Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Problem z wysterowaniem zewnętrznego dac'a z Fiio Music v3.0.3


lsd

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie, taki problem. Spodobała mi się apka Fiio Music na Androida. Ładny design, intuicyjna obsługa, wszystkie potrzebne opcje pod ręką, darmowa. Pomyślałem co by stać się bardziej pro i użyć Galaxy Note 10 jako transport. Podłączam do niego WA8 Eclipse przez USB OTG i w sumie jest bajka. No ale problem polega na tym, że Fiio Music nie potrafi ogarnąc WA8 Eclipse jako dac'a. Co prawda wykrywa mojego Woo Audio, pyta czy użyć Woo Audio jako urządzenie audio, zgadzam sie i puszczam muze. Niestety w rytm bitu lecą jedynie niezrozumiałe trzaski. Co poszło nie tak?

Dodatkowe info:

-próbowałęm wszystkie opcje trybu USB w Fiio Music, na wszystkich jest to samo

-wyłączałem Bluetooth, Wifi, włączałem tryb samolotowy, bez rezultatu

-odinstalowałem inne apki które mogłyby w jakiś sposób wpływać na sygnał, bez rezultatu

-podłączałem WA8 Eclipse do Fiio M15 przez USB OTG, z wgraną identyczną wersją Fiio Music i tam wystepuje identyczny problem

-podłączałem na Galaxy Note 10, Ultime jako DAC'a i z Fiio Music leci muza, jest prawie dobrze, ale jednak jakieś pojedyncze trzaski nadal występują

-na Galaxy Note 10, WA8 Eclipse gra przez USB OTG bez problemu z apkami Hiby Music czy Neutron, ale ich interfejs mi nie leży tak bardzo jak ten z Fiio Music. W każdym razie jak widać to nie problem sprzętowy.

-sprawdzałem kilka różnych kabli usb, z przejściówkami( USB C -> USB A) i bez przejściówek, bez wpływu na rezultaty

 

Będę wdzięczny za jakieś dodatkowe sugestie, bo mi się kończą pomysły ;)

 

Edytowane przez lsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dałem sobie siana z tym badziewiem. Z mojej inwestygacji wynika, że apka ma ten problem do zawsze, we wszystkich wersjach jakie powstały. Można to wyczytać na forum Fiio gdzie ludzie już na to narzekali. Jak widać samo Fiio nic sobie z tego nie robi. Być może nie na ręke im rozwiązanie tego problemu.

Kupiłem Powerampa i do tego skin Aurora. Dwie godziny ustawiania interfejsu w milionie opcji i wygląda lepiej niż ten z Fiio Music, więc nie ma się co pitolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Corvin74 napisał:

Lepiej daj znać jak gra M15... warto?

To zależy czego się oczekuje. Ja liczyłem na wiele. Mam ultime, która jest za ciężka do chodzenia z nia gdziekolwiek bez trzymania jej w ręce tudzież dokupienia "nerki".

Muzycznie FiiO nie zgrywa mi sie z moimi Hidizs MS4, a Ultima ma lepszą synergie i z Meze 99 Classic i z Hekami. Lepiej jednak trochę gra Fostex, czyściej, żywiej z fajniejszą przestrzenią. Fostexy po prostu błyszczą. Dzisiaj chciałem Empyreany przetestować, ale nie dałem rady czasowo, test będzie jutro.

Funkcjonalnie to jednak Ultima mocno odstaje i Fiio fajnie się używa. Przemyślany interfejs, pieknie wyglądająca apka. Człowiekowi chce się tym bawić, przeglądać albumy itd. Wagowo też lepiej, można już go włożyć w kieszeń dresową  i nie wyglądać przy tym jak gestapowiec z krokiem w kolanach. Ma też obłe kształty, lepiej się trzyma w ręce, a jak jest w kieszeni to pokrętło głośności używa się z przyjemnością bo jest u góry i nie trzeba grajka wyjmować z kieszeni.

Mocy ma od groma, Ultima tutaj może pomarzyć, uciągnie każde słuchawki. Niestety grzeje się przy tym mocno. Mnie by to nie przeszkadzało gdyby nie to, że po nagrzaniu sie wiesza co kilka minut i trzeba zrobić restart. Zrobiłem upgrade oprogramowania i bede sprawdzał czy pomogło, choć to co był było tylko jedną wersje do tyłu. Zobaczymy bo po zwieszcce trzeba robić restart by dało się dalej słuchać muzy.

Z dalszych niespodzianek to cóż WA8 po OTG jest też kapa, a Ultimy w ogóle nie przyjął nie rozpoznając go jako DAC'a... Jednak ten Android jest tam nienajnowszy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porzadku dodam, że po upgrade oprogramowania problemy ze zwieszkami M15 ustały.

Podtrzymuje swoje zdanie, że funkcjonalnie dap jest niesamowicie funkcjonalny, tutaj góruje nad Ultimą, natomiast dźwiękowo mimo wszystko jestem zawiedziony. Gra na bardzo wysokim poziomie, rozdzielczo, energicznie, z niespotykaną sceną 3d, ale brak mu wypełnienia które z SP1000, które tworzy cały obraz muzyczny jako spójny. W Ultimie wszystkie pasma to pełna równowaga, a Fiio lekka Vka. Pozostaje czekać i czekać i czekać na cokolwiek co dźwiękowo dorówna mającej już przecież kilka lat Ultimie i będzie lżejsze do spacerowych odsłuchów. Nie jest to jednak SP1000M ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności