Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ATH-ESW9 pomoc w doborze komponentów.


P1gu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wygrzebałem z szuflady dawno zapomniane Audio Technici z tytułu. Pamiętam, że jeden przetwornik grał ciszej i tak rzeczywiście jest. Rozebrałem je i niestety, ale driver ten ma dziurkę na membranie. Tutaj moje pytanie - jakie drivery na podmiankę polecacie, przy czym to chyba są fejki, bo driver ma ok. 38-39 mm średnicy (łączenie z plastikowym pierścieniem)? Mam nadzieję, że będzie można dobrać coś fajnego, żeby dobrze brzmiały. :) Druga kwestia to pady - ze starości dosłownie rozleciały mi się w rękach. Pierścień, na który się je mocuje ma 7 cm średnicy i są okrągłe. Doradźcie coś wygodnego i fajnie by było jakby nieźle izolowały. Może ma ktoś pomysł też na obicie pałąka? Bo obecne również się sypie. Ale tutaj chyba nie pozostaje mi nic innego jak totalne DIY. :D

Dodatkowo widzę pewny potencjał na zmodowanie - są już rekablowane (canare lub cordial - nie pamiętam), a na osłonach na drivery są zaklejone taśmą otwory - co da np. ich otworzenie? Może jeszcze jakieś pomysły, co można by było usprawnić?

Dorzucam fotki, żeby było widać jak co i jak.

Dzięki i pozdrawiam. :)

20210116_094225.jpg

20210116_094232.jpg

20210116_094255.jpg

20210116_094325.jpg

20210116_094353.jpg

20210116_094358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Aliexpress znajdziesz wszystko co potrzebujesz do reanimacji tych słuchawek.

Przetworniki możesz spróbować z biocelulozy

https://aliexpress.com/item/1005001754217550.html

Pady to różne można

https://aliexpress.com/item/32954666357.html

https://aliexpress.com/item/32952117215.html

https://aliexpress.com/item/32899642902.html

 

opaska np taka

https://aliexpress.com/item/33006557858.html

4 godziny temu, P1gu napisał:

co da np. ich otworzenie?

między innymi pobawienie izolacji, no i ładne muszle już nie będą takie same

4 godziny temu, P1gu napisał:

Może jeszcze jakieś pomysły, co można by było usprawnić?

Można, ale to jak już zmontujesz i posłuchasz jak grają, wtedy można pobawić się w strojenie (jak będzie taka potrzeba).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! :)
 

7 godzin temu, Perul napisał:

Przetworniki możesz spróbować z biocelulozy

https://aliexpress.com/item/1005001754217550.html

Zakładałeś je gdzieś kiedyś? Bo jak buszowałem po ali to widziałem wiele ciekawych opcji, ale wolałbym jednak coś sprawdzonego, żeby się nie przejechać na jakimś szajsie. ;) Co do padów i headbanda to będę szukał - podobają mi się te pady z owczej skóry, a cenę mają jak najbardziej do przełknięcia. Dzięki za podrzucenie informacji. :)

7 godzin temu, Perul napisał:

między innymi pobawienie izolacji, no i ładne muszle już nie będą takie same

Chodziło mi o otworzenie kanałów w tych plastikowych mocowaniach drivera. Na pierwszym zdjęciu to są te wycięcia pomiędzy pierścieniem mocującym do muszli, a miejscem na przetwornik, zaklejone tą białą papiero-taśmą.

 

3 godziny temu, docentore napisał:

Możesz też napisać do serwisu ATH. Kiedyś modowalem ESW9 przetwornikami z ES700.

Kosztowna taka przyjemność jeśli można wiedzieć? Bo chciałbym to zrobić jednak dość niewielkim kosztem, ponieważ będą to chyba nawet nie trzecie słuchawki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, P1gu napisał:

Zakładałeś je gdzieś kiedyś?

Nie zakładałem, ale wyglądają naprawdę porządnie, duży magnes, dobra jakość wykonania, podobne do tych z CAL.

16 godzin temu, P1gu napisał:

żeby się nie przejechać na jakimś szajsie.

Obecnie większość przetworników, które widziałem na Ali, jest zauważalnie lepsza niż to co np Sennheiser pcha do HD201 czy HD202.

Zastanawiam się tylko skąd Supelux bierze takie przeciętne pod względem membrany przetworniki - pewnie natłukli tego 10 lat temu jak jeszcze nie mieli obecnej technologii.

16 godzin temu, P1gu napisał:

Chodziło mi o otworzenie kanałów w tych plastikowych mocowaniach drivera

Fatalny pomysł, zwłaszcza jak wytniesz dużo tych membran biernych (1-2 otworki szpilką mogą być) - bardzo wrzaskliwy i pozbawiony basu dźwięk otrzymasz. Chyba, że przetwornik będzie bardzo blisko ucha, ale musiałbyś zastosować wtedy bardzo niskie pady, a zdaje się nie chcesz takich ze względu na wygodę i izolację.

 

Tak jak napisałem powyżej, najpierw trzeba przetwornik wstawić i posłuchać jak grają, a potem dopiero stroić. Osobiście słuchawki zamknięte uważam za najłatwiejsze do wystrojenia, bo jest wiele sztuczek, którymi można je dostrajać, np bareflexy, których w otwartych słuchawkach nie ma, bo same są jednym wielkim basreflexem ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.01.2021 o 13:44, Perul napisał:

Nie zakładałem, ale wyglądają naprawdę porządnie, duży magnes, dobra jakość wykonania, podobne do tych z CAL.

Obecnie większość przetworników, które widziałem na Ali, jest zauważalnie lepsza niż to co np Sennheiser pcha do HD201 czy HD202.

Zastanawiam się tylko skąd Supelux bierze takie przeciętne pod względem membrany przetworniki - pewnie natłukli tego 10 lat temu jak jeszcze nie mieli obecnej technologii.

Fatalny pomysł, zwłaszcza jak wytniesz dużo tych membran biernych (1-2 otworki szpilką mogą być) - bardzo wrzaskliwy i pozbawiony basu dźwięk otrzymasz. Chyba, że przetwornik będzie bardzo blisko ucha, ale musiałbyś zastosować wtedy bardzo niskie pady, a zdaje się nie chcesz takich ze względu na wygodę i izolację.

 

Tak jak napisałem powyżej, najpierw trzeba przetwornik wstawić i posłuchać jak grają, a potem dopiero stroić. Osobiście słuchawki zamknięte uważam za najłatwiejsze do wystrojenia, bo jest wiele sztuczek, którymi można je dostrajać, np bareflexy, których w otwartych słuchawkach nie ma, bo same są jednym wielkim basreflexem ;) .

 

jakie najlepsze przetworniki polecasz do modowania słuchawek z aliepress (mogą byc tez o wiekszej srednicy niz typowa i nie musza byc z tych najtanszych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Azakiel napisał:

 

jakie najlepsze przetworniki polecasz do modowania słuchawek z aliepress (mogą byc tez o wiekszej srednicy niz typowa i nie musza byc z tych najtanszych)?

Dla mnie modowanie to raczej poprawianie brzmienia poprzez zmianę warunków w jakich pracują przetworniki te które są, a nie ich wymiana. Ona wiele nie zmienia, zwłaszcza jak przetworniki nie są dopasowane do danej obudowy, to i tak trzeba je lub obudowę, czy pady dopasować.

Co do samych przetworników to póki co najlepsze z"chińczyków" jakie słyszałem, to były te z BossHiFi B8 

https://pl.aliexpress.com/item/32871306960.html

ale bardzo dobre były też z Denonów D9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności