Jump to content

Jaki program do CD=>Flac

Recommended Posts

Dzięki, bez zdjęć okładek też wywala ten błąd. Dzięki Tobie mam nowy trop:

Cytat

If you are ripping to a network location, that can cause issues

Ja właśnie próbowałem zapisać na NAS co nie sprawia problemu dwóm innym ripperom a ja dzięki temu nie tracę czasu na przerzucanie zrippowanej muzyki z ko8mputera na serwer NAS.  Spróbuję dzisiaj

zapisywać na dysk komputera. Sorawdzę jszcze Convert to JPEG. Dziękuję. 

edit:

@timecage pomogłeś znaleźć rozwiązanie. Problemem była ustawiona lokalizacja sieciowa do zapisu. EAC robił wav a zewnętrzny kodek flac.exe nie mógł poradzić sobie z  konwersją i zapisem na serwerze NAS. Ustawiłem twardy dysk jako miejsce zapisu i wszystko gra. Za to właśnie cenię forum- zamiast pitu pitu konkretna wskazówka. Inne programy zapisują flac bez problemu na serwerze, ale EAC jest idealny dla albumów kilkupłytowych- jak wspominałem zgrywa wszystkie płyty do tego samego katalogu, numerując utwory tak aby były w odpowiedniej kolejności. Dzięki.

Edited by lobuz1
  • Like 1
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

DVD Audio Extractor

Dbpoweramp jest świetny. Sam zakłada katalogi Wykonawcy a pod nim katalog z nazwą albumu, do którego wrzuca muzykę. Automatycznie dodaje okładkę i tagi a wszystko trafia bezpośrednio do katalogu w NAS

Jeżeli player ma problem z odczytywaniem tagów/okładek z wav to albo użyj flac, albo dorzuć okładkę jako osobny plik do katalogu i nazwij go folder.jpg (aczkolwiek czy ta opcja zadziała też zależy od

Posted Images

Istnieje możliwość podmontowania zasobów z NAS tak byś nie miał tego problemu z siecią. Zrób sobie wolumen iscsi i podmontuj go

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

• Thanks 1

Znów odwiedziłem siostrę tylko wziąłem większy plecak. To będzie dluuuuuuga noc :)

BD296399-BE0E-4A9E-84A9-E81E201E1902.jpeg

Edited by lobuz1
Godzinę temu, markp napisał:

Ale pisałeś, że wcześniej działał. Więc dlaczego teraz nie działa?

Wcześniej pewnie miałem ustawiony dysk w komputerze i pózniej zgrywałem na NAS. Zainstalowałem program i zrobiłem tylko kilka płyt później wróciłem do niego i pewnie jednak zmieniłem na NAs i pojawiły się problemy. Nie pamietam, ale pewnie tak było.

Edited by lobuz1
4 godziny temu, markp napisał:

Ja zgrywałem dBpoweramp Music Converter bezpośrednio do NAS.

Ja też. Wczoraj ze 30 płyt za pomocą dbpoweramp na NAS. Foobar też to potrafi. EAC stosuję do kilkupłytowych wydań i „trudnych” płyt ;)

Edited by lobuz1
  • 2 months later...

Używałem tego programu kilkanaście lat temu ;) ale pamiętam, że był dobry.

• Confused 1
14 godzin temu, waski napisał:

Szanowni forumowicze, co mogłem poprzestawiać w ustawieniach EAC'a, że ten ripuje mi płytę w blisko godzinę? 

A dzieje się to tylko na jednej konkretnej płycie? Czasami tak bywa, że korekcja błędów znajdzie godnego przeciwnika i trwa to godzinami.

Poza tym winowajcami mogą być prędkość i tryb odczytu, metoda wykrywania przerw i pewnie coś tam jeszcze. W razie co najprostszym wyjściem może być wbrew pozorom skonfigurowanie całości od podstaw, przy okazji da to pewność, że jest jak należy.

• Thanks 1

@timecage dziękuję za radę.

Przeinstaluje soft i ustawię wszystko od zera.

Dzieje się to z powiedzmy 70% płyt. Stan ich jest idealny, brak rys, plam itd (to głównie nowe CDki).

Po zgraniu wszystkie są "akuratne" tylko to tak długooooo trwa. 

Panowie    nie  chce zakladac nowego tematu     ,  ale mam pytanie   =   czy    program  dBpower amp  wersja   z   roku  2006    jeszcze  sie   nadaje  do  uzytku ,  bo czytałem   ze jest  jednym z najlepszych...tzn czy   bedzie prawidłowo ripował   cd-ki?     bo teraz  dbpoweramp  jest płatny   jak widze.

A co ma się nie nadawać, standardy się nie zmieniły.