowałem i czuję jakby nie było właściwego ciśnienia w uchu , tak jakby wszystkie wkładki były za małe i nie robiły podciśnienia

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Spróbuj Spinfitòw lub Ostry. 

mogę prosić o jakieś linki bo nie siedzę w temacie, bardziej jestem początkujący w tych sprawach, być może wszystkie te które miałem wkładki były za małe nie mam pojęcia stąd prośba o pomoc, a nie mogę kupować słuhawek bez końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować również pianek crystalline rozmiar L (jak faktycznie masz duże ucho) to już fajna bomba. (Ugniatasz je i rozprężają się w uchu powodując lepszą szczelność niż zwykłe tipsy) jak by to nie pomogło to jedynym ratunkiem są custom tipsy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Najner napisał:

Mam kilka zestawów "dużych" silikonów oraz pianek, mogę Ci wysłać paczkomatem jak pokryjesz koszt wysyłki.

bardzo chętnie, jestem zdesperowany bo nie wiem co jest a tyle fajnych słuchawek mi uciekło

mój mail

valdi4@onet.eu

 

Edytowane przez logic0910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może niech te Twoje słuchaweczki pograją trochę "na pusto" bez słuchania, tzn. powygrzewaj je trochę...(???)

 

😷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, janek patufka napisał:

A może niech te Twoje słuchaweczki pograją trochę "na pusto" bez słuchania, tzn. powygrzewaj je trochę...(???)

to też nie pomogło, słuchawki które miałem nawet pożyczone były wygrzane, zawsze to samo brak basu, brak ciśnienia w uchu jakby brakowało uszczelnienia :(

miałem Fiio FH3 tam była duża ilośc pianek i gumek i kompletnie nic, bez zmian

 

10 minut temu, janek patufka napisał:

 

😷

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z Fiio fh3 miałem tak samo. Wszyscy mówili jaki to super, masywny bas a dla był po prostu słaby i za nic gumkami/piankami nie mogłem tego zmienić. Tu chyba budowa ucha odgrywa duża rolę. Z innymi IEM’ami takiego problemu nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcelmtbmx napisał:

Akurat z Fiio fh3 miałem tak samo. Wszyscy mówili jaki to super, masywny bas a dla był po prostu słaby i za nic gumkami/piankami nie mogłem tego zmienić. Tu chyba budowa ucha odgrywa duża rolę. Z innymi IEM’ami takiego problemu nie miałem.

co polecasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, logic0910 napisał:

co polecasz ?

Z polecaniem nigdy nie wiadomo. Każdy słyszy inaczej/szuka czegoś innego ale np. takie Aune E1 były dla mnie dużo fajniejsze niż fh3 a miałem obie pary w tym samym czasie. To zawsze kwestia gustu. Pamiętaj, że też miałem problem z dopasowaniem fh3 i mogłem nie słyszeć tego co potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem ze słuchawkami, przez budowę ucha. U mnie sprawdzają się jedynie słuchawki dokanałowe z długa tulejką. Przy słuchawkach takich jak fh3 mam taki patent: z comply (najlepiej pól rozmiaru mniejszych niż właściwa tulejka) ściągam piankę, tak aby została sama rurka, ją wciskam na słuchawkę i dopiero na nią nakładam tipsy już we właściwym rozmiarze. Resztki pianki na tulejce dobrze trzymają gumkę więc nie ma obawy, że zostanie w uchu. Co do samych tipsów to u mnie najlepiej sprawdzają się SpiralDot`y w rozmiarze L.

Edytowane przez griffith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marcelmtbmx napisał:

Z polecaniem nigdy nie wiadomo. Każdy słyszy inaczej/szuka czegoś innego ale np. takie Aune E1 były dla mnie dużo fajniejsze niż fh3 a miałem obie pary w tym samym czasie. To zawsze kwestia gustu. Pamiętaj, że też miałem problem z dopasowaniem fh3 i mogłem nie słyszeć tego co potrafią.

wierzę , mnie dołuje coś takiego że mam dobre słuchawki, nawet drogie i zero basu, nie pomagają pianki , gumki jakie różne firmy maja w komplecie, ból bo samych wysokich tonów nie da się słuchać

a DAPa mam fajnego dzięki Panu Michałowi z mp3 store z Krakowa którego tu serdecznie pozdrawiam. Najlepszy sprzedawca z jakimkolwiek miałem w życiu do czynienia. NIesamowita wiedza kultura i życzliwość teraz ciężko o takich sprzedawców. O niesamowitej cierpliwości do mnie nie wspominając :)dzięki niemu mam Fiio M11 i wzmacniacz słuchawkowy SMSL SP200 z którego jestem niesamowicie zadowolony. Używam ze słuchawkami Bayerdynamic DT1770 pro i Sennheiser HD660S. Brakuje mi do szczęścia doknanałówek

 

Edytowane przez logic0910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

A może jest problem z aplikacją?

ZATYCZKI-STOPERY-DO-USZU-LASER-LITE-USA-50-PAR-Model-LASER-LITE.jpeg

Spróbuj jak na obrazku pociągnąć ucho za głową drugą ręką podczas aplikacji.

 

próbowałem na wszystkie sposoby, zależało mi na tych Fiio FH3, 15 minut gimnastyki na wszystkie sposoby, konsultacje z Panem Wojtkiem z mp3 store kraków i nic, ucho wynaciągane bolące a muzyka na wysokich tonach, ten schemat też miałem z sieci, robiłem co mogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności