Jump to content

iFi iDSD Diablo Portable

lobuz1

Recommended Posts

Dla mnie przenośny dac/amp ifi bez xbass i 3d traci sens. Signature nadal nie ma poprawionego balansu na małej głosności. Podobno jest szansa na następcę iDac2 i to może być ciekawe. Jeśli ktoś ma micro idsd bl to nie bardzo widzę sens wymiany chyba że bateria już pada lub będzie wolał syganturę dzwięku (chociaż porównania cudze bardziej wskazują na Signature). W sumie jestem ciekaw dla kogo to jest i czy bazuje tylko na nakręcaniu hype bo nie jest to żadna rewolucja. Na pewno docelowy rynek to Azja bo tam pokazywali Diablo na żywo już dawno. To pewnie był też powód dla wściekłego czerwonego. Generalnie nie widzę powodu do zachwytu za to widzę analogię do Nokii: szeroka linia produktowa zatracająca wczesniejsze wartości. Oby w dobie kryzysu się na tym nie przejechali.

Nie wszyscy potrzebują xbass a jego główną zaletą jest duża moc w mobilnym, w miarę kompaktowym i zasilanym akumulatorem dac/amp co otwiera furtkę do stosowania z tym sprzętem praktycznie każdych słuchawek nausznych. Mam równie mocnego dapa, więc osobiście nie potrzebuję ale może kogoś ten sprzęt zainteresować.

Edited by lobuz1

35 minut temu, lobuz1 napisał:

Nie wszyscy potrzebują xbass a jego główną zaletą jest duża moc w mobilnym, w miarę kompaktowym i zasilanym akumulatorem dac/amp co otwiera furtkę do stosowania z tym sprzętem praktycznie każdych słuchawek nausznych. Mam równie mocnego dapa, więc osobiście nie potrzebuję ale może kogoś ten sprzęt zainteresować.

Tylko, że to już oferowało micro idsd bl kilka ładnych lat temu. Z tą mobilnością i kompaktowością to bym akurat polemizował, chociaż Diablo jest niższy niż micro. ifi samo używa pojęcia "transportable" dlatego.

1. Micro 8 Vrms

4000mW@16Ω (Turbo), 1900mW@16Ω (Normal), 500mW@8Ω (Eco)

https://www.q21.pl/ifi-audio-idsd-micro-bl.html

2. Diablo 12,6-19,2 Vrms. 
Up to 19.2V/611mW @ 600Ω, Up to 12.6V/4980mW @ 32Ω.

https://hifigo.com/products/ifi-idsd-diablo-portable-usb-dac

jeśli 12,6V również przy 16Ω to moc może wynosić prawie 10W (10 000 mW).

Widzisz różnicę w mocy czy nie?

Edited by lobuz1

• 2 months later...
  • 4 months later...