Skocz do zawartości

Wymiana kabla w AKG K702


Parker

Rekomendowane odpowiedzi

Wstępnie mam szybkie pytanie o przewód. Ten z poniższej aukcji (100,200, 300 core?) zda egzamin? Chce zrobić plecionkę z jakimś nylonowym oplotem.

 

OFERTA KABLA Z ALI  lub coś STĄD

 

Inne propozycje też dobrze widziane. Chciałbym żeby kabel był elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruba sprawa widzę :D Głośnikowe się nie nadają. Potrzebujesz coś miękkiego. Linka paracord 550 z allegro w dowolny wzorek i w to wciskasz 3 żyły, lub 4 jeśli chcesz podpiąć do balansu. Potrzebujesz pojedyńcze żyły awg ~26 lub jeden kabel mikrofonowy dowolnego typu z 4 przewodami, np starquad, lub taniej 2 przewody plus ekran. Ze starquada też możesz zrobić balans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie powiem Ci, bo ich oferta nie zawiera żadnych istotnych informacji, tylko jakaś sieczka marketingowa bez znaczenia. Może coś z tłumaczem chińskim typu convertio Ci się uda dowiedzieć z tych ich obrazków... No może lepiej wprost zapytać sprzedawce co poleca. Potzebujesz kabel mikrofonowy elastyczny, lekki i  poniżej 6mm średnicy. Najlepiej ze 4mm. Druga opcja to pojedyńcza żyła ~26AWG. A linkę musisz osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @rhalf te podane przez Ciebie nie nadają się do słuchawek, bo to kable głośnikowe. Na siłę pewnie dałoby się zrobić z nich kabelek, ale raczej nie chcesz się w to bawić i nie będziesz go potem chciał używać :P 

 

Najlepszą względnie tanią opcją jest Starquad + paracord:

https://allegro.pl/oferta/canare-starquad-l-4e5c-japonski-kabel-mikrofonowy-6369527199

https://paracordy.pl/

 

Wydaje mi się nawet, że powyższe wyjdzie taniej niż jakbyś miał zamawiać z Ali.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten starquad nie ma za cienkich przewodów? Rozumiem, że mam go rozbebeszyć i wykorzystać 3 kabelki z niego. P, L i uziemienie, a na to oplot? Brak ekranowania nie wpłynie negatywnie na działanie słuchawek?

 

Przyznam, że bardziej mi chodzi o wygodę i względy wizualne. Nie mam przekonania, że zmiana okablowania może coś poprawić na plus względem oryginalnego. Chciałem zrobić coś takiego https://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=72 . Pod taki kabel z oddzielnym oplotem na każdy przewód możecie coś polecić? Dla 3 żył jakiego splotu użyć?

 

Zastanawiam się jeszcze, czy nie zrobić moda na 2 wejście słuchawkowe. Wtedy ile przewodów potrzeba kabel? 4 + 2 na uziemienie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz taki warkoczyk, to tu masz rozmiary linek. 550 to jest standardowy rozmiar. Jak nie jest nic podane, to mamy do czynienia z 550.  To jest za duże dla pojedynczych żył. Mniejsze, tzw. minicordy to 425, 275 itp. Te są idealne do tego warkoczyka. Obojętnie które.

Do pojedynczych żył potrzebujesz kupić jednożyłowy przewód, ale mniejszy niż te głośnikowe, czyli Awg 24... 27 Im mniejszy numer tym grubszy przewód. Lepiej nie mniejszy niż 24. 
Takie pojedyncze żyły wkładamy do minicorda w ten sposób, że przeźroczystą taśmą klejącą łączymy koniec rdzenia linki z końcem kabla i przeciągamy kabel na drugą stronę.
Do takiego kabla musisz mieć duże wtyczki. Najlepiej duży jack. Jak wyjdzie za grube to tego nie idzie włożyć do wtyczki. Do tego jeśli chodzi o wygodę to kabel musi być lekki i giętki, więc tym bardziej trzymaj się tej rozmiarówki powyżej. 

Jeśli sprzedawca nie podaje AWG to poszukaj kalkulatora albo tabelki AWG. Tylko zwróć uwagę czy podane masz przekrój w mm, czy powierzchnię przekroju w mm^2.

Ten starquad jest dobry tylko jeśli chcesz w pojedyńczym oplocie zrobić. I tak, skóruje się go z gumowgo płaszcza, bo inaczej nie wejdzie do oplotu. A jak chcesz super lekki i giętki, to zdejmujesz też ekran. Wtedy zostaje ci skrętka 4 przewodów, któa trzyma się kupy i można ją tak od razu włożyć w paracord albo przepleść na kabel Y. Ekran przydaje się do ekranowania przewodów w projektach elektronicznych, więc marnuje się tylko guma.

Edytowane przez rhalf
ortografia
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, no faktycznie, musiałbym dużego jacka użyć. Skorzystam chyba z tego starquada. Chociaż widział mi się taki grubszy kabel z przeplataniem. Np. 3x2mm z oplotem tym małym paracordem. Wydaje mi sie, że dało by radę to wsadzić w jacka 3.5mm.

 

Co do starquada. Tam są 4 kable i ekran. Rozumiem, że czwartego przewodu nie usuwam, tylko robię z 2 uziemienie? Ekran można wykorzystać jako uziemienie? A które są które muszę sprawdzić organoleptycznie podłączając kabel do czegoś?

 

Edytowane przez Parker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Parker napisał:

Ehh, no faktycznie, musiałbym dużego jacka użyć. Skorzystam chyba z tego starquada. Chociaż widział mi się taki grubszy kabel z przeplataniem. Np. 3x2mm z oplotem tym małym paracordem. Wydaje mi sie, że dało by radę to wsadzić w jacka 3.5mm.

 

Co do starquada. Tam są 4 kable i ekran. Rozumiem, że czwartego przewodu nie usuwam, tylko robię z 2 uziemienie? Ekran można wykorzystać jako uziemienie? A które są które muszę sprawdzić organoleptycznie podłączając kabel do czegoś?

 

2 na masę i 2 na sygnał. Ekran jest do ekranowania albo do śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Parker na tym Starquadzie wszystko da się zrobić :D I grube warkocze i fajne smukłe kabelki, a nawet grube warkocze w małych jackach.

 

Możesz używać oplotu jako masy, ale nie trzeba. Można spokojnie się go pozbyć całkowicie i używać dwóch białych jako GND a niebieskich jako sygnałowe - albo od razu balans :D 

 

Poniżej kilka moich kabelków. Wszystkie właśnie na Starquadzie i żaden nie jest lutowany na rozgałęzieniu. W przypadku warkoczy, na jeden paracord przypadają u mnie dwie wiązki przewodowe, czyli takie pół Starquada.

 

 

IMG_20210112_212546_HDR.jpg

IMG_20210112_212627_HDR.jpg

IMG_20210112_212815_HDR.jpg

IMG_20210112_212712_HDR.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@killwasi no tak, ale ja mam podłączenie z 1 strony tylko, więc kabel na 3 żyły jak coś, ale grubsze. Rozumiem, że dawałeś 2 przewody na 1 PC, czyli łącznie 8 (gdzie 4 były masa). Nie lepiej 4 grubsze? Grubość i rodzaj metalu z którego wykonany jest przewód ma na prawdę jakiś łatwo zauważalny wpływ na dźwięk?

 

Jest jakiś dobrze wyglądający oplot na 3 kable? :)

Edytowane przez Parker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa sposoby:
1. Miernik.
2. Lutujesz masę (jak powyzej białe kabelki) i sygnały (niebieskie) bez sprawdzania do xlr. Wpinasz xlr do słuchawek i ubierasz je na głowę. Zakładasz obudowę jacka na kabel (pewnie zapomnisz :P ) Lutujesz masę do jacka (teraz się dowiesz czemu mówiłem o tej obudowie). Wpinasz jacka ale bez obudowy do wyjścia audio i puszczasz muzykę. PRzykładasz jeden niebieski kabelek i słuchasz w którym uchu ci gra. Jak w lewym, to lutujesz do końcówki (wewnętrzna rurka, czyli najkrótsza blaszka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Parker napisał:

no tak, ale ja mam podłączenie z 1 strony tylko, więc kabel na 3 żyły jak coś, ale grubsze

 Ale tak samo możesz podłączyć 4 żyły, skoro już są i traktować 2 z nich jako masę. Ja ogólnie lubię dawać tyle samo miedzi na sygnał wchodzący co na powrót. To nie ma absolutnie żadnego znaczenia przy takich prądach i częstotliwościach, ale już takie mam spaczenie :P

 

16 minut temu, Parker napisał:

Nie lepiej 4 grubsze?

 Prądowo lepiej 4 grubsze, ale ponownie przy takich prądach to nie ma znaczenia :P Więc w grę wchodzi jedynie estetyka i komfort bardziej elastycznego przewodu (warkocz ma mniejszy promień gięcia niż analogiczna wiązka).

Edytowane przez killwasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej chodziło mi o splot, a nie oplot na 3 kable.

 

Wracając do kabla. Jest jakiś kabel z z grubszymi przewodami o renomie tego Starquada nadający się do recablingu słuchawek? Chcąc skorzystać z paracord 550, wtyku jack 3.5mm i chcąc mieć w miarę elastyczny 3 lub 4 żyłowy kabel, to pojedynczy przewód jaką może mieć max średnicę? Dla 3 żyłowego do 2.5mm?

 

 

Cytat

Są dwa sposoby:
1. Miernik.
2. Lutujesz masę (jak powyzej białe kabelki) i sygnały (niebieskie) bez sprawdzania do xlr. Wpinasz xlr do słuchawek i ubierasz je na głowę. Zakładasz obudowę jacka na kabel (pewnie zapomnisz  ) Lutujesz masę do jacka (teraz się dowiesz czemu mówiłem o tej obudowie). Wpinasz jacka ale bez obudowy do wyjścia audio i puszczasz muzykę. PRzykładasz jeden niebieski kabelek i słuchasz w którym uchu ci gra. Jak w lewym, to lutujesz do końcówki (wewnętrzna rurka, czyli najkrótsza blaszka).

 

Mam miernik i nie zawaham się go użyć. ;) Kupiłem "polecany" rok temu na Ali. W końcu go wypakuje. :)

Edytowane przez Parker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Parker napisał:

Wcześniej chodziło mi o splot, a nie oplot na 3 kable.

A wybacz! Ja znam tylko zwykły warkocz. Nie wiem czy można coś lepszego zrobić na 3 ale na 4 już jest okrągły warkocz, a jak zrobisz na cienkich drucikach to zmieścisz też coś takiego:

Tylko to moje był cieniutki kabel - AWG28 w śliskiej teflonowej izolacji i bez oplotu. Najlepszy kabel jaki miałem. Super gietki, trwały, wchodził do najmniejszej wtyczki, ale to było do małych słuchawek.  Na Woodstocku ludzie tripowali na jego widok :D 
Do AKG lepiej to zrobić na AWG26 tak na wypadek, bo one lubią prąd. Żeby to działało w oplocie to zapewne trzeba wziąć któryś z cieńszych paracordów, (np 275) i dużego jacka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rhalfZrobię jednak na bazie tego Starquada ze splotem na 4 żyły - ten okrągły warkocz. Zresztą się pomyliłem i kupiłem XLRy na 4 piny. :) Na te przewody ze SQ będzie pasował paracord 275? W 275 zmieszczą się też 2 przewody z Starquad L-4E5C?

 

Co prawda używam głównie dużego jacka, ale podłączam też słuchawki pod telefon, więc musi być 3.5. @killwasiwidzę upchnął 4 żyły z oplotem  w tą wtyczkę.

 

Do wtyczki 3.5 pod splot okrągły na 4 żyły, to jakie WG max? 18?

Edytowane przez Parker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz xlr 4 pinowy to zamów też gniazdo 4 pinowe. Serio. Przerobisz AKG na 4 pinowe, czyli umożliwisz podpięcie do balansu. Wtedy sobie zrobisz dwa kable - jeden zbalansowany a drugi nie. Bo taki kabel różni się tylko jackiem. Nawet jak nie masz zbalansowanego źródła to może się napatoczyć. Nie mówiąc już o wartości rynkowej takich słuchawek.
Filmy i opisy takiej przeróbki są w sieci.

Nie próbowałem pakować dwóch, to nie wiem. Te oploty są dość rozciągliwe, ale czasem jest po prostu lepiej wziąć luźniejszy. To jest takie tanie, że można kupić kilka i testować. Jak znajomi zobaczą jaki se kabelek zrobiłeś, to zaczną się zamówienia...

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Parker
 Niedawno też przerabiałem właśnie K702 na balans. Polecam rzucić okiem na kilka postów do przodu od mojego wpisu pod poniższym linkiem 😉

 

https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?do=findComment&comment=1679056

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności