Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki program do CD=>Flac


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Zacząłem właśnie od programu EAC bo czytałem. Se jest taki wyjątkowy, nieomylny :). Mam dużo miejsca- duży NAS z dwoma dyskami. Bawić się we Fllac czy kechać na wav- ile średnio zajmuje 40min pyta? Jakie masz ustawienia ripowania?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgrałem jeedną plłytę- w kreatorze konfiguracji programu EAC podałem maila, aby łączył się gdzieś tam i przypisywał wykonawcę do płyty. Zgrałem, otwieram muzykę z NAS i mam Nieokreślony tytuł/artysta. Jak to zmienić?

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

zgrałem jeedną plłytę- w kreatorze konfiguracji programu EAC podałem maila, aby łączył się gdzieś tam i przypisywał wykonawcę do płyty. Zgrałem, otwieram muzykę z NAS i mam Nieokreślony tytuł/artysta. Jak to zmienić?

 

EACa najlepiej używać tylko do zgrywania, a tagi załatwić programem mp3tag. Ja polecam robić to ręcznie jeśli się chce mieć porządek i precyzję, ale mp3tag ma też opcję wyciągania danych z discogs.com, które zazwyczaj są najlepszym źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 jeżeli masz do zgrywania nie dużo płyt EAC jest super, ale jak chcesz zgrać np. hurtem powiedzmy z 500 to moim zdaniem najlepszy do tego celu jest dbPowerAmp, który dodatkowo fajnie taguje pliki. Można ściągnąć do testów wersję demo, która działa przez 14 dni bez ograniczeń.

Sprawdź sobie na YT jak tam taguje i zgrywa się pliki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Aimp-a. Ma moduł do zgrywania i edytor tagów. Wybór formatów jest bardzo duży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, timecage napisał:

 

EACa najlepiej używać tylko do zgrywania, a tagi załatwić programem mp3tag. Ja polecam robić to ręcznie jeśli się chce mieć porządek i precyzję, ale mp3tag ma też opcję wyciągania danych z discogs.com, które zazwyczaj są najlepszym źródłem.

Tymczasem dBlowerAmp robi wszystko, a dostęp ma do kilku baz tagów, można nawet ustawić, z ktorych ma korzystać, a potem wybrać przy rozpoznaniu płyty, który zestaw tagów zastosować.

Tak marginesie to ten temat wraca w kółko. dBppwerAmp to mój najlepszy zakup software'owy, a EACa nie chcę nawet za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, majkel napisał:

Tymczasem dBlowerAmp robi wszystko, a dostęp ma do kilku baz tagów, można nawet ustawić, z ktorych ma korzystać, a potem wybrać przy rozpoznaniu płyty, który zestaw tagów zastosować.

Tak marginesie to ten temat wraca w kółko. dBppwerAmp to mój najlepszy zakup software'owy, a EACa nie chcę nawet za darmo.

 

To fajnie, tylko kolega zapytał się o EACa i tego dotyczyła moja wypowiedź.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel potwierdzam. Ja użyłem abPowerAmp do zripowania całej biblioteki CD. Zacząłem od EAC ale tyle schodziło z tym czasu, że pewnie zgrywał bym do dziś. Dla mnie EAC jest super pod wrunkiem, że nie mamy do zrzucenia na dysk całej kolekcji w możliwie najkrótszym czasie. Ja około 500 albumów zgrałem podczas 14 dniowego okresu testowego aplikacji.

Do tagowania zaś mega programem jest MusciBrainz Picard. Niestety intuicyjny to on nie jest i wymaga nauczenia się jak działa, a personalizuje się go poprzez wpisywanie skrypytów z ręki (do wyszukania na forum appki), ale potrafi np.

* wywalać hurtem tagi, których nie chcemy,

* poprawiać system numerowania kwałków z 1, 2, 3.. na 01, 02, 03,

* pełną datę wydania albumu zamieniać na np. sam rok wydania,

* dodawać tagi jeżeli zripowaliśmy jakiś remaster daty pierwszego wydania kawałka

* itd...

 

Ja mam np. ustawione to tak:

 

2021-01-16 13_18_14-Greenshot.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aimp robi to graficznie, przez to jest prostszy w obsludze. Ja kilkaset płyt (ok 760) rippowalem Aimpem i zajęło mi to trzy weekendy. Sprawa tagów też jest nie najgorzej rozwiązana. W sumie z tej mojej kolekcji poniżej 20 płyt ręcznie tagowalem. No i plik wyjściowy może być różny. Można samemu wybrać i porównać np czy warto 24/192. Zostałem na 24/96. Okazało się że jakość dźwięku nie równoważy wielkości plików. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie jadę dbpoweramo. Prosty w obsłudze, znajduje tagi okładkę. Jaki poziom loosless encoding ustawiacie? Ripuję na domyślnym level 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, waski napisał:

Do tagowania zaś mega programem jest MusciBrainz Picard. Niestety intuicyjny to on nie jest i wymaga nauczenia się jak działa, a personalizuje się go poprzez wpisywanie skrypytów z ręki (do wyszukania na forum appki), ale potrafi np.

* wywalać hurtem tagi, których nie chcemy,

* poprawiać system numerowania kwałków z 1, 2, 3.. na 01, 02, 03,

* pełną datę wydania albumu zamieniać na np. sam rok wydania,

* dodawać tagi jeżeli zripowaliśmy jakiś remaster daty pierwszego wydania kawałka

* itd...

 

 

Mi tam obojętne kto czego używa, ale warto wiedzieć, że mp3tag też ma skrypty dające podobne możliwości i jest (być może) bardziej intuicyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbpoweramp jest świetny. Sam zakłada katalogi Wykonawcy a pod nim katalog z nazwą albumu, do którego wrzuca muzykę. Automatycznie dodaje okładkę i tagi a wszystko trafia bezpośrednio do katalogu w NAS. Nie mam czasu kawy zrobić bo trzeba wymieniać płyty :) . Dziękuję. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 10:26, majkel napisał:

dBpowerAmp CD Ripper. Jak masz dość miejsca na dysku, to sobie rób wave. dBpowerAmp je taguje jak każdy inny popularny format.

Porządkuję CD, szukałam programu do zgrywania, skorzystałam z polecenia i ściągnęłam dBpowerAmp.

Teraz zastanawiam się nad wyborem formatu - wave czy flac i dlaczego, jest w praktyce jakaś różnica poza rozmiarem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności