Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Hifiman Sundara vs Sennheiser 660S


pawel890

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
28 minut temu, pawel890 napisał:

Zastanawiam się nad takim ulepszeniem (miejmy nadzieję) ostatecznym...


tiaa... miejmy nadzieję........... 🐇

W tym zestawieniu chyba Sundara lepsze technicznie, ale są ludzie którym po prostu przypada do gustu prezentacja HD660s. Trochę wybór jak jabłkiem, a gruszką. 

Jak rozszerzasz kolekcję to może sięgnij dla odmiany po planary ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Kuba_622 napisał:

 

Chyba nie :)


Możliwe, że nie, nie wiem, ale znając trochę dwie firmy to podejrzewam, że trochę ciężko je porównać przy innej prezentacji dźwięku. Zależy kto jakie aspektu w dźwięku będzie cenić. BTW słuchałeś HD660s, jestem ciekaw twoich wrażeń.

23 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

W komisie ktoś wystawił zafoliowane Hifiman za niecałe 1500

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

już chyba poszły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@wfmsiekierka i @MrBrainwash słuchaliście obu modeli, że polecacie koledze jeden konkretny albo piszecie, że któryś jest lepszy technicznie? Bo jeśli nie to można bawić się w wróżenie z fusów bez końca. :)

 

25 minut temu, MrBrainwash napisał:

Możliwe, że nie, nie wiem, ale znając trochę dwie firmy to podejrzewam, że trochę ciężko je porównać przy innej prezentacji dźwięku. Zależy kto jakie aspektu w dźwięku będzie cenić.

Czemu ciężko będzie porównać? Szerokość sceny, jej głębokość, rozróżnienie planów, pozycjonowanie poszczególnych instrumentów, rozróżnienie dźwięku jednego typu instrumentu na jedną masę i dokładną ilość danych instrumentów, długość wybrzmiewania poszczególnych dźwięków, itp. Jest bardzo dużo zagadnień, które można porównywać bez względu na wykorzystaną technologię przetwornika czy inne strojenie. ;)

Nie słuchałem Sundar, ale mam HD660s i mogę je z czystym sumieniem polecić. Bardzo lekkostrawne słuchawki, które zakłada się na głowę i po prostu słucha muzyki, bez żadnej napinki, a już z wysokim poziomem technicznym. Aczkolwiek nie wykluczam, że jedna osoba będzie wolała 660s, a inna Sundary - taki urok tego hobby. :) I przy takiej kwocie zalecałbym raczej odsłuch przed zakupem - wtedy będziesz mieć pewność. :)

Edytowane przez P1gu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem obu modeli w porównaniu z K712 w mp3store, więc nie za długo i z jakiegoś przenośnego źródła. Dla mnie najciekawsze wydawały się K712 i 660s. Ogólnie podobne granie, może trochę więcej basu w 660s i bardziej bezpośrednie granie. K712 większa przestrzeń (co nie zawsze jest zaletą imo). Sundary na ich tle wydawały się takie nijakie i nudne. Może na jakimś potężniejszych źródle inaczej by to brzmiało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, P1gu napisał:

@wfmsiekierka i @MrBrainwash słuchaliście obu modeli, że polecacie koledze jeden konkretny albo piszecie, że któryś jest lepszy technicznie? Bo jeśli nie to można bawić się w wróżenie z fusów bez końca. :)

 

Czemu ciężko będzie porównać? Szerokość sceny, jej głębokość, rozróżnienie planów, pozycjonowanie poszczególnych instrumentów, rozróżnienie dźwięku jednego typu instrumentu na jedną masę i dokładną ilość danych instrumentów, długość wybrzmiewania poszczególnych dźwięków, itp. Jest bardzo dużo zagadnień, które można porównywać bez względu na wykorzystaną technologię przetwornika czy inne strojenie. ;)

Nie słuchałem Sundar, ale mam HD660s i mogę je z czystym sumieniem polecić. Bardzo lekkostrawne słuchawki, które zakłada się na głowę i po prostu słucha muzyki, bez żadnej napinki, a już z wysokim poziomem technicznym. Aczkolwiek nie wykluczam, że jedna osoba będzie wolała 660s, a inna Sundary - taki urok tego hobby. :)


Przecież to już zaznaczyłem jak wygląda moja sytuacja. Jeśli rzeczywiście uważasz, że można porównać je w tak wymierny sposób, to wystarczy, że będę zorientowany w opiniach, bo co to za różnica moja czy czyjaś głowa. To i tak jest subiektywne. :) Na to zwracam uwagę, Tu masz dobry przykład, że o ile z tokiem rozumowania Kuby się często i gęsto zgadzam, to już to jak słyszymy sprzęty bywa bardzo różne, łącznie z oceną aspektów dźwięku i sposobem opisywania tego. 

Mam HD58x, które nawiązują do HD660s i mam HE-4XX które nawiązują do Sundara. Są to po technologii, opisach i wykresach słuchawki zbliżone tonalnie, odbiegające tylko trochę jakością pewnych aspektów dźwiękowych. Podchodzę tak samo jak Ty i uważam, że jednemu może się podobać jedno a drugiemu drugie, a z moich doświadczeń to ważniejsze niż techniczność grania, w której nie ma takich różnic co w ogólnej prezentacji dźwięku i balansie tonalnym, w słuchawkach które na starcie grają dość poprawnie. 
Wszystkie opinie w necie trzeba brać z pewną dozą umiaru. Nie posłuchasz to się nie dowiesz. ;) 

10 minut temu, Saiya-jin napisał:

Słuchałem obu modeli w porównaniu z K712 w mp3store, więc nie za długo i z jakiegoś przenośnego źródła. Dla mnie najciekawsze wydawały się K712 i 660s. Ogólnie podobne granie, może trochę więcej basu w 660s i bardziej bezpośrednie granie. K712 większa przestrzeń (co nie zawsze jest zaletą imo). Sundary na ich tle wydawały się takie nijakie i nudne. Może na jakimś potężniejszych źródle inaczej by to brzmiało.


No ja porównywałem K712 z HD58x (słabsze HD660s) i AKG wymiękły dla mnie (niestety :( ). Tak miały większą scenę, ale wszystko inne na plus dla Senków. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trudno mówić o lepszości w audio gdzie to co dla jednego jest zaletą, to dla drugiego może być wadą :) HD660 grają bardziej precyzyjnie, punktowo, Sundary dają wrażenie dużej ilości powietrza między dźwiękami. Ja wolę Sennheisery, ale oczywiście Sundary też mają wielu fanów, trzeba samemu posłuchać żeby się przekonać co dla mnie jest najlepsze :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
50 minut temu, Kuba_622 napisał:

Trudno mówić o lepszości w audio gdzie to co dla jednego jest zaletą, to dla drugiego może być wadą :) HD660 grają bardziej precyzyjnie, punktowo, Sundary dają wrażenie dużej ilości powietrza między dźwiękami. Ja wolę Sennheisery, ale oczywiście Sundary też mają wielu fanów, trzeba samemu posłuchać żeby się przekonać co dla mnie jest najlepsze :) 

No takiej różnicy się spodziewałem. Sennheiser ta perfekcja, niusanse, a sundary rozkładanie dźwięku i efektowne obrazowanie. Tough choice :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, LustVanGoth napisał:

Testowalem oba i wybralem Takstary HF580 teraz sa za 700 zl na mp3store polecam ;)

Znów jakaś promka? 

 

Możesz dodać kilka wrażeń czym Cię przekonały w porównaniu do sundara? 

Już widzę. Noooo w tej cenie to można brać, zacne są. Wcześniej widziałem jak ktoś pisał, że wybrał je ponad DT1990 pro. Nie wiedziałem że one takie dobre są. :blink: (albo, że sundara i dt1990 nie takie lepsze) 

 

Mogliby jeszcze He-400i 2020 wrzucić do promocji :)

 

Screenshot_20210117-151019_Chrome.jpg

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanawiam się jeszcze nad kwestią wygodności, wagę sobie sam spradzę, różnica na korzyść 660, 260g vs 370g, ale nie chcę, żeby muzyka mnie męczyła, bo słucham po 5h dziennie, albo i więcej.

np. Beyerdynamic 1990 nie są dla mnie męczące jeśli chodzi o muzykę, ale ich pady i waga robią niewygodę, nie rozumiem jak dla kogoś mogą być wygodne Beyery... na marginesie. :D Ath ad900x są dla mnie mega wygodne, ale dźwięk trochę za mula od długiego słuchania, dla mnie są nawet bardziej równe niż HD600

Edytowane przez pawel890
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 17.01.2021 o 15:20, wfmsiekierka napisał:

Wacham się między dwoma modelami
Takstar hf 580 a Hifiman he 400i v2020
Może ktoś ma coś do powiedzenia na ten temat?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

 

Jak miałbym mieć tylko jedne to bym brał hifimany. Nie dlatego, że są lepsze dźwiękowo, być może niektóry SQ ocenią wyżej w takstarach, ale ze względu na większą wygodę i bardziej wychillowany dźwięk. Scena też może być oceniona jako większa. Chyba że komfort nie gra roli i wolisz bardziej intensywny przekaz. W pewnym sensie takstary są też lepiej dociążone na dole, ale obie pary w dobry planarny sposób reprezentują dół. Mają trochę odnienne style grania, więc sprawa dla mnie rozbija się o preferencje. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
57 minut temu, temporary_1 napisał:

Takstary to takie troche cegly na uszach....5 godzin w takcih ceglach to juz trzeba byloby byc masochista...

 

Ja nie czuje ich wagi może dlatego ze ciągle mam słuchawki na uszach albo ze zmienlem puszki na shure które trzymają mi je w lepszej pozycji niż na tych stockowych które wygłuszają tony.

 

5 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Znów jakaś promka? 

 

Możesz dodać kilka wrażeń czym Cię przekonały w porównaniu do sundara? 

Już widzę. Noooo w tej cenie to można brać, zacne są. Wcześniej widziałem jak ktoś pisał, że wybrał je ponad DT1990 pro. Nie wiedziałem że one takie dobre są. :blink: (albo, że sundara i dt1990 nie takie lepsze) 

 

Mogliby jeszcze He-400i 2020 wrzucić do promocji :)

 

Screenshot_20210117-151019_Chrome.jpg

 

Wybralem je po testach dt 1990, 1770, sundar, monoprice monolith, senek 600,650 i 660s podrzucono mi je jako czarnego konia na skurzanych padach nie zrobiły na mnie szoku ale zawsze słuchając tej samej piosenki przez wszystkie te pary zawsze na nich słyszałem cos czego nie było w tamtych, sa plenarne ale graja jak dynamiki nie umiem tego ubrać w słowa. Po 2 godzinach testów zdałem raport i chciałem wybrać dt 1990 ale zatrzymał mnie i wstawił mi pady od shure które otworzyły mi te dźwięki które wiedziałem ze słyszę teraz stały sie jasne jak słonce i po dwóch piosenkach wiedzialem ze tamte nie maja szans dorównać. Sundary mi sie nie podobały przez zbyt duża scenę przez co piosenki nie były dynamicznie one tylko były w dt 1990 muzyka byla dynamiczna az dostawalem carek na plecach miejscami ale tu zabraklo im tych dźwięków w tle które w takstarach powodują ze każda twoja piosenka nawet ta którą sadzisz ze znasz pokazuja ci ze sie mylisz bo tu jest dźwięk którego nie słyszałeś na innych. I te maja płaskie pasmo nic nie jest wywalone ponad inne dźwięki co teraz słuchając moich akg k702 zaczęło mnie irytować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, THABAL napisał:

Już się skończyła ta promka na takstary?

https://promo.mp3store.pl/?utm_source=emailcampaign74&utm_medium=phpList&utm_content=HTMLemail&utm_campaign=Karnawałowa Promocja Audio w MP3Store%21

 

Chyba musisz pisać do sklepu. Bo ogólnie jest do 30stego, ale na niektóre modele będzie ograniczona do kilku sztuk. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Jak miałbym mieć tylko jedne to bym brał hifimany. Nie dlatego, że są lepsze dźwiękowo, być może niektóry SQ ocenią wyżej w takstarach, ale ze względu na większą wygodę i bardziej wychillowany dźwięk. Scena też może być oceniona jako większa. Chyba że komfort nie gra roli i wolisz bardziej intensywny przekaz. W pewnym sensie takstary są też lepiej dociążone na dole, ale obie pary w dobry planarny sposób reprezentują dół. Mają trochę odnienne style grania, więc sprawa dla mnie rozbija się o preferencje. 
Czy DAC/AMP 280mW na wyjściu SE i 380mW po balansie napędzi poprawnie Hifiman 400i ?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Czy DAC/AMP 280mW na wyjściu SE i 380mW po balansie napędzi poprawnie Hifiman 400i ?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

 

Spokojnie da radę. 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności