Skocz do zawartości

Test FiiO FD5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe, topowe dynamiki FiiO z bajerami.

 

FD5 to najnowsze, sztandarowe słuchawki dokanałowe FiiO z przetwornikami dynamicznymi o średnicy 12 mm. Mają półotwarte komory, modularne wtyczki, wymienne filtry akustyczne, a także posrebrzony kabel OCC.


Mam wrażenie, że dynamiczne dokanałówki straciły swój urok, nie mają już takiego wzięcia wśród melomanów, jak wieloprzetwornikowe hybrydy czy słuchawki armaturowe. Mimo że pełnozakresowe słuchawki dynamiczne potrafią wygenerować świetne brzmienie, to jednak większe wrażenie robią modele naszpikowane wieloma przetwornikami, zwrotnicami i tunelami basowymi...

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/fiio-fd5-recenzja/

 

spacer.png

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maciux napisał:

Mam wrażenie, że dynamiczne dokanałówki straciły swój urok, nie mają już takiego wzięcia wśród melomanów, jak wieloprzetwornikowe hybrydy czy słuchawki armaturowe. Mimo że pełnozakresowe słuchawki dynamiczne potrafią wygenerować świetne brzmienie, to jednak większe wrażenie robią modele naszpikowane wieloma przetwornikami, zwrotnicami i tunelami basowymi...

 

 

Maćku, trochę się z tym zgadzam, gdyż nawet czasami widzę w recenzjach minus pojedynczy przetwornik. Ale z tego pojedynczego przetwornika można wiele wydobyć, takie Final A8000 pod względem rozdzielczości, szczegółowości nie ustępują konstrukcją wieloprzetwornikowym. A niższe modele z serii też są bardzo dobre, znacznie przewyższające swój pułap cenowy. Jak dla mnie przetworniki dynamiczne są owiele lepsze niż armatury, elektrostaty Sionona czy piezo. 
Gdyż bas lubię z dynamika, niski z Lime Ears Pneuma, wysoki bas z Noble Audio Khan, średnicę z Vision Ears Elysium, a ultra wysokie z Sony Z1r, do tego transjenty oraz szybkość attacku i decayu z Final Audio A8000 i tak grająca słuchawka by była dla mnie ideałem, czyli wszystko na dynamicznych przetwornikach.

Ale jest trochę fanów czy melomanów przetworników dynamicznych.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności