Skocz do zawartości

Jaki program do CD=>Flac


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

System Windows 10 widzi go jako cd rom. Zestaw służy do podpięcia dyskow Sata, ata, ide. Kupiłem za 35 zł na Giełdzie Elektronicznej na Niepodległóści w Warszawie. Na allego są z mocniejszym zasilaczem 2.5A za 40zł.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć.

Jest jakiś soft, który potrafi sprawdzić czy CD jest w jakiś sposób zabezpieczone przez kopiowaniem?

Płyty zrzucam dbPowerampem i mam kilka albumów, z którymi sobie ten program nie poradził, a może nie poradził sobie z nimi mój wysłużony napęd cd podłączany na USB...

Kupiłem dziś kompakt: Testament - Titans of Creation i męczy go komputer już chyba z dwie godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majkel napisał(a):

Bardziej to kwestia czytnika płyt. I prędzej firmware nieprzygotowany na nowsze zabezpieczenia niż optyka niedomagająca.

Poleć jakiś przyzwoity napęd zewnętrzny.

Ja mam Asusa U9M z 2020 roku i po zripowaniu około 500 płyt jego kultura pracy pozostawia do sporo życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zewnętrzny LG i też po 5 latach działa bez problemu, a płyt zgrałem na nim mnóstwo (ok. 1000).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czytając pomiędzy wierszami.

Płyty, które nie udało się zrzucić do flac używającąc Asusa U9M możliwie, że zgrają się innym napędem, a zabezpieczenie CD stanowi tutaj drugorzędny problem. Tak?

Reasumując: poszukam czegoś używanego do zgrywania po taniości na Olx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 16.01.2021 o 13:35, Jaro54 napisał(a):

Aimp robi to graficznie, przez to jest prostszy w obsludze. Ja kilkaset płyt (ok 760) rippowalem Aimpem i zajęło mi to trzy weekendy. Sprawa tagów też jest nie najgorzej rozwiązana. W sumie z tej mojej kolekcji poniżej 20 płyt ręcznie tagowalem. No i plik wyjściowy może być różny. Można samemu wybrać i porównać np czy warto 24/192. Zostałem na 24/96. Okazało się że jakość dźwięku nie równoważy wielkości plików. 

 

Mam pytanie, chciałem przekonwertować flac na mp3 do mojego starego grajka.

Próbowałem ostatnią bezpłatną wersje dBpoweramp ale co któryś kawałek wyrzuca błąd.

Na próbę wrzuciłem polecanego AIMP-a i zdziwiło mnie że konwertuje po 10 utworów na raz i robi to dosyć szybko.

Czy nie robi przy tym jakiś błędów? Widzę że pracowałeś dużo na AIMP-ie to masz doświadczenie.

 

 

Edytowane przez wwd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nim całą swoją bibliotekę cd przekonwerowalem, a to kupa płyt i nie miałem problemu. Do tego masz edytor tagów, najlepiej ustawić discogs jako bazę danych. Masz okładki i jeśli są to i teksty utworów. Od kilku lat używam i nie narzekam. Płyta do flac 96 KHz 24 bity to ok 10 minut na moim laptopie 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Ja nim całą swoją bibliotekę cd przekonwerowalem, a to kupa płyt i nie miałem problemu. Do tego masz edytor tagów, najlepiej ustawić discogs jako bazę danych. Masz okładki i jeśli są to i teksty utworów. Od kilku lat używam i nie narzekam. Płyta do flac 96 KHz 24 bity to ok 10 minut na moim laptopie 

Po co zgrywać CD wyżej niż 16/44.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności