Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Porównanie wyjścia słuchawkowego z T+A PA 1500r oraz xDuoo TA-20


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w kilku słowach o porównaniu wyjścia 6.3mm z T+A PA 1500r oraz dodatkowego wzmacniacza xDuoo TA20.
Mój tor> słuchawki HiFiMan HE560, HE400i, wzmacniacz T+A 1500r, xDuoo TA20, DAC Kenwood DM7090, RCA DIY, transport laptop.

Wyjście 6.3mm z integry T+A daje sporo szerszą scenę, wreszcie na planarach, scena z HE560 przestała być... tunelem głębokim ale wąskim, przez dobrą szerokość nie mu uczucia tunelu.
xDuoo chyba nieco lepiej budował scenę w głąb, wokale czy najdalsze źródła minimalnie bardziej oddalone, tu w tej integrze granie bardziej na twarz, ale dalej granie z dystansu, nie jest to granie w stylu HD600 łączonym z xDuoo.
Nie pamiętam jak grał Matrix na wysokość, pewnie spoko ale tu w integrze jest nadzwyczaj dobrze, sporo utworów zyskało na separacji, źródła na scenie bardziej porozrzucane na wysokość.
Wiele dobrego tu robi rewelacyjny w swej klasie przedwzmacniacz z T+A.
Dźwięk raczej bardziej wygładzony w tej integrze, wypełnienie raczej w obu wypadkach tak samo dobre.
Na pewno xDuoo nie grał tak dynamicznie i to dobrze słychać, z jednej strony żałowałem, że nie kupiłem dawniej zamiast xDuoo wzmacniacza WBA master, ale bałem się o zgranie pod planary.
Rozdzielczość, smaczki, finezja na plus dla T+A, dziwne ale co nie dość, że dźwięk jest bardziej czysty, to na dodatek mamy więcej miejsca na wybrzmiewania źródeł na scenie.

Na moich kolumnach pokrywa się wiele tych zalet z wyjścia słuchawkowego.
Być może, nie mam pewności xDuoo TA20 czasem mógł minimalnie lepiej kontrolować sybilanty, lecz zanim sprzedałem xDuoo nie miałem jeszcze T+A.
Na początku nabycia integry liczyłem, że mocą nie wysteruje tak dobrze planary, zapuściłem ciężki utwór TOOL  Chocolate chip trip, dźwięk bardzo szybki i nie było żadnych problemów z kontrolą, więc mocą czy napięciem równie dobrze daje rade co xDuoo.

Barwa w obu przypadkach podobna, na pewno T+A ma lepiej rozciągnięty dół pasma, ten zakres tam odgrywany był jako mocny punkt, bardziej namacalny i monumentalny.
średnicę oba sprzęty mają neutralną wraz z góra pasma. Głośność jest raczej większa w T+A, w bardziej skrajnych plikach FLAC czy DSD gdzie głośność musi być już bardziej odkręcana, "potek" leciał na 12 godzinę, z pamięci w xDuoo było by to około 90-95 w skali max 95 poziomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy w xDuoo które cały czas stosowałem to RCA Black Plates Square Gette, będą tacy co nie uwierzą w to co tu napisałem, ale na chwile obecną więcej mocnych stron słyszę w wzmacniaczu z T+A co nie znaczy że xDuoo jest słaby czy coś, być może na znacznie lepszym DACu sytuacje by się odmieniły kto wie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych lampach też byłby inny odbiór, ale nie oszukujmy się - 1500R rzadko schodzi poniżej 3 tysięcy, czyli cena trzech TA-20, więc jak nie pokaże swoich mocnych stron, to do byłby do bani sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności