Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Cloud Alpha vs Cloud Alpha S


Armitten

Pytanie

Ostatnio poczułem potrzebę kupna nowych słuchawek. Potrzebowałbym tu jednak konkretnie modelu wyposażonego w mikrofon, chociaż akurat jego jakość nie gra dużej roli, ma po prostu być i posiadać możliwość używania go. Generalnie słuchawki mają być zastosowania uniwersalnego, będę na nich zarówno grał w gry jak i też słuchał muzyki.

 

 

Generalnie miałem przyjemność słuchania kilku zestawów słuchawkowych, konkretnie były to Cloudy II, Arctisy 3 i Arctisy 5. Generalnie brzmienie Arctisów zupełnie nie przypadło mi do gustu, były zbyt płaskie i kartonowe, strasznie mało dynamiczne i muzykalne. Dużo bardziej spodobały mi się Cloudy II, ale one też nie były idealne.

 

 

Z tego powodu postanowiłem, że dobrym wyborem mogłyby być Cloud Alpha, gdyż są one uznawane za słuchawki lepsze, o dojrzalszym i bardziej ogarniętym brzmieniu zarówno w grach jak i muzyce. Problem polega na tym, że nie wiem które Alphy brać - czy model zwykły, czy Alpha S. Zastanawia mnie jakie są różnice w ich graniu. Ciekawi mnie jakie zmiany pod kątem brzmienia zostały wprowadzone w modelu S i czy są one na plus czy może minus. Oczywiście nawet gdybym kupił model Alpha S to nie zamierzam korzystać z dołączonej karty dźwiękowej, mam obecnie Zen DACa i do niego podłączyłbym te słuchawki. Też kwestia taka, że nie ma dla mnie dużego znaczenia opłacalność tych słuchawek, jeśli Alphy S są jakkolwiek lepsze to jestem w stanie do nich dopłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zdaje się, że Alpha S to po prostu Alpha z tą kartą dźwiękową i sztucznym dźwiękiem 7.1. Poza tym to pewnie te same słuchawki.

 

Pomyśl też o CM 751, to konstrukcja bazująca na Takstar Pro82. Z Zen DAC powinny fajnie zagrać.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tzn no Alphy S mają jeszcze te suwaki od bass reflexu których w zwykłych Alpha nie ma, co może zwiastować, że choć użyto tych samych przetworników, to jednak budowa komór wewnątrz może być delikatnie inna, co z kolei mogłoby mieć wpływ na dzwiek, ale tego pewny nie jestem. 

 

CM751 wyglądają spoko, ale słyszałem, że oryginalne Takstary Pro 82 nie słynęły z przesadnie mocnego basu, przez co mogłyby mi nie przypaść do gustu. 

Edytowane przez Armitten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Patrząc na obrazek z przekrojem słuchawek na stronie producenta, to grafika jest identyczna. Nie spodziewałbym się jakichś większych zmian w dźwięku, pomijając ewentualnie tę możliwość dostosowania basu. No ale trzeba by posłuchać i bezpośrednio porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem jeszcze nad Krakenami, ale krakeny znowu są cholernie awaryjne, do tego mają niewymienny kabel i są niewygodne, więc odpadły dość szybko. Zastanawiam się jeszcze jak w tym zestawieniu w porównaniu z Cloud Alpha/Alpha S wypadają propozycje od Steelseries, tj. Arctis 3, 5 oraz Pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Krakeny są sporo gorsze od Cloudów.

 

SS znam tylko trójki, straszne badziwie. Wyższych modeli nie słuchałem.

 

Myśle, że z Cloudów będziesz zadowolony, to dobre słuchawki. Ale chyba nie dopłacałbym do tej wersji S, przynajmniej w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Według informacji które znalazłem na internecie to Alpha S różni się od zwykłych Alpha też tym, że oprócz suwaków od basu przetworniki są w nich pochylone i troszkę bardziej oddalone od ucha. Nie wiem jaki to może mieć ogólnie wpływ na dźwięk, ale spotkałem opinie, że Alpha S mają troszkę mocniejszy bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może tak być, no trzeba by posłuchać, ale raczej tutaj na forum muzycznym mało kto się bawi w słuchanie gamingowych modeli. Może poczekaj aż otworzą galerię i skocz sobie gdzieś porównać. Alphy widziałem w Media Markt na wystawie, może wersja S też będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem po 3 dniach porównywania obu modeli Alpha ze sobą. Już na starcie mogę powiedzieć jedno - dźwiękowo model Alpha wygrał tu bezapelacyjnie. Oba modele testowałem w połączeniu z Zen DAC, nie używałem karty dźwiękowej z zestawu od Alpha S.

 

Przede wszystkim są dwie zasadnicze różnice - soprany i bas. Średnica jest mniej więcej taka sama, nie ma większych różnic więc nie będę się tu wypowiadał. 

 

Soprany - z jakiegoś powodu te w modelu Alpha S brzmią sztuczniej i tak jakoś jak przez koc. Nie są tak czyste i naturalne jak w zwykłym modelu Alpha. Aczkolwiek tutaj różnice nie są jeszcze dramatyczne, za to to, co dzieje się w... 

 

Bas - no tutaj to jest masakra po całości. W tym teście dosłownie model S został zmasakrowany. Ifi Zen DAC tutaj nie pokazał litości dla tych słuchawek. Przede wszystkim przy wyższych poziomach głośności bas jest bardzo brzydkiej jakości, bardzo zniekształcony i nieprzyjemny. Zjawisko to w zwykłych Alpha nie występuje, tu głośność mogę dać na maksa i grają czysto, Alpha S powyżej 60% zaczynają strasznie tracic na jakości. Ale to jeszcze nie jest wszystko. Druga różnica jest też taka, że zwykłe Alphy nie mają absolutnie żadnego problemu z subbasem, mogą grać bez problemu nawet i 20-30hz i wszystko jest ok, z kolei w Alpha S poniżej 40hz przetworniki zaczynają stukać, najpierw w lewej słuchawce, a po pewnym czasie także i w prawej słuchawce. Generalnie taki utwór jak Basstronics - The Feeling of Bass jest zupełnie niesłuchalny na nich. 

 

Generalnie no możnaby rzec - Kingston przekombinował i zrobił downgrade. Jedyne co można rzec dobrego o Alpha S to fakt, że są lepiej wykonane od modelu Alpha. Ale na tym kończą się ich zalety, nie dość, że te słuchawki są droższe sporo to jeszcze jakość dźwięku stoi na niższym poziomie. Ogółem nie polecam zakupu tego modelu słuchawek. 

 

 

Edit. 

Rozebrałem słuchawki i stwierdzam że we wnętrzu jest trochę różnic. Oprócz tego, że w modelu Alpha S przetworniki są pochylone, to jeszcze budowa komór jest trochę inna, głównie ze względu na suwaki od basu, ale nie tylko. Do tego też zauważyłem, że przetworniki mają inne magnesy. W Alpha S są trochę większe i grubsze niż w zwykłych Alpha. 

Edytowane przez Armitten
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

#Aktualizacja

Miałem ostatnio troszkę czasu więc postanowiłem rozebrać ponownie obie pary słuchawek i trochę dłużej im się przyjrzeć aby wyłapać wszystkie różnice. Przy okazji postanowiłem też sporządzić parę fot, aby wrzucić je do internetu aby każdy mógł sobie bezpośrednio porównać i zobaczyć jakie są różnice między modelami. 

Tak jak już wspomniałem różnic jest sporo, komory w modelu Alpha S są sporo większe, bardziej rozbudowane. Do tego słuchawki posiadają jeden dodatkowy "wylot" z którego wydobywa się dźwięk, a którego nie ma w zwykłym modelu Alpha. Komory są także wykonane z innego rodzaju plastiku, do tego ten w Alpha S jest delikatnie grubszy. Same komory w modelu Alpha są tylko przykręcone (do tej plastikowej obręczy, nie wiem jak to lepiej nazwać) a w modelu Alpha S nie dość, że są przykręcone to jeszcze przyklejone co utrudnia dalszy demontaż. Przetworniki w modelu Alpha S są pochylone, w modelu Alpha nie. Inne są też magnesy w obu modelach. Górne wyloty powietrza w modelu Alpha S są zaklejone przy pomocy takiej śmiesznej piankogąbki, w modelu Alpha jest tam siatka i powietrze swobodnie przez nią się przedostaje.

 

Jeśli ktoś chce sam zobaczyć na własne oczy to tutaj podrzucam link do imgura, wrzuciłem tam wszystkie fotografie które wykonałem obu modelom słuchawek podczas rozbiórki, każdy może sobie sam obejrzeć i porównać jak duże są między nimi różnice. A są one spore i przekłada się to równie mocno na dźwięk.

 

Differences between HyperX Cloud Alpha (Red) and HyperX Cloud Alpha S (Blue) - comparison post - Imgur

Edytowane przez Armitten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności