Jump to content

Pytanie dotyczące Sennheiser HD560s i ath m50x

Go to solution Solved by matpli,

Recommended Posts

• Solution

Hej, 

Od początku zaznaczę, że nie mam jakoś bardzo dużej wiedzy technicznej, więc proszę o wyrozumiałość :) Miałem okazję ostatnio posłuchać Sennheiserów oraz audiotechnik m50x podpiętych do smsl m3. Najbardziej spodobała mi się szeroka scena sennków, ale brakowało mi niskich tonów, które z kolei miały m50x. No i tutaj pytanie, czy jest coś w przedziale cenowym powiedzmy do 1 400 zł, co zapewni mi podobną scenę jak sennki z takim basem jak m50x?

Chyba że ktoś poleci po prostu dobry zestaw dac/amp + słuchawki otwarte do słuchania głównie elektroniki, hip hopu, alternatywy i muzyki eksperymentalnej?

Nie jestem pewny co do grania M50X bo mam starszy model M50 i zupełnie nie mój gust brzmieniowy, typowa Vka. Konstrukcja zamknięta stąd mają mocniejszy bas. Będzie ciężko coś znaleźć w konstrukcji otwartej jako, że HD560S słynną z dobrego basu tym bardziej po wymianie padów na zamszowe - większe zejście w dół. 

DT770 spróbuj. Poleciłbym też HD650, ale smsl m3 sobie raczej z nimi nie poradzi. Z tej serii co HD560S ale z mocno podbitym basem to masz HD559.

Idą do mnie Sennheisery HD58x które mogą być złotym środkiem dla autora tematu. Napiszę o nich coś więcej jak odsłucham i porównam do HD650.

Swoją drogą "męczę" Philips SHP9500. Założyłem nowe pierścienie (adaptery) + welurowe, mięciutkie zamienne pady i oprócz mega komfortu, który jest teraz na takim samym a może i lepszym poziomie od HD650, to nabrały lepszego uderzenia i zejścia basu, deczko złagodziła się góra oczywiście w stosunku do stockowych padów. Zaczynam powątpiewać w sens dużo droższych modeli, które mam na stanie. Philipsy napędzam FiiO BTR5 + wzmacniacz lampowy SUCA TUBE-T2. Z całą pewnością jest to zestaw na długie nie męczące odsłuchy w neutralnym, utulającym brzmieniu.

Edited by cpu1
  • Bywalec

jeżeli zależy ci na dużym basie i szerokiej scenie to w tej cenie hd650 ale zakup słuchawek to początek przygody bo musisz się nastawić na dokupienie bardziej wydajnego źródła i lepszej jakości kabla. 

W tej klasie cenowej M3 jest już ograniczeniem bo gdybyś na przykład chciał planary pokroju fostexa t60rp to też na M3 nie pograsz. Jeżeli masz możliwość podjechania do MP3Store to proponuję potestować kilka modeli, weź swoje FiiO i sprawdzisz sam. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By zOrg
      Cześć,

na sprzedaż mam słuchawki gamingowe Koss GMR-545-AIR.

Kupione 01.04.21 (tak, w zeszłym tygodniu - przez pomyłkę  😀) – są oczywiście na gwarancji (kupione w Polsce - jest dowód zakupu).

Słuchawki w pełni sprawne (używane może z 1h – pograłem sobie chwilę w Święta 😁). Fajne, lekkie i wygodne – pisze o nich w recenzji kolega Jakub link.

W zestawie oprócz słuchawek są dwa kabelki - jeden z mikrofonem na przewodzie, drugi mikrofon typu "szyja łabędzia".

Cena to 109 PLN (KW wliczone - paczkomat)

komentarze do moich transakcji tutaj

w razie pytań proszę o pw.

zapraszam!

• By Mihu83
      Dobry.
      Jako, że sąsiedzi wydają się dosyć wrażliwi na fuzzowe przestery z mojego wzmaka, chcąc nie chcąc, muszę kupić jakieś słuchawki żeby sobie rzępolić.
      Pacjęt to wzmak tranzystorowy Fender Mustang LT25.

Słuchawki najlepiej zamknięte, ale półotwarte też rozważam.
      Budżet - im taniej, tym lepiej. Celuję w przedział do 300 może 400 zł.

Dźwięk - w miarę równe, ale nie muszą grać jak typowe studyjne suchary.
      A, fajnie jakby miały dosyć długi, odpinany kabel.

Początkowo chciałem iść w klony HM5 od SNABa, ale nima Panie, nima.
      Następne w kolejce są AKG K240 MKII, choć zacząłem się zastanawiać nad Somicami V2, tyle że to już konstrukcja w pełni otwarta.

I to chyba na tyle, nic innego nie przychodzi mi do głowy. Shure odpadają ze względu na skrzypienie.

Propozycje i opinie mile widziane.
    • By Inszy
      Final Audio Design jest firmą z bogatymi tradycjami na rynku audio, a i ich topowe modele słuchawek mają wielu zwolenników. Jednak prócz wysokiej półki, starają się wprowadzać swoje rozwiązania również na niski pułap cenowy i właśnie tu znajdziemy bohatera dzisiejszej recenzji, czyli dokanałówki E500, wycenione na 99 złotych.
      Jak przystało na serię E, także tu mamy do czynienia z małą konstrukcją skrywającą pojedynczy przetwornik dynamiczny na każdą stronę. Ale czy zachowanie podobieństw wizualnych przekłada się również na nawiązanie do brzmienia większych braci i czy opisywane słuchawki są w stanie znaleźć sobie miejsce w tak mocno obsadzonym przedziale cenowym? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Zapraszam do lektury
      https://kropka.audio/test/sluchawki/final-audio-e500-recenzja/

• By Inszy
      GiFaudio… Kto nie słyszał o tej młodej polskiej marce audio? Najpewniej zdecydowana większość osób, gdyż właśnie dzisiejszy dzień wybrali na premierę swoich pierwszych produktów. Niestety przez sytuację pandemiczną, jest to premiera papierowa, a na rynku pojawią się z dwutygodniowym opóźnieniem.
      Skąd o tym wiem? Otóż jakiś czas temu dostałem prośbę o szczerą opinię i podzielenie się swoimi wrażeniami na temat trzech par słuchawek jakie wyszły spod tej marki: dokanałowych Bies oraz Mara, nawiązujących nazwami do mitologii słowiańskiej i skierowanych do audiofilów z mniej zasobnymi portfelami, gdyż kosztują odpowiednio 129 oraz 149 złotych, oraz nausznych Pop!, które mają powalczyć na rynku słuchawek do telefonów, ze swoją ceną na poziomie 79 złotych.
      Jako że mija właśnie embargo na wiadomości o tym projekcie, czas je zaprezentować szerszemu gronu. Tylko czy są one powalczyć wśród szerokiej konkurencji, często wspartej znaną nazwą, czy jednak data 1 kwietnia okaże się złą wróżbą i całość skończy jako żart losu?

Czy z tego ziarna będzie chleb? Moje pierwsze wrażenia pod poniższym linkiem  
      https://muzostajnia.wordpress.com/2021/04/01/gifaudio/

• By Inszy
      Shanlinga nie raz już gościliśmy na naszych łamach, ale do tej pory były to testy odtwarzaczy. Tym razem, dzięki uprzejmości firmy Audeos, przyszedł czas na słuchawki dokanałowe, a dokładnie na flagowy model ME700, wyceniany na 2749 złotych.
      To konstrukcja hybrydowa, w której wykorzystano aż po pięć przetworników na każdą słuchawkę – cztery armaturowe, po dwa odpowiadające za tony średnie i wysokie, oraz jeden dynamiczny, którego membrana została pokryta złotem w celu minimalizacji zniekształceń. Czy wejście na rynek słuchawek i starcie z konkurencją okazało się dla Shanlinga udane?

Zapraszam do lektury  
      https://kropka.audio/test/sluchawki/shanling-me700-recenzja/

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy