Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP na biurko pod Fidelio 2 i wszystko inne. Uniwersalność > konkretny tor. [do 1000zł]


docik

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wfmsiekierka napisał:

1)Tak ale skoro głośność masz wystarczającą to po co go używać. Na której godzinie masz gałkę potencjometru?

1/4 DO 1/2 bez Powermatcha. Fidelio to tylko 30 Ohm bez

 

2 godziny temu, Szczurov napisał:

2)Druga sprawa to przyszło mi do głowy czy to tylko jakimś sposobem zwiększa głośność czy też ,,daje więcej prądu" (np. w mW albo podnosi 1V na 2V)

Nie mam pojęcia i z chęcią się też dowiem. Wydaje mi się, że w zenie jest zwykły rezystor nastawny którym zmieniasz wartość rezystancji a tym samym mocy wychodzącej z DACa. Moc jest iloczynem napięcia sygnału głośnikowego i prądu płynącego przez przetwornik więc zmiana rezystancji według wzoru powinna działać bezpośrednio na wartość napięcia zmieniając jego wartość. ALE SZCZERZE NIE ZNAM SIĘ : )

 

2 godziny temu, Szczurov napisał:

3)Mocno się zastanawiam nad zakupem Fidelio x2, jak one się sprawują w muzyce gdzie vocal jest na pierwszym miejscu np. Adele itp. lub R&B

Nie są to słuchawki które jakoś specjalnie bym polecił. Grają bardzo Vką. Bass jest gruby i sprawia, że pozostałe pasma brzmią nieciekawie. Kupiłem te słuchawki miedzy innymi do gierek. A tam lubię tak jest fun i dudni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, Fidelio X2 są fajne przede wszystkim do gier czy filmów. Nie spotkałem się jeszcze ze słuchawkami gdzie tak fantastycznie brzmią wszelakie wystrzały, wybuchy, itp. Pozycjonowanie też jest bardzo dobre. Aż trochę żałuję, że się ich pozbyłem, bo w grach spisywały się dużo efektowniej od iBasso SR2 które teraz posiadam. W przyszłości chyba kupię je ponownie właśnie do grania ;)

 

Natomiast w muzyce jest już sporo gorzej. Wokale nie powalają, brakuje im intymności, no po prostu nie są zbyt ciekawie realizowane. Techno czy elektroniki słuchało mi się nawet fajnie, chyba nieźle brzmiały też gitary, no ale te wokale, wycofane, no i strasznie syczące wysokie tony.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

1)Tak ale skoro głośność masz wystarczającą to po co go używać. Na której godzinie masz gałkę potencjometru?
2)Druga sprawa to przyszło mi do głowy czy to tylko jakimś sposobem zwiększa głośność czy też ,,daje więcej prądu" (np. w mW albo podnosi 1V na 2V)
3)Mocno się zastanawiam nad zakupem Fidelio x2, jak one się sprawują w muzyce gdzie vocal jest na pierwszym miejscu np. Adele itp. lub R&B

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Do dobrych wokalów i do tego daca polecam grado sr60 które sam posiadam i spisują się całkiem nieżle, mają świetny wokal. Jak chcesz wokal to odrzuć też beyerdynamici chociaż dt880 może dać radę. Hifimany he400i tež tak średnio do wokalu z tego co czytałem na head-fi. Do 600zł jest mało słuchawek z dobrym wokalem. 

 

Grado sr60 z zenem grają bardzo muzykalnie to idealne połączenie, fajny niski bas, b.dobry wokal, wysokie tony niezbyt natarczywe. Problem w nich jest taki że przy słuchaniu 3h+ boli małżowina i robi sie nieprzyjemnie ale dżwięk to wynagradza. 

 

Na te grado miałem dobrą okazję ale może warto dopłacić do sr80. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X2 są już dla mnie na poziomie, że do 1,5-2k nie można stwierdzić wiele o jakości po za innością w charakterze w porównaniu do dobrych alternatywnych par. Mam takie dni, że bardzo mi się podobają i nie mogę wyjść z podziwu, że tak fajnie grają, ale mam też dni, że nie mogę się do nich przekonać. IMO może gdybym mógł je odsprzedać po cenie po jakiej je kupiłem to może bym się z nimi rozstał, ale zalety ww. sprawiają, że dobrze mi się je użytkuje jako poboczna parę i by serce mnie bolało jakbym miał je oddać za psi pieniądz. One są Vkową alternatywą dla HD650 bez tego wyrafinowania na średnicy, ale będące bardziej rozrywkowe i zadziorne. Średnica jest równa niczym się nie wyróżnia. Bas wyraźnie się odznacza na całym tle i dominuje trochę przy niej. Wysokie, w niektórych utworach mogą nie być najlepsze. X2 są perfekcyjne dla kogoś nieosłuchanego z niższym budżetem co chce mieć otwarte z podkreślonym basem, ale dalej z dobrą sceną, klarowne i detaliczne, posiadające przysłowiowe oomph. 

 

Myślałem przez moment, że Tygry są lepsze, ale ostatecznie stwierdziłem, że są po prostu inne i raz mi się jednych lepiej słucha, a innym razem drugich. Obie pary jakoś nie brylują w średnicy i wokalach. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash @Dirian @Szczurov macie takie doświadczenie z Fidelio X2, że wam trzeszczały? Strasznie mnie to irytuje jak te plastiki, na których są osadzone muszle, za pomocą tych małych pinów, trzeszczą przy ruchach głowy lub szczęki. serio.

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dobrych wokalów i do tego daca polecam grado sr60 które sam posiadam i spisują się całkiem nieżle, mają świetny wokal. Jak chcesz wokal to odrzuć też beyerdynamici chociaż dt880 może dać radę. Hifimany he400i tež tak średnio do wokalu z tego co czytałem na head-fi. Do 600zł jest mało słuchawek z dobrym wokalem. 
 
Grado sr60 z zenem grają bardzo muzykalnie to idealne połączenie, fajny niski bas, b.dobry wokal, wysokie tony niezbyt natarczywe. Problem w nich jest taki że przy słuchaniu 3h+ boli małżowina i robi sie nieprzyjemnie ale dżwięk to wynagradza. 
 
Na te grado miałem dobrą okazję ale może warto dopłacić do sr80. 
 
 
Dzięki za info.
Nie miałem dotychczas doczynienia z Grado, ale spotkałem się z recenzją że 60 lepsze od 80.
Duża szansa że się na nie zdecyduje. A jak jest ze sceną bo o X2 myślałem głównie z tego powodu, mówią że w nich jest duża. Jak wypadają X2 vs Grado 60?
A może jakieś doki które spełniają te kryteria, tz. scena i vocal.



Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MrBrainwash napisał:

X2 są już dla mnie na poziomie, że do 1,5-2k nie można stwierdzić wiele o jakości po za innością w charakterze w porównaniu do dobrych alternatywnych par. Mam takie dni, że bardzo mi się podobają i nie mogę wyjść z podziwu, że tak fajnie grają, ale mam też dni, że nie mogę się do nich przekonać. IMO może gdybym mógł je odsprzedać po cenie po jakiej je kupiłem to może bym się z nimi rozstał, ale zalety ww. sprawiają, że dobrze mi się je użytkuje jako poboczna parę i by serce mnie bolało jakbym miał je oddać za psi pieniądz. One są Vkową alternatywą dla HD650 bez tego wyrafinowania na średnicy, ale będące bardziej rozrywkowe i zadziorne. Średnica jest równa niczym się nie wyróżnia. Bas wyraźnie się odznacza na całym tle i dominuje trochę przy niej. Wysokie, w niektórych utworach mogą nie być najlepsze. X2 są perfekcyjne dla kogoś nieosłuchanego z niższym budżetem co chce mieć otwarte z podkreślonym basem, ale dalej z dobrą sceną, klarowne i detaliczne, posiadające przysłowiowe oomph. 

 

Myślałem przez moment, że Tygry są lepsze, ale ostatecznie stwierdziłem, że są po prostu inne i raz mi się jednych lepiej słucha, a innym razem drugich. Obie pary jakoś nie brylują w średnicy i wokalach. 

Ja mam z nimi to samo - czasami po prostu nachodzi mnie ochota na rozrywkowe granie z misiowatym, mruczącym basem i podkreśloną górą oraz świetną sceną. W grach sprawują się wyśmienicie, choć niektóre gry akcji na dłuższą metę potrafią mnie zmęczyć przez podbity bas, ale wszystkie RPG z otwartym światem to na nich bajka. Filmy też się dobrze ogląda. Dodatkowo jakość wykonania jest bardzo dobra, wygoda stoi na wysokim poziomie i lubię, gdy przetworniki ustawione są pod kątem. Z chęcią wymieniłbym je na coś w podobnym stylu, ale nie znalazłem niczego co grałoby znacznie lepiej i nie kosztowało kilka razy tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Dzięki za info.
Nie miałem dotychczas doczynienia z Grado, ale spotkałem się z recenzją że 60 lepsze od 80.
Duża szansa że się na nie zdecyduje. A jak jest ze sceną bo o X2 myślałem głównie z tego powodu, mówią że w nich jest duża. Jak wypadają X2 vs Grado 60?
A może jakieś doki które spełniają te kryteria, tz. scena i vocal.



Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka


 

Grado mają całkiem dobrą scenę choć nie tak dużą jak dt990. Nie mam porównania do innych słuchawek. Słyszałem że grado sr80 mają większą scene ale też czytałem że sr60 są od nich lepsze i nie warto dopłacać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności