Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP na biurko pod Fidelio 2 i wszystko inne. Uniwersalność > konkretny tor. [do 1000zł]


docik

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wzmak L30 poszukaj na forum, sam tego nie sprawdzałem, ale ktoś puścił famę że już zgłaszane były przypadki popalonych słuchawek. DACzek powinien być spoko, bardzo fajny zresztą. Ale myślę że sam jeśli w ogóle będę robił upgrade to na coś pokroju SMSL SU-9. Wyrzucanie kasy... ale czego się nie zrobi dla spokoju umysłu...
Tutaj mowa o tym



Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kupiłem Zen dac wraz z ifi IPower. Sprzęt jest tym czego oczekiwałem. Dziękuje za pomoc.
 
zendac3.jpg.06e2a1d70222a876111d0a89c52305e2.jpg
Też kupiłem i też jestem zadowolony.
A jak u ciebie z kolorem LED podczas odtwarzania MQA/MASTER bo u mnie był zielony,a nie Magenta(fiolet) i mnie to męczyło bo nie wiedziałem czy pliki są dekodowane. Na forum dowiedziałem się że trzeba trzeba pobrać sterownik. Tak zrobiłem no i szafa gra jest fiolet

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Edycja
Nie zauważyłem że na zdjwidać fiolet. Pobierałeś sterownik czy było z pudełka?
A po co ci ifi power, nie masz USB 3.0 w kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wfmsiekierka napisał:

Też kupiłem i też jestem zadowolony.
A jak u ciebie z kolorem LED podczas odtwarzania MQA/MASTER bo u mnie był zielony,a nie Magenta(fiolet) i mnie to męczyło bo nie wiedziałem czy pliki są dekodowane. Na forum dowiedziałem się że trzeba trzeba pobrać sterownik. Tak zrobiłem no i szafa gra jest fiolet

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Edycja
Nie zauważyłem że na zdjwidać fiolet. Pobierałeś sterownik czy było z pudełka?
A po co ci ifi power, nie masz USB 3.0 w kompie?
 

Nawet mimo usb 3 warto podłączyć zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2021 o 11:46, wfmsiekierka napisał:

Edycja
Nie zauważyłem że na zdjwidać fiolet. Pobierałeś sterownik czy było z pudełka?
A po co ci ifi power, nie masz USB 3.0 w kompie?


Zainstalowałem sterownik i mam najnowszy firmware w samym DACu 5.3c.
Kupiłem w komplecie zen + ifipower za cenę samego zena. Więc używam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Zen dac wraz z ifi IPower. Sprzęt jest tym czego oczekiwałem. Dziękuje za pomoc.
 
zendac3.jpg.06e2a1d70222a876111d0a89c52305e2.jpg
Używasz tym słuchawek już jakiś czas i wiesz jaką scenę oferują i stąd pytanie czy Zen Dac ma wpływ negatywny na scenę czy też jest wszystko ok?(jaki kabel USB używasz,ten z kompletu od ifi?)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wfmsiekierka napisał:

Używasz tym słuchawek już jakiś czas i wiesz jaką scenę oferują i stąd pytanie czy Zen Dac ma wpływ negatywny na scenę czy też jest wszystko ok?(jaki kabel USB używasz,ten z kompletu od ifi?)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Scenę mają większą niż fiio k5 pro. 

 

Firmware 5.3 GTO bardzo zmniejsza scenę. Na 5.30 jest ok a na 5.20 jeszcze lepiej ale brak MQA. 

Używam dołączonego kabla usb. Kabel usb nie może wpływać na dżwięk bo to transmisja cyfrowa. 

 

Jak podłączyłem zasilacz to dżwięk stał się mniej pełny i wogóle jakiś taki nie ten tego. A na samym zasilaniu usb jest znów pełny i średnica fajna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wfmsiekierka napisał:

Używasz tym słuchawek już jakiś czas i wiesz jaką scenę oferują i stąd pytanie czy Zen Dac ma wpływ negatywny na scenę czy też jest wszystko ok?(jaki kabel USB używasz,ten z kompletu od ifi?)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

 

Nie zauważyłem zmiany sceny na gorszą. Wykonam blind testy i napiszę w tym temacie co wyszło. Używam innego kabla ze względu na jego długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenę mają większą niż fiio k5 pro. 
 
Firmware 5.3 GTO bardzo zmniejsza scenę. Na 5.30 jest ok a na 5.20 jeszcze lepiej ale brak MQA. 
Używam dołączonego kabla usb. Kabel usb nie może wpływać na dżwięk bo to transmisja cyfrowa. 
 
Jak podłączyłem zasilacz to dżwięk stał się mniej pełny i wogóle jakiś taki nie ten tego. A na samym zasilaniu usb jest znów pełny i średnica fajna. 
Sprawdzę jakie mam opragromowanie,ale wydaje mi się że 5.30 chyba że źle zapamiętałem/zauważyłem.@docik ma 5.3c czyli to najnowsze i tak się zastanawiam czy warto pogrzebać i zainstalować. Co do samej jakości dźwięku to jest naprawdę dobrze. Pytanie zadałem bo wczoraj wieczorem słuchałem playlisty Tidal Amy Winehouse i wszystko było słychać z za głowy, dosłownie wszystkie dźwięki jakby cały zespół grał z budki telefonicznej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Sprawdzę jakie mam opragromowanie,ale wydaje mi się że 5.30 chyba że źle zapamiętałem/zauważyłem.@docik ma 5.3c czyli to najnowsze i tak się zastanawiam czy warto pogrzebać i zainstalować. Co do samej jakości dźwięku to jest naprawdę dobrze. Pytanie zadałem bo wczoraj wieczorem słuchałem playlisty Tidal Amy Winehouse i wszystko było słychać z za głowy, dosłownie wszystkie dźwięki jakby cały zespół grał z budki telefonicznej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

A weż spróbuj odłączyć zasilacz i sprawdż czy dżwięk nie będzie lepszy. 

 

Możliwe że masz to z filtrem GTO. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

dosłownie wszystkie dźwięki jakby cały zespół grał z budki telefonicznej.

 

A jakie masz słuchawki tak btw ? U mnie u Amy scena jest dosyć szeroka. Mogę sobie w głowie bez problemu poukładać każdego instrumentalistę w innym miejscu na scenie. Słychać również jak na pauzach instrumenty wybrzmiewają w przestrzeni.

 

Tylko mam wrażenie, że to bardziej zależy od słuchawek niż samego DACa. Tak naprawdę to ZEN niewiele zmienił w moim odbiorze muzyki z tych słuchawek. Fakt mogę zrobić głośniej i dzięki temu już jest lepiej ale to prawda znana od zawsze. No dobra, powiedziałbym też, że pasma które wcześniej były zagłuszone przez bass teraz trochę wyszły na przeciw i grają razem z nim. Ale to jest dość subiektywne i sprawdzę to blind testem z osobami trzecimi :) 

 

A jeszcze jeden disclaimer. Wgrałem wersje 5.3 (bez c) nie widzę, żadnej różnicy oprócz tego, że zen zaczął świecić na zielono przy kawałkach HIFI z Tidala 
image.png.01e95d261450d81c78f8c3403688c12a.png

Natomiast MQA nadal na fioletowo 88k i spotify na żółto 192k
image.png.816a805e1b113cb37af4de2be2e9fad3.png
 

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weż spróbuj odłączyć zasilacz i sprawdż czy dżwięk nie będzie lepszy. 
 
Możliwe że masz to z filtrem GTO. 
 
Nie używam zasilacza. Filtr GTO to ?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

 
A jakie masz słuchawki tak btw ? U mnie u Amy scena jest dosyć szeroka. Mogę sobie w głowie bez problemu poukładać każdego instrumentalistę w innym miejscu na scenie. Słychać również jak na pauzach instrumenty wybrzmiewają w przestrzeni.
 
Tylko mam wrażenie, że to bardziej zależy od słuchawek niż samego DACa. Tak naprawdę to ZEN niewiele zmienił w moim odbiorze muzyki z tych słuchawek. Fakt mogę zrobić głośniej i dzięki temu już jest lepiej ale to prawda znana od zawsze. No dobra, powiedziałbym też, że pasma które wcześniej były zagłuszone przez bass teraz trochę wyszły na przeciw i grają razem z nim. Ale to jest dość subiektywne i sprawdzę to blind testem z osobami trzecimi  
Słuchawki to Fiio fh3 (zaplanowane kupno Hifiman he 400i ver. 2020)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Filtr GTO to ?

 

tutaj producent piszę co nieco:
https://ifi-audio.com/wp-content/uploads/2018/08/iFi-audio-Tech-Note-GTO-filter-FINAL.pdf

@Szczurov to ja mam zasilacz : ) Myli ci się siekierka ze mną. Ja jestem opem. 

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
tutaj producent piszę co nieco:
https://ifi-audio.com/wp-content/uploads/2018/08/iFi-audio-Tech-Note-GTO-filter-FINAL.pdf

[mention=81742]Szczurov[/mention] to ja mam zasilacz : ) Myli ci się siekierka ze mną. Ja jestem opem. 
Mam ver. 5.30 a więc bez GTO(jeśli dobrze zrozumiałem to napisałeś że GTO może być problemem?)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wfmsiekierka napisał:

Mam ver. 5.30 a więc bez GTO(jeśli dobrze zrozumiałem to napisałeś że GTO może być problemem?)


Jeżeli masz wersję 5.30 to jest to firmware bez GTO, więc to nie on stanowi problem. Faktycznie @Szczurov GTO może zabierać scenę. Pisze o tym sam producent. Próbuje to doświadczyć na własnych uszach.


"it may be of course, that some will prefer the sound of a very long filter, with large amounts of ringing/reverb/echo as the result is often perceived as extra added spaciousness, however, to anyone seeking to be close to the original musical performance such additives are usually unwanted."

 

btw mega polecam lekturę bo wyjaśnia w miarę prosty sposób czym jest filtr GTO i czym jest efekt gibbsa który niweluje ten filtr.

https://ifi-audio.com/wp-content/uploads/2018/08/iFi-audio-Tech-Note-GTO-filter-FINAL.pdf

 

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczurov dzięki. Wszytsko wiem. Wynika to z analogowej regulacji głośności. IFI piszę:

 

Cytat

An analogue volume control delivers better sound quality than digital volume controls. In case of a small channel imbalance at very low volume settings, please adjust the iDSD micro power mode and iEMatch settings so that the volume control is at 12 o’clock for normal listening levels, which avoids using very low settings. See below for more detail.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczurov @wfmsiekierka jeszcze pytanie do was odnośnie przycisku "power match". Jeżeli na Fidelio głośność z wyłączonego powermatcha mi wystarcza powinienem mieć go wyłączonego ? 

 

Cytując blog audiofanatyk:

 

Cytat

Power Match zaś to nic innego jak podbicie stopnia wzmocnienia (dwa ustawienia: Low Gain i High Gain). Odbywa się ono trochę kosztem wyższych zniekształceń, ale zawsze miło jest mieć taką opcję.

 

Rozumiem, że te zniekształcenia powodowane są high gainem tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Tak ale skoro głośność masz wystarczającą to po co go używać. Na której godzinie masz gałkę potencjometru?
2)Druga sprawa to przyszło mi do głowy czy to tylko jakimś sposobem zwiększa głośność czy też ,,daje więcej prądu" (np. w mW albo podnosi 1V na 2V)
3)Mocno się zastanawiam nad zakupem Fidelio x2, jak one się sprawują w muzyce gdzie vocal jest na pierwszym miejscu np. Adele itp. lub R&B

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wfmsiekierka napisał:

1)Tak ale skoro głośność masz wystarczającą to po co go używać. Na której godzinie masz gałkę potencjometru?
2)Druga sprawa to przyszło mi do głowy czy to tylko jakimś sposobem zwiększa głośność czy też ,,daje więcej prądu" (np. w mW albo podnosi 1V na 2V)
3)Mocno się zastanawiam nad zakupem Fidelio x2, jak one się sprawują w muzyce gdzie vocal jest na pierwszym miejscu np. Adele itp. lub R&B

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

Fidelio x2 grają vką i wokal jest raczej wycofany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności