Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe + wzmacniacz do smartfona


Andoine

Pytanie

Cześć,

 Dawno tutaj nie pisałem, ale gdy potrzebuję pomocy ze sprzętem audio, zawsze zaglądam i w miarę udaje mi znaleźć się odpowiedź na moje pytania. Tym razem jest inaczej... Potrzebuję zestawu słuchawek dokanałowych i wzmacniacza do połączenia ze smartfonem. Zacznijmy od początku.

 

Jakiś rok temu moja waga wzrosła na tyle, że zaczęły zagrażać mi choroba wieńcowa, serca, nadciśnienie, wysoki cholesterol - mówiąc krótko stałem się grubaskiem (bez obrazy dla innych 😀). Jestem na odpowiedniej diecie, waga zaczęła spadać, ale mimo wszystko muszę się ruszać - na początek spacery, potem jogging/rower. I właśnie do tego potrzebuję sprzętu.

 

Suma jaką chcę przeznaczyć to powiedzmy 600-700 zł za zestaw, max 1000 zł jeśli będzie na prawdę warto i jakość będzie wyraźnie lepsza i zauważalna. Słuchawki raczej przewodowe. Telefon to Samsung S9+, pewnie będzie zmiana na inny w niedalekiej przyszłości, ale to nie powinno mieć znaczenia. Muzyka jaką słucham to jakiś tam metal, rock, elektroniczna (trance, dnb), pop, można powiedzieć wszystkiego po trochu. Lubię bas, ale nie chcę, żeby przysłaniał resztę.

 

Przeszukałem internet i to co ludzie polecają w tej kwocie to:

  • Aune E1
  • Fiio FA1/FA1s
  • Fiio FD1...

... i w sumie nie wiem co więcej.

 Jak można zauważyć, jest to połowa założonego budżetu, reszta na wzmacniacz.

Ponoć dobre to:

  • Fiio BTR3K
  • Fiio BTR5
  • Shanling UP2
  • Shanling UP4

 

Czy można coś z tego złożyć, możliwie jak najlepszy zestaw? Jakieś inne propozycje? 

Na koniec dodam, że wolałbym, żeby sprzęt był dostępny w Polsce.

 

Pozdrawiam 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie myślałeś nad słuchawkami TWS? Moim zdaniem bez sensu pod takie zastosowania nosić jakieś wzmacniacze, dongle no i przede wszystkim mieć upierdliwy przewód. Do chodzenia jeszcze pół biedy, ale jak zaczniesz biegać czy jeździć na rowerze, to będzie to strasznie upierdliwe.

 

Pomyśl nad czymś w stylu Jabbra Elite 75T / 85T. Może też ciekawe będą nowe Galaxy Buds Pro.

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A to nie jest tak, że TWSy mają gorszą jakość dźwięku? Czy zagrają jednakowo na każdym telefonie? I jak wygląda sprawa z mocowaniem w uchu? Boję się, że mogą wypaść, w dokanałówkach kabelek wychodzi najpierw wokół ucha i teoretycznie mają się czego trzymać. 

 

Rozejrzałem się za ofertą TWS i po przeznaczeniu całego budżetu (700 zł, ew. naciąg jeśli warto) coś można znaleźć: w zasadzie różne modele Jabra, Sony, Samsung, Sennki, Bose itd. Ale co z dźwiękiem? 

 

Dzisiaj poszperałem i znalazłem coś takiego jak adapter FIIO UTWS1. Czy ten adapter zrobi z każdych słuchawek wyposażonych w złącze MMCX TWSy? I oczywiste pytanie: czy ten adapter nie pogorszy jakości dźwięku na tyle, że będzie gorszy niż TWS zaprojektowany od początku na tego typu połączenie?

 

Przepraszam was, pewnie nie odczuję różnicy między średnio-dobrym a dobrym zestawem, ale tu działa psychika - nie mógłbym żyć pamiętając, że mogłem kupić coś lepszego za taką sumę, która wcale nie jest mała.

 

Zapraszam do dyskusji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taniej będzie zakupić TRN BT20S to to samo co UTWS1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Andoine napisał:

A to nie jest tak, że TWSy mają gorszą jakość dźwięku? Czy zagrają jednakowo na każdym telefonie?

Tak, za taką samą cenę kupisz lepiej brzmiące słuchawki z kablem. I nie, nie zagrają jednakowo na każdym telefonie, ale jest bardzo duża szansa na to, że zagrają bardzo podobnie lub tak samo - zależy czy producent mieszał coś w ustawieniach dźwięku i czy wyłączyło się wszystkie efekty jakie włączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TWS-y zagrają gorzej, ale pytanie jak duże ma znaczenie jakość dźwięku przy joggingu czy jeżdżeniu na rowerze? Moim zdaniem ze względu na szumy otoczenia, ruch ciała, konieczność skupienia się na trasie, to i tak w przypadku lepszych dokanałówek wiele się traci podczas takich czynności, bo nie skupiasz się wyłącznie na muzyce. 

 

Ja na miasto zdecydowanie bardziej wolę wziąć ATH CK3TW niż np. FiiO FH5. Po prostu wygoda w TWS-ach mocno przeważa, a różnice w dźwięku się zacierają w trakcie ruchu. Z ucha nic nie wypada, kwestia doboru dobrych tipsów lub ewentualnie pianek.

 

Można też kombinować z np. Fiio Lc Bt2 i do tego dokupić słuchawki np. FiiO FH3 - też jest to całkiem sensowne rozwiązanie.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Dirian napisał:

TWS-y zagrają gorzej, ale pytanie jak duże ma znaczenie jakość dźwięku przy joggingu czy jeżdżeniu na rowerze? Moim zdaniem ze względu na szumy otoczenia, ruch ciała, konieczność skupienia się na trasie, to i tak w przypadku lepszych dokanałówek wiele się traci podczas takich czynności, bo nie skupiasz się wyłącznie na muzyce. 

 

Faktycznie, jakby się zastanowić, ma to sens. Słuchawek mam zamiar używać tylko na zewnątrz podczas ruchu i ew. w trakcie pracy. Perspektywa braku wiszących kabli również skłania mnie ku TWS-om.

 

W takim razie, jakie słuchawki typu TWS możecie mi polecić? Czy ATH CK3TW (~389 zł) będą lepsze od Jabra Elite 75T (~600 zł)? Czy cena idzie w parze z jakością na tyle, żeby zaryzykować i kupić załóżmy Bose QuietComfort Earbuds, Sennheiser MOMENTUM TWS 2, Samsung Galaxy Buds Pro itp. w podobnej cenie? Są to modele za 1000+ zł...

Przypomnę, że słucham metal, rock, elektronikę, rap/hh, pop.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ATH CK3TW są warte swojej ceny moim zdaniem, ale nie wiem jak wypadają na tle droższych modeli bo nie słuchałem ich zbyt wiele. Do elektroniki, rapu i popu się sprawdzą. Jedyne co jest w nich nieco upierdliwe to niewygodne panele dotykowe.

 

W przypadku wybranych droższych modeli dopłaca się często też za ANC, które nie zawsze jednak działa dobrze (ale jak już działa, jak w nowych Bose, to robi robotę). Jeśli nie przeszkadza ci zamrożenie ponad 1000 zł, to możesz zamówić ze stronki Bose właśnie QuietComfort Earbuds - jak nie podpasują, to masz 90 dni na ewentualny zwrot. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1

Nie baw sie w żadne wzmacniacze i tym podobne kup dobre sluchawki ja kupiłem sennheiser IE80 orginał w bdb stanie i sie smieje z tych btr- ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności