Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki program do CD=>Flac


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, bez zdjęć okładek też wywala ten błąd. Dzięki Tobie mam nowy trop:

Cytat

If you are ripping to a network location, that can cause issues

Ja właśnie próbowałem zapisać na NAS co nie sprawia problemu dwóm innym ripperom a ja dzięki temu nie tracę czasu na przerzucanie zrippowanej muzyki z ko8mputera na serwer NAS.  Spróbuję dzisiaj

zapisywać na dysk komputera. Sorawdzę jszcze Convert to JPEG. Dziękuję. 
 

edit:

@timecage pomogłeś znaleźć rozwiązanie. Problemem była ustawiona lokalizacja sieciowa do zapisu. EAC robił wav a zewnętrzny kodek flac.exe nie mógł poradzić sobie z  konwersją i zapisem na serwerze NAS. Ustawiłem twardy dysk jako miejsce zapisu i wszystko gra. Za to właśnie cenię forum- zamiast pitu pitu konkretna wskazówka. Inne programy zapisują flac bez problemu na serwerze, ale EAC jest idealny dla albumów kilkupłytowych- jak wspominałem zgrywa wszystkie płyty do tego samego katalogu, numerując utwory tak aby były w odpowiedniej kolejności. Dzięki.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość podmontowania zasobów z NAS tak byś nie miał tego problemu z siecią. Zrób sobie wolumen iscsi i podmontuj go

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markp napisał:

Ale pisałeś, że wcześniej działał. Więc dlaczego teraz nie działa?

Wcześniej pewnie miałem ustawiony dysk w komputerze i pózniej zgrywałem na NAS. Zainstalowałem program i zrobiłem tylko kilka płyt później wróciłem do niego i pewnie jednak zmieniłem na NAs i pojawiły się problemy. Nie pamietam, ale pewnie tak było.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markp napisał:

Ja zgrywałem dBpoweramp Music Converter bezpośrednio do NAS.

Ja też. Wczoraj ze 30 płyt za pomocą dbpoweramp na NAS. Foobar też to potrafi. EAC stosuję do kilkupłytowych wydań i „trudnych” płyt ;)

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka płyt DVD z materiałem 24 bitowym np. taka Katatonia - Dethroned & Uncrowned (2013, CD) | Discogs

 

jakim programem to zripować?  próbowałem jakimiś ale one tworzyły plik video z czarnym obrazem i w 1 kawałku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
14 godzin temu, waski napisał:

Szanowni forumowicze, co mogłem poprzestawiać w ustawieniach EAC'a, że ten ripuje mi płytę w blisko godzinę? 

 

A dzieje się to tylko na jednej konkretnej płycie? Czasami tak bywa, że korekcja błędów znajdzie godnego przeciwnika i trwa to godzinami.

Poza tym winowajcami mogą być prędkość i tryb odczytu, metoda wykrywania przerw i pewnie coś tam jeszcze. W razie co najprostszym wyjściem może być wbrew pozorom skonfigurowanie całości od podstaw, przy okazji da to pewność, że jest jak należy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie    nie  chce zakladac nowego tematu     ,  ale mam pytanie   =   czy    program  dBpower amp  wersja   z   roku  2006    jeszcze  sie   nadaje  do  uzytku ,  bo czytałem   ze jest  jednym z najlepszych...tzn czy   bedzie prawidłowo ripował   cd-ki?     bo teraz  dbpoweramp  jest płatny   jak widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zezłomowałem 2 komputery i wyjąłem z nich napędy Ten Plextor kupiłem w 2005 roku i wtedy to był konkretny sprzęt, ze świetnymi recenzjami. Dokupiłem adapter, ide/sata=>usb, zalepiłem zworki i gniazda audio out i mam sprzęt do zgrywania płyt :) Mam jeszcze jeden napęd LG. :)  

 

F4298FFA-EC5F-4DA4-BDD1-A4131A76E3A6.jpeg

5D83BC13-E272-44D1-8B7D-E78F75192DBB.jpeg

98465AF2-01D7-4EF7-800D-B9E5FFEE1EB9.jpeg

6B4726A7-D520-4CEA-88B3-439124E54E7A.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, joysofjoyc4 napisał:

 

Tak, a przecież mógł wywalić na śmietnik dobry sprzęt... 

 

@lobuz1, szacunek za ten projekt i kreatywne podejście!

Dzięki. Wyszło to przypadkiem. Kupiłem adapter aby zgrać dane i je usunąć ze starych komputerów, które zezłomowałem. Napęd to praktycznie nówka, kupiłem w 2005 roku a za 2-3 miesiące  dostałem nową robotę i mocnego laptopa, więc nie było sensu używać tego PC. Przeleżał 16 lat a teraz szkoda wyrzucić. Zgrane wtedy płyty tym Plextorem na nośnikach Verbatim wciąż odtwarzam bez problemu. Zrobiłem też z nich flac.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności