Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kinera Nanna


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi



[mention=7231]all999[/mention]Faceplate, który masz był dla Nanna 1.0. Wariant 2.0 z niebieskim przednim panelem z czerwonymi akcentami. Imperial Nanna z takim panelem jest też opisywany jako "2.0 Pro". Mogę dokładnie wypytać.


Dzięki, mam już potwierdzenie od Kinery, że to wersja 1.0.

Tak czy inaczej lecą dalej, audiożycie jest zbyt krótkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Crystal napisał:

Jaki DAC/AMP do tych słuchawek byście polecili, który by dociążył bas, był muzykalny, wciągający z dużą sceną. Znajdzie się coś w kwocie około 3000 zł? Na oku mam iFi audio iDSD Signature, ktoś słuchał Nanny z nim?

 

Może warto spróbować chord mojo?

 

Nie wiem jak synergia z nanna ale są łatwo dostępne wszedzie więc można sprawdzić bez problemu. 

 

A jak byś rozważał dap to ja mogę śmiało polecić AK SE100, świetna synergia i charakterystyka jakiej szukasz (z wyjścia zbalansowanego 2.5mm). 

Edytowane przez _salgado_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, Crystal napisał:

Miałem Mojo, tylko grał z innymi słuchawkami i był jak dla mnie nudny. Chord Qutest za drogi.

Mojo Nudny?? No co Ty, wprost przeciwnie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
50 minut temu, Crystal napisał:

Jaki kabel do Nanna najlepiej z wtykiem 4.4 mm doradzali byście który by zauważalnie poprawił brzmienie szczególnie bas? Czy może nie warto zmieniać kabla bo np. różnice nie są duże i nie warte dopłaty do niego?

 

Masa opcji do wyboru, ale zależy co rozumiesz przez pojęcie "poprawić bas". Ma być go więcej, ma mieć lepsza fakturę, ma być twardszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależałoby mi na poprawie tych aspektów dźwiękowych o których pisał all999 bo mam podobne odczucia co on, ale głównie to chyba bym chciał dociążyć dźwięk żeby był fun ze słuchania i też gdyby basu było trochę więcej i o lepszej fakturze to by nie zaszkodziło i było spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Crystal napisał:

Jaki kabel do Nanna najlepiej z wtykiem 4.4 mm doradzali byście który by zauważalnie poprawił brzmienie szczególnie bas? Czy może nie warto zmieniać kabla bo np. różnice nie są duże i nie warte dopłaty do niego?
 

 

Ja słuchałem z moim FiiO LC-RE i ten był wyraźnie lepszy niż fabryczny. Bardziej rozdzielczy w całym zakresie, również w basie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 21:00, Crystal napisał:

Zależałoby mi na poprawie tych aspektów dźwiękowych o których pisał all999 bo mam podobne odczucia co on, ale głównie to chyba bym chciał dociążyć dźwięk żeby był fun ze słuchania i też gdyby basu było trochę więcej i o lepszej fakturze to by nie zaszkodziło i było spoko. 

 

To możesz sprawdzić m.in.:

- CM Cable Shadow - bardzo gładki i przyjemny w odbiorze, poszerzy scenę i doda nieco dołu (ewentualnie Penumbra 8 z miedzią cynowaną, który ma mocniej wysunięte wokale i mniej midbassu);

- Ego Audio Whiskey - podbity subbas i lekko midbass, nautralno-naturalne średnica i góra;

- PWaudio No.5 - czarujący kabelek, który doda nieco dołu i złagodzi górę, fajna średnica;

- Eletech Socrates - wyraźnie droższy, ale prezentuje kapitalną fakturę dołu i łagodzi górę, wysuwa wokale do przodu (to trochę overkill pod Nanny, ale zrobi to co chcesz idealnie);

- PLUSSOUND Exo Copper - ocieplony, z pełniejszą średnicą i ładną, choć spokojną górą.

 

Z trudniej dostępnych w PL to np. ERUA Totara czy Noctua Audio Valkyrie.

 

W dniu 17.10.2021 o 07:29, ZebLong napisał:

 

Ja słuchałem z moim FiiO LC-RE i ten był wyraźnie lepszy niż fabryczny. Bardziej rozdzielczy w całym zakresie, również w basie.

 

Nie szedłbym w takie półśrodki o ile nie ma być to budżetowy kabelek.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście trochę zbyt ociężale grają na EA Whiskey, ale mam też nieco ciepło grającego DAPa.
Szczerze mówiąc trochę mnie dziwią niektóre opinie kolegów powyżej, bo raczej nie słyszę tam żadnych nierówności na basie. (A patrząc na wykres - tylko utwierdzam się w przekonaniu, jest dość mocno wyciągnięta i raczej równo zjeżdżająca "półka basowa")
Moje Nanny dostały dziś kabelek Mad Cable Snowflake (srebro/miedź) i jestem zadowolony z efektu. :) Trochę lepsza kontrola basu, więcej góry i mam też wrażenie, że ogólnie więcej powietrza w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah czy są jakieś różnice w brzmieniu między tym samym kablem 8 a 4 żyłowym? Co daje te 2 razy więcej żył, jakie ma praktyczne znaczenie...? 
 

W dniu 18.10.2021 o 22:43, Methuselah napisał:

PWaudio No.5 - czarujący kabelek

 

Co masz na myśli pisząc, że jest czarujący?

 

Zastanawiam się między CM Cable Shadow a PWaudio No.5, skoro @VexAv twierdzi, że na Ego Audio Whiskey grają ociężale to go wykluczam, bo też mam nieco ciepło grającego DACa. Pytanie tylko czy na Shadow i No.5 nie będą grać ociężale?

 

PS jak się robi żeby czyjś nick był cytowany w takiej niebieskiej obwódce?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Crystal napisał:

@Methuselah czy są jakieś różnice w brzmieniu między tym samym kablem 8 a 4 żyłowym? Co daje te 2 razy więcej żył, jakie ma praktyczne znaczenie...? 
 

 

Co masz na myśli pisząc, że jest czarujący?

 

Zastanawiam się między CM Cable Shadow a PWaudio No.5, skoro @VexAv twierdzi, że na Ego Audio Whiskey grają ociężale to go wykluczam, bo też mam nieco ciepło grającego DACa. Pytanie tylko czy na Shadow i No.5 nie będą grać ociężale?

 

PS jak się robi żeby czyjś nick był cytowany w takiej niebieskiej obwódce?
 

 

Przyjemnie ocieplone brzmienie z dopełnionymi instrumentami, klarownymi wokalami i szeroką sceną. Sprawia, że większość słuchawek robi się bardziej przyjemna w odbiorze. W przypadku No.5 8-żyłowy to mocniejszy dół, pełniejsza średnica i wokale, ale także jeszcze większa scena i nieco więcej powietrza (często tak jest z miedziakami).

 

Whiskey nie sprawia raczej, że granie jest stricte ciężkie czy zamulone itd. :D W tym konkretnym przypadku @VexAv parował go z M8, który ma mocny dół, więc jeszcze niższy bas się uwydatnił. To bądź co bądź ocieplony, ale dość techniczny kabelek.

 

Z jakim źródłem dokładnie chcesz go łączyć?

 

Co do PS, to używasz "@", wpisujesz nick i wybierasz z podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Crystal napisał:

Tylko jeszcze nie aktualizowałem firmware do wersji 7.0c a mam zamiar to zrobić...

W przypadku tego 8-żyłowego to różnice są duże?

 

Zależy od słuchawek. Technicznie poprawia się jeszcze rozdzielczość i detaliczność, ale gigantycznego skoku w przypadku Nanna bym się nie spodziewał. Najlepiej byłoby sprawdzić któryś z powyższych, abyś sam ocenił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 21:00, Crystal napisał:

bym chciał dociążyć dźwięk żeby był fun ze słuchania i też gdyby basu było trochę więcej i o lepszej fakturze to by nie zaszkodziło i było spoko. 

Spróbuj zmienić tipsy na SpinFit (takie: https://allegro.pl/oferta/spinfit-cp100-plus-m-prof-nakladki-model-2021-10958347210 ), dodadzą ciepła i basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Crystal napisał:

 

Gdzie je można kupić?

https://www.amazon.com/VICTOR-JVC-EP-FX9M-B-Spiral-Earpiece/dp/B00JSLXNOC


Ja również swoje Kinery słucham na tipsach od JVC, aczkolwiek zawsze myślałem, że one dodają góry i bardziej otwierają brzmienie.

Edytowane przez VexAv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Crystal napisał:

Gdzie je można kupić?

Ja kupowałem u @bigmaras na allegro, ale widzę, że obecnie nie ma.

14 godzin temu, VexAv napisał:

zawsze myślałem, że one dodają góry i bardziej otwierają brzmienie.

To jest urok tego hobby, każdy słyszy inaczej :) Mi sprawdza się teoria, że im większy otwór (a Spiral Doty mają duży), tym więcej basu, ale oczywiście nie będę się upierał :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Właśnie słucham dzięki uprzejmości @kurop Nanna z DX300.. no i jest naprawdę dobrze, co mi się rzuca w uszy to płynność dźwięku. Muzyka płynie, co lubię. Rzeczywiście grają lekka V-ką, ale wokale urzekają, góra jest według mnie złagodzona.

Czy ktoś może słuchał Kinera Odin i może porównać do Nanna?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności