Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Laptop pod TIDAL


blackromek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem mojego starego lapka przystosować do słuchania TIDAL interesuje mnie tylko TIDAL ( pliki lokalne na dyskach itp mam ogarnięte w inny sposób ) win 8.1 wyjście po USB do konwertera Matrix spdif 2 i dalej Matrix sabre pro bez MQA , teraz prośba co zrobić z laptopem aby go jak najlepiej przystosować ( sterowniki itp )

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest XMOS, to sterownik 3.34.0. Inne, szczególnie Singxerowe usunąć, najlepiej dołączonym deinstalatorem.

Tidal - słuchać w HiFi. Master to ściema, MQA jeszcze większa. Włączyć tryb Exclusive. Karta - wskazana, nie Sterowana systemem. Kontrolę głośności - nie włączać. Soft MQA - wyłączyć. Normalizację wyłączyć.

w managerze zadań - trzeba wyłączyć zdublowane urządzenie Sky Song DFU dla XMOSa, bo to tylko zasoby zabiera. Nie odinstalowywać, bo się zainstaluje znowu po ponownym podłączeniu. Wyłączyć. To samo zrobić dla kodeka audio, który już siedzie dla karty zintegrowanej. Wyłączyć wszelkie nieużywane sprzęty - u mnie to BT, kamera, mikrofon, karta Ethernet.

Wyłączyć buforowanie dla stacji dysków. W laptopie jest to szczególnie niepotrzebne, bo on jest sam sobie UPSem. Zaawansowane ustawienia systemu - wybrać te na maksimum wydajności. Zawsze można wrócić do wygodniejszych, gdyby pewne ubytki irytowały, ale my tu przecież budujemy transport do plików i streamingu najlepszy na świecie. ;)

Co do kart sieciowych - tu jest przykład na prostego Qualcomma, który opcji ma tyle co nic. Generalnie, trzeba mu zwiększyć bufory do maksimum, wyłączyć tryb ad hoc, a reszta domyślna.

W innym laptopie mam kartę Wi-Fi Intela i tam jest jazda. W skrócie:

- włączyć Throughput Booster

- włączyć ARP offload

- włączyć NS offload for WoWLAN

- Tryb HT (lub inaczej nazwany ten szybszy) - tak

- Channel width - na sztywno 20MHz (nie auto)

- WMM QoS - tak

- Ad Hoc Channel - na pewno nie 0, bo wszyscy go mają wokół ustawionego na domyślny. :) 4-5 będzie już OK. Ustawić w routerze różny o 2, jak jest opcja.

- wyłączyć magic packety, Wake On LAN itp. duperele

- Mixed mode protection :CTS to Self

- BT AMP - nie

- Transmit Power na minimum (o ile łapie dobrze access point)

- Packet coalescing - tak

- Fat Channel Intolerant - nie

- GTK Rekeying - nie

- U-APSD Support - tak

 

Jeszcze co do routera - u mnie 4G. Włączyć uPnP, Zapora - tak, z blokadą pingów, DMZ - nie, filtr MAC - nie, SIP ALG - tak, port ten domyślny; NAT - asymetryczny, optymalizacja regionu - nie - ustawić USA, kanał - inny niż Auto, dobrać na ucho :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie poległem i doceniam[mention=4743]majkel[/mention] za pełną zaangażowania instrukcję, brawo!

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka


Ja również doceniam profesjonalizm,ale wstawiając ten komentarz miałem na myśli że nie ogarnę tematu/jak to wszystko zrobić choć bardzo bym chciał ustawić to wszystko na moim komputerze

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Testował ktoś kiedyś program Fidelizer? Nie korzystam z PC-tów i Windowsa od paru ładnych lat, ale kiedyś miałem ten Fidelizer i z tego co pamiętam, to robił dobrą robotę. 

Testował. Niestety Fidelizer traci sens, gdy w foobarze wyłączysz proces MMCSS, a ja wyłączam, bo mi tak na ucho gra lepiej. Zresztą nawet Fidelizer mi się nie podobał do końca tym, co robił. Czułem się jakbym stał przed wielką ścianą muzyki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest XMOS, to sterownik 3.34.0. Inne, szczególnie Singxerowe usunąć, najlepiej dołączonym deinstalatorem.
Tidal - słuchać w HiFi. Master to ściema, MQA jeszcze większa. Włączyć tryb Exclusive. Karta - wskazana, nie Sterowana systemem. Kontrolę głośności - nie włączać. Soft MQA - wyłączyć. Normalizację wyłączyć.
w managerze zadań - trzeba wyłączyć zdublowane urządzenie Sky Song DFU dla XMOSa, bo to tylko zasoby zabiera. Nie odinstalowywać, bo się zainstaluje znowu po ponownym podłączeniu. Wyłączyć. To samo zrobić dla kodeka audio, który już siedzie dla karty zintegrowanej. Wyłączyć wszelkie nieużywane sprzęty - u mnie to BT, kamera, mikrofon, karta Ethernet.
Wyłączyć buforowanie dla stacji dysków. W laptopie jest to szczególnie niepotrzebne, bo on jest sam sobie UPSem. Zaawansowane ustawienia systemu - wybrać te na maksimum wydajności. Zawsze można wrócić do wygodniejszych, gdyby pewne ubytki irytowały, ale my tu przecież budujemy transport do plików i streamingu najlepszy na świecie.
Co do kart sieciowych - tu jest przykład na prostego Qualcomma, który opcji ma tyle co nic. Generalnie, trzeba mu zwiększyć bufory do maksimum, wyłączyć tryb ad hoc, a reszta domyślna.
W innym laptopie mam kartę Wi-Fi Intela i tam jest jazda. W skrócie:
- włączyć Throughput Booster
- włączyć ARP offload
- włączyć NS offload for WoWLAN
- Tryb HT (lub inaczej nazwany ten szybszy) - tak
- Channel width - na sztywno 20MHz (nie auto)
- WMM QoS - tak
- Ad Hoc Channel - na pewno nie 0, bo wszyscy go mają wokół ustawionego na domyślny. 4-5 będzie już OK. Ustawić w routerze różny o 2, jak jest opcja.
- wyłączyć magic packety, Wake On LAN itp. duperele
- Mixed mode protection :CTS to Self
- BT AMP - nie
- Transmit Power na minimum (o ile łapie dobrze access point)
- Packet coalescing - tak
- Fat Channel Intolerant - nie
- GTK Rekeying - nie
- U-APSD Support - tak
 
Jeszcze co do routera - u mnie 4G. Włączyć uPnP, Zapora - tak, z blokadą pingów, DMZ - nie, filtr MAC - nie, SIP ALG - tak, port ten domyślny; NAT - asymetryczny, optymalizacja regionu - nie - ustawić USA, kanał - inny niż Auto, dobrać na ucho
A jest może jakieś oprogramowanie które po prostu będę mógł zainstalować i ogarnie mniej więcej mój komputer pod Tidal(dobrze by było gdyby również działało przy odtwarzaniu plików z dysku)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności