Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki program do CD=>Flac


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Ja tylko XLD. Nawet jest nowa wersja pod Apple silicon. 

 

 

 

Też już jadę na M1. Powrotu do średniowiecza, znaczy do Intela, nie widzę szans. Kultura pracy niebo a ziemia. W sumie to nie wiedziałem, że jest już wersja przekompilowana na ARMa, dzięki.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bigmaras napisał:

 

ale już ze stratą na SQ wzgledem czystego wav z płyty

 

Nie wiem co to był za Flac po drodze, bo WAV skonwertowany do Flac bezstratnie i z powrotem skonwertowany do WAV, to ten sam plik co źródłowy, z dokładnością do najmniejszego bitu. Absolutnie niczym się nie różnią.  Więc trochę to dziwne to co piszesz. Bo i skąd ta różnica by się brała, jeśli to ten sam plik z danymi.

Jestem w stanie wiele zaakceptować, a nawet przyjąć na wiarę, ale to że dwa identyczne pliki będą się różnić jakością, to może być dla mnie trochę za dużo :) To tak jakby ktoś napisał, spakowałem WAVa Zipem, rozpakowałem, mam ten sam pliki gra gorzej. No nie da rady... Mój umysł tego nie przyjmie. 

I piszę o konwersji offline, a nie w locie, w czasie rzeczywistym gdy słuchamy, bo to dwa różne tematy. A o czym wspominam na wszelki wypadek, żeby mnie puryści nie zjedli.

No chyba że to była jakaś konwersja stratna.

 

24 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Ja się zastanawiam, mam MacBook Pro z 2018 i trochę szkoda go tak szybko wymieniać. 

 

No stosunkowo świeży, to i szkoda. Z drugiej strony wszystko zależy do czego używasz.

Dla mnie, poza całą resztą, priorytetem jest obróbka filmów, także 4K i zdjęć, a tam to kolosalna różnica, szczególnie przy filmach. Po prostu dramatyczna. Jakby te sprzęty dzieliły nie 2 lata, a co najmniej 20 lat. 4 ścieżki po 4K na raz, edycja i później rendering, to żaden problem. A jak to odpalam na Intelu to tylko płakać, bo pokaz slajdów i helikopter z wiatraka.

Pomijam już fakt że na M1 działa mój ulubiony LumaFusion z Ipada. Do tego działa perfekcyjnie. Na intelu, z oczywistych względów, nie ma na to szans.

Ale to trochę odbiegamy od tematu.... bo to bardziej video jak audio, chociaż generalnie multimedia, w tym dźwięk, to to co przede wszystkim odróżnia nową architekturę od starej.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, SlawekR napisał:

Prosty test. Bierzesz najpodlejszą jakościowo płytę jaką masz, "bazarówkę". Zgrywasz ją do jednego pliku.

Zajmujesz się innymi sprawami, za godzinę lub klika zgrywasz ją jeszcze raz.

Bierzesz dowolny program do generowania sum kontrolnych. Jak się będzie zgadzać dla obu plików, znaczy napęd o parametrach stabilnych w czasie, jeśli chodzi o odczyt danych.

A jeszcze lepiej dołożyć trzeci etap, pożyczyć inny napęd, albo spróbować u kogoś innego, rodziny, kolegi itp. byle na innym sprzęcie, zgrać płytę.

Wygenerować sumę kontrolną. Jak się będą zgadzać we wszystkich 3 przypadkach, znaczy o napędzie zapominasz.

Jak się coś nie zgodzi, warto zwrócić baczniejszą uwagę na ten element systemu.

dBpowerAmp zawsze wyświetla sumę kontrolną po zgrywaniu. Nie trzeba osobnego softu. Można sobie zapisać go na kartce i puścić płytę jeszcze raz. Poza tym w trybie secure, jak nie ma płyty w bazie AccurateRip, to jedzie każdy kawałek dwukrotnie i robi osobne podsumowanie dla każdego tracka. Jak przeszedł dwa razy z różnym wynikiem, to jest oznaczony x, a jak identycznie, to v. 

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel napisał:

dBpowerAmp zawsze wyświetla sumę kontrolną po zgrywaniu. Nie trzeba osobnego softu. Można sobie zapisać go na kartce i puścić płytę jeszcze raz. Poza tym w trybie secure, jak nie ma płyty w bazie AccurateRip, to jedzie każdy kawałek dwukrotnie i robi osobne podsumowanie dla każdego tracka. Ja przeszedł dwa razy z różnym wynikiem, to jest oznaczony x, a jak identycznie, to v. 

 

No to mądry chłop :). Widzisz, człowiek uczy się całe życie, a i tak głupi umiera.Tłumaczy mnie tylko to, że jadę teraz na innej platformie sprzętowej i nie jestem na bieżąco. Ale już się w pierś załomotałem wcześniej, w kwestii tego dBpowerAmpa :D

To jeszcze warto zrobić to samo z innego napędu, żeby mieć pewność. Bo tak to teoretycznie ten sam sprzęt może generować statystycznie te same błędy, co jest dość znanym metrologicznie zjawiskiem.

Co innego gdy go porównać z wynikiem z innego sprzętu, wtedy możemy mieć przekonanie, graniczące z pewnością, że wszystko jest ok.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, SlawekR napisał:

A to niby nie wiesz jakie programy na MACa się używa do audio. Od ilu lat już jedziesz na tym systemie?

Taki tajnos agentos, nieładnie.

Nie miałem potrzeby zgrywania większej ilości płyt, więc nie drążyłem jakoś tematu. Teraz mnie nachodzi myśl, żeby cedeki na dysk jakiś zrzucić, to pytam.

Jeszcze jak była Catalina, to kilka płyt zgrałem se przy pomocy ajtjunsów, teraz coś się pozmieniało i nie widzę takiej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SlawekR napisał:

 

No to mądry chłop :). Widzisz, człowiek uczy się całe życie, a i tak głupi umiera.Tłumaczy mnie tylko to, że jadę teraz na innej platformie sprzętowej i nie jestem na bieżąco. Ale już się w pierś załomotałem wcześniej, w kwestii tego dBpowerAmpa :D

To jeszcze warto zrobić to samo z innego napędu, żeby mieć pewność. Bo tak to teoretycznie ten sam sprzęt może generować statystycznie te same błędy, co jest dość znanym metrologicznie zjawiskiem.

Co innego gdy go porównać z wynikiem z innego sprzętu, wtedy możemy mieć przekonanie, graniczące z pewnością, że wszystko jest ok.

Owszem. Z tym, że... tryb secure ma jakieś tam algorytmy analizowania statystyk błędów i dlatego jedne płyty potrafią się rozpędzić przy zgrywaniu do np. 16x, a inne nie dochodzą nawet do 4x, a piszę wyłącznie o tłoczonych płytach. Podobno kiedyś ktoś wpadł na pomysł ochrony przed piractwem przez celowe wrzucanie błędów C1 lub C2 na CDDA, żeby utrudnić kopiowanie płyt, bo stare CD-ROMy się na tym wykładały, a klasyczny odtwarzacz CD ogarnia je standardową korekcją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audionanik napisał:

Nie miałem potrzeby zgrywania większej ilości płyt, więc nie drążyłem jakoś tematu. Teraz mnie nachodzi myśl, żeby cedeki na dysk jakiś zrzucić, to pytam.

Jeszcze jak była Catalina, to kilka płyt zgrałem se przy pomocy ajtjunsów, teraz coś się pozmieniało i nie widzę takiej funkcji.

 

 

Ajtiunsy be, one są dobre dla hamerykanów, żeby se wrzucili płytkę na dysk. Dla całej reszty XLD.

 

https://sourceforge.net/projects/xld/

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
FLAC nie jest formatem bezstratnym bo zachodzi kompresja/dekompresja, która względem czystego WAV zawsze będzie miała większy lub mniejszy wpływ na degradacje SQ. 


Generalnie wiem o co Ci chodziło ale nie mieszaj proszę dwóch pojęć. Bezstratna kompresja oznacza jedno - zgodność zero-jedynową z plikiem źródłowym po rozpakowaniu. I tutaj nie ma dyskusji - FLAC jest bezstratny. Tak jak ZIP, 7z i inne formaty do archiwizacji.

Rozmowa poszła na inne tory - czy dekompresja w tle ma wpływ na degradację dźwięku. Wg mnie mocno naciągane ale w teorii może mieć sens i tutaj zostawiam to kieszeniom klientów którzy słyszą różnicę.



pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nicodem napisał:


 

 


Generalnie wiem o co Ci chodziło ale nie mieszaj proszę dwóch pojęć. Bezstratna kompresja oznacza jedno - zgodność zero-jedynową z plikiem źródłowym po rozpakowaniu. I tutaj nie ma dyskusji - FLAC jest bezstratny. Tak jak ZIP, 7z i inne formaty do archiwizacji.

Rozmowa poszła na inne tory - czy dekompresja w tle ma wpływ na degradację dźwięku. Wg mnie mocno naciągane ale w teorii może mieć sens i tutaj zostawiam to kieszeniom klientów którzy słyszą różnicę.



pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

 

Nie mieszam pojęć - kompresja zawsze jest stratna bez względu czy mówimy o pliku z muzyką czy pliku ze zdjęciem. Czy strata będzie słyszalna i kto wychwyci różnice to inna kwestia. Wczytaj się proszę w artykuł, który podlinkowałem gdzie autor wyraźnie wskazuje w jakich elementach pojawia się degradacja brzmienia.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczone dysputy na prosty temat. Ja zrzucam płyty za pomocą foobar bez cudowania. Kiedyś używałem Exact Audio Copy oraz jeszcze czegoś. Ale skoro pliki wyszły takie same to po co się wydurniać? To było ponad 10 lat temu. Po drugie ewentualnej zmiany kilku bitów na utwór i tak nikt nie usłyszy.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzłem EAC. Tworzy katalogi jak należy, nadaje nazwy plikom, są też okładki. Trzeba to tylko poustawiać. Ma też funkcję, której nie odkryłem w innych ripperach- wpisuje się ile płyt, która to płyta i jaki to numer pierwszego nagrania. Efektem tego utwory z 2CD wpadają do jednego katalogu, są w odpowiedniej kolejności i nie są później pomieszane w playerze- poprawnie wpisany nr utworu w metadanych.

 

 

aha i jeszcze jedno- napęd Asusa jest zarąbisty! 😛

Zrzut ekranu 2021-01-31 200853.jpg

Zrzut ekranu 2021-01-31 204756.jpg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Barbartek napisał:

@lobuz1 , nie chciałbyś czasem sprzedać tego Toma Waitsa?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka






 

Dobre masz oko. To siostry a ona raczej nie sprzeda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lobuz1 napisał:

Zawsze jakiś problem. EAC działał, a dzisiaj nie chce zrobić FLAC. O co chodzi?

 

Przecież jest napisane, że kompresor FLAC zwrócił błąd, nie EAC.

A o co chodzi to ciężko powiedzieć. Może mu się któryś tag nie spodobał, może ścieżka za długa, może przypadek losowy 🤷‍♀️.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze kompresor zwrócił ale tym samym EAC nie robi mi flac za pomocą zewnętrznego kodeka. To samo z inną płytą. Zmieniłem nawet plik flac.exe na jakiś inny z netu i to samo. Wszystko było ok, nic nie ruszałem.

 

Zmienię dostawcę metadanych i dam mniejszą okladkę, zobaczymy.

Nic to nie dalo.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lobuz1 napisał:

Zawsze jakiś problem. EAC działał, a dzisiaj nie chce zrobić FLAC. O co chodzi?

Chodzi o to, że taki urok tego softu. Nie rozumiem po co się męczyć dorabiając do rippowania jakąś filozofię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Chodzi o to, że taki urok tego softu. Nie rozumiem po co się męczyć dorabiając do rippowania jakąś filozofię.

Jaką filozofię? EAC działał wyśmienicie- tak jak chciałem ( tworzył katalogi, odpowiednie nazwy plików, tagi, okładki) i wystarczyło wrzucać płyty i zgrywać. Przestał działać bo nie kompresuje na flac tylko zostawia plik w formie wav, więc nie spełnia zadania, którego od niego oczekuję... a  polubiłem go i szukam rozwiązania tego problemu. Można próbować np. na forum zadając pytanie w tej sprawie po wielokrotnych, nieudanych próbach rozwiązania tego problemu samodzielnie. Nie będę płakał- wczoraj zgrałem ze 40 płyt w inny sposób.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lobuz1 napisał:

Zmienię dostawcę metadanych i dam mniejszą okladkę, zobaczymy.

Nic to nie dalo.

 

Może to problem opisany tutaj? https://hydrogenaud.io/index.php?topic=117314.0

U mnie poza problemami z długością ścieżki nigdy się taki błąd kompresora nie zdarzał, no ale ja nie wrzucam okładek do tagów z poziomu EACa.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności