Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pytanie dotyczące Sennheiser HD560s i ath m50x


matpli
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez matpli,

Rekomendowane odpowiedzi

  • Rozwiązanie

Hej, 

Od początku zaznaczę, że nie mam jakoś bardzo dużej wiedzy technicznej, więc proszę o wyrozumiałość :) Miałem okazję ostatnio posłuchać Sennheiserów oraz audiotechnik m50x podpiętych do smsl m3. Najbardziej spodobała mi się szeroka scena sennków, ale brakowało mi niskich tonów, które z kolei miały m50x. No i tutaj pytanie, czy jest coś w przedziale cenowym powiedzmy do 1 400 zł, co zapewni mi podobną scenę jak sennki z takim basem jak m50x?

Chyba że ktoś poleci po prostu dobry zestaw dac/amp + słuchawki otwarte do słuchania głównie elektroniki, hip hopu, alternatywy i muzyki eksperymentalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny co do grania M50X bo mam starszy model M50 i zupełnie nie mój gust brzmieniowy, typowa Vka. Konstrukcja zamknięta stąd mają mocniejszy bas. Będzie ciężko coś znaleźć w konstrukcji otwartej jako, że HD560S słynną z dobrego basu tym bardziej po wymianie padów na zamszowe - większe zejście w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą do mnie Sennheisery HD58x które mogą być złotym środkiem dla autora tematu. Napiszę o nich coś więcej jak odsłucham i porównam do HD650.

Swoją drogą "męczę" Philips SHP9500. Założyłem nowe pierścienie (adaptery) + welurowe, mięciutkie zamienne pady i oprócz mega komfortu, który jest teraz na takim samym a może i lepszym poziomie od HD650, to nabrały lepszego uderzenia i zejścia basu, deczko złagodziła się góra oczywiście w stosunku do stockowych padów. Zaczynam powątpiewać w sens dużo droższych modeli, które mam na stanie. Philipsy napędzam FiiO BTR5 + wzmacniacz lampowy SUCA TUBE-T2. Z całą pewnością jest to zestaw na długie nie męczące odsłuchy w neutralnym, utulającym brzmieniu.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jeżeli zależy ci na dużym basie i szerokiej scenie to w tej cenie hd650 ale zakup słuchawek to początek przygody bo musisz się nastawić na dokupienie bardziej wydajnego źródła i lepszej jakości kabla. 

 

W tej klasie cenowej M3 jest już ograniczeniem bo gdybyś na przykład chciał planary pokroju fostexa t60rp to też na M3 nie pograsz. Jeżeli masz możliwość podjechania do MP3Store to proponuję potestować kilka modeli, weź swoje FiiO i sprawdzisz sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności