Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Upgrade po Dragonfly Red


Jarek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

podpowiedzcie jakie combo dac/amp (najlepiej jeszcze z obsługą MQA) dobrze zagra z Audioquest Nightowl. Do tej pory korzystałem z  Dragonfly Red, ale część ułamanej wtyczki 3.5mm utknęła w gnieździe i nie nadaje się do użytku. Czy możecie zaproponować rozwiązanie, które brzmieniowo będzie podobne lub lepsze od REDa? Nie musi być przenośne.

Dodam, że jack będzie wymieniony na balans 4.4mm i dodatkowo do tego adapter na 3.5mm przez znanego Drutmistrza ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem ostatnio komuś kto miał red'a Sonata HD Pro. Dostałem taki feedback: "Moim zdaniem technicznie gra to lepiej niż Dragonfly Red tyle że dosyć jasno." 

 

Jeśli chcesz słuchać po 4.4 to któryś z nowych ibasso jest na tym samym dac'u tyle że podwójnym. Myślę, że też dobra opcja. No i cenowo dalej atrakcyjna propozycja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



DC03 masz 3,5
DC04 masz 4,4 

Ten cirrus jest naprawdę fajny bo w nim większość obwodu jest w chipsecie i dzięki temu zyskuje stałe wysokie parametry przy mało skomplikowanej aplikacji. Jeśli ibasso celowo czegoś nie zepsuło to powinno to grać na podobnym poziomie co sonata i byś miał do kupienia w Polsce. Oczywiście Sonatę dalej polecam. Może gra "jasno" w porównaniu do reda  (choć myślę, że to tylko subiektywne odczucie, z powodu większej czystości i większej liniowości), ale ogólnie daje bardzo dobry czysty sygnał bez wyostrzenia. 

Jeśli masz Zen DACa to po co Ci drugie źródło jeśli nie musi być przenośne? I jaki masz budżet? Ogólnie  mógłbyś napisać więcej czego oczekujesz. Choć zapewne szukasz czegoś pod synergię, ale to najlepiej i tak samodzielnie sprawdzić. Teraz dużo sprzętów gra świetnie i różnice nie są jakieś kolosalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafacio napisał:

Nie szkoda pieniędzy na coś co i tak zepsujesz? Bo skoro ułamałeś wtyczkę...

Przecież umyślnie jej nie złamałem., nie szarpałem, itd. Dziwnym zrządzeniem losu dwa tygodnie po wygaśnięciu gwarancji połowa wtyczki została w DF.

38 minut temu, MrBrainwash napisał:



DC03 masz 3,5
DC04 masz 4,4 

Ten cirrus jest naprawdę fajny bo w nim większość obwodu jest w chipsecie i dzięki temu zyskuje stałe wysokie parametry przy mało skomplikowanej aplikacji. Jeśli ibasso celowo czegoś nie zepsuło to powinno to grać na podobnym poziomie co sonata i byś miał do kupienia w Polsce. Oczywiście Sonatę dalej polecam. Może gra "jasno" w porównaniu do reda  (choć myślę, że to tylko subiektywne odczucie, z powodu większej czystości i większej liniowości), ale ogólnie daje bardzo dobry czysty sygnał bez wyostrzenia. 

Jeśli masz Zen DACa to po co Ci drugie źródło jeśli nie musi być przenośne? I jaki masz budżet? Ogólnie  mógłbyś napisać więcej czego oczekujesz. Choć zapewne szukasz czegoś pod synergię, ale to najlepiej i tak samodzielnie sprawdzić. Teraz dużo sprzętów gra świetnie i różnice nie są jakieś kolosalne. 

OK, sprawdziłem wątek i ten DC04 sprawia dobre wrażenie. 

Tak jak napisałeś, rozglądam się za czymś co zapewni synergię. Z tego co czytałem DFR był strojony pod Owle. Generalnie czegoś z dobrą sceną, separacją i detalem.
Budżet do 1600, mogą być używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S1 to dość kiepski pomysł do AQ, do Lotoo raczej warto dobrać coś pokroju TH610.

DC04 bardziej się wpisuje graniem w NightOwle i bliżej mu strojeniem do Reda.

 

A jak nie musi być dongielek, to xDuoo XD-05 Plus albo Aune BU1 i już. Nie mają balansu, ale w AQ nie jest on specjalnie potrzebny, a liczy się dopasowanie źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności