Skocz do zawartości

Jaki przenośny odtwarzacz mp3 - z androidem - wierzę w Waszą pomoc!


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem, 

Dziś wpadam z prośbą do Was, wiem, że jesteście oblatani i wiem, że pomożecie mi posiadając wiedzę.

Wczoraj zakupiłem nowe słuchawki Mee Pinnacle P1, wyjąłem z szafy zakurzonego ipoda Touch 5g. 

Wyzerowałem wszystko, żeby tylko nagrać Spotify z app store. I tutaj pojawił się problem.. 

Mam wersję systemu 9.3.5, która nie jest wspierana  przez nową wersję SPOTIFY, możliwości ściągnięcia starej wersji także nie ma.

Jestem uzależniony od słuchania muzyki, nie ściągałem ani nie ripowałem jej od 4 lat, wszystko mam zawarte w playlistach na Spoty.


Co byście na moim miejscu zrobili -

Sprzedać ipoda bo pewnie jest szerokie grono osób które będą go używać do słuchania wrzuconej muzyki w formacie mp3 itd.

A następnie kupić jakiegoś innego ipoda albo iphone'a  - domyślam się, ze historia z brakiem wsparcia powtórzy się za rok, 2 lata i będę musiał robić to samo.

Czy zainwestować w coś lepszego, droższego?

Zależy mi na tym, żeby mieć tam koniecznie SPOTIFY oraz w pełni obsłużyć dźwięk z Mee P1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon pewnie masz a więc ibasso dc01,02,03 albo 04. Każdy godny polecenia. Jeśli w słuchawkach masz Jack 3.5mm to wybierz taki itd,albo
to
135,13 zł 28%OFF | TempoTec (Sonata HD Pro dla androida/PC) wzmacniacz słuchawkowy HiFi dekodowanie rodzaj USB C do 3.5MM Adapter DAC przenośne wyjście Audio
https://a.aliexpress.com/_B0ljN1

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Telefon pewnie masz a więc ibasso dc01,02,03 albo 04. Każdy godny polecenia. Jeśli w słuchawkach masz Jack 3.5mm to wybierz taki itd,albo
to
135,13 zł 28%OFF | TempoTec (Sonata HD Pro dla androida/PC) wzmacniacz słuchawkowy HiFi dekodowanie rodzaj USB C do 3.5MM Adapter DAC przenośne wyjście Audio
https://a.aliexpress.com/_B0ljN1

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pinnacle P1 raczej ES 1000 za słaby, nie usłyszysz pełnych możliwości tych sluchawek. Dużo lepszy wybór to BTR5 plus kabel z jack 2,5 mm. Ja do P1 używam tego kabelka Meeaudio . Poluj na drop.com był pod koniec roku za 47$ z przesyłką. Normalnie kosztuje 99, 99$

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie wiem, wszyscy zachwalaja ze es100 bardzo duzo mocy daje. ale ekspertem nie jestem. natomiast ja swiadomie wolalem es100 ze wzgledu na inna sygnature dzwieku

Jakos mam obawy ze ten sabre ES9218P za bardzo analityczny dzwiek daje.

 

Narazie Ninier ja mi poleca to trafia w moje gusta muzyczne

Edytowane przez xtremesystems
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że źle gra tylko niestety do Pinnacle P1 trzeba więcej prądu a BTR5 ma go 2x więcej na balansie. ES 1000 nie napędzi P1 prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR5 ma przeszło 2x większą moc na balansie. 240 mW na kanał. Inaczej wg Radsone bo podają w napięciu nie mocy 2,2 V Radsone a BTR5 3,8 V. Widzisz różnicę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaro54 napisał:

BTR5 ma przeszło 2x większą moc na balansie. 240 mW na kanał. Inaczej wg Radsone bo podają w napięciu nie mocy 2,2 V Radsone a BTR5 3,8 V. Widzisz różnicę? 

wdzie roznice napiecia a nie mocy ;)

szukam pomiarow es100 na headfi. jak znajde to napisze. wiem ze es100 napedzaja ponad 100ohmowe sluchawki a Ty piszesz ze nie napedzi 50 ohmow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już dawno temu miałem lekcje matematyki, ale jakbym nie liczył, to 2,2V nie jest przeszło dwa razy mniej niż 3,8V (co jest błędną wartością) 🤔

 

I będąc dokładnym, to Radsone podaje moc tak:

Max. Output Power (No load): 1.1V (3.2V peak-to-peak) at 3.5mm unbalanced output/ 2.2V (6.4V peak-to-peak) at 2.5mm balanced output [Output Impedance: Approximately 1-ohm]

 

Natomiast FiiO tak:

Jack 3.5mm : 1.6V (32Ω, THD+N < 1%)
Jack 3.5mm : 1.8V (no load)
Balanced Jack 2.5mm : 2.8V (32Ω, THD+N < 1%)
Balanced Jack 2.5mm : 3.6V (no load)

 

I teraz pytanie co podaje FiiO? Peak-to-peak czy nie? Oczywiście pomijając fakt, że są to deklaracje producentów, a nie wynik niezależnych pomiarów. Najpewniej wygląda to tak: Radsone ma napięcie 1.1V oraz 2.2V, natomiast FiiO 1.6V oraz 2.8V, odpowiednio dla wyjścia zwykłego i zbalansowanego, czyli różnica 31% i 21% na korzyść FiiO w papierowych zapisach.

 

Ale jak chcesz w pełni rozwinąć skrzydła P1, to ani FiiO, ani Radsone nie dadzą rady. Mee po prostu żrą prąd niemal bez ograniczeń. Jednak pod względem tonalnym bardziej pasuje tu ES100, bo dodaje P1 gładkości.

Jeśli problemem nie jest wielkość, warto pomyśleć też o xDuoo XP-2 Pro, bo i mocy więcej i bardziej uniwersalne strojenie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR5 ma low gain i high gain do wyboru. 

Pomijając matematykę, bo @Inszysam powiedz czy ES 1000 prawidłowo napędzi P1? Miałem przez chwilę do porównania ES 1000. Różnica w dźwięku P1 jest na korzyść BTR5 (cały czas pisze o 2,5 mm balans) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, xtremesystems napisał:

wdzie roznice napiecia a nie mocy ;)

szukam pomiarow es100 na headfi. jak znajde to napisze. wiem ze es100 napedzaja ponad 100ohmowe sluchawki a Ty piszesz ze nie napedzi 50 ohmow

To nie tylko o Ohmy chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 ani FiiO ani Radsone nie wycisną wszystkiego z P1. Tak, słuchałem na nich obu.

BTR5 bardziej technicznie, ES100 bardziej naturalnie i zaoblonymi skrajami. Kwestia co kto woli, mnie żaden z nich na Mee nie urzekł. Tu po Colorfly C10 i Shozy Alienie półka dość wysoko zawisła, jeśli chodzi o synergię w sprzętach przenośnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że z nimi nie mogą konkurować. Ale tu potrzeba sprzętu do telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 21/01/2021 at 7:28 PM, TurnItNow said:

Myślę, że nie ma przyzwoitych wrogów dla Sony Walkmana

Walkmany w EU są wykastrowane mocowo. O ile z tych bez Androida blokadę da się zdjąć, to w przypadku Androidowych jest ona nie do ruszenia. Nadają się one do niewymagających IEMów niestety, więc zakup dla świadomego klienta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności