Skocz do zawartości

DAC/AMP na biurko pod Fidelio 2 i wszystko inne. Uniwersalność > konkretny tor. [do 1000zł]


docik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym mieć na biurku "coś" pod co mógłbym podłączyć słuchawki i regulować głośność. Chciałbym też, żebym mógł to "coś" podłączyć do komputera i żeby to wydobywało zauważalną różnice z moich słuchawek w porównaniu do integry.

 

Na tę chwilę mam Fidelio x2hr i podłączam to do pc z intergrą ALC1220 przez fabryczny długi kabel i do integry w moim służbowym dellu przez krótki cordial. 

Wiem, że do Fidelio x2 nie trzeba specjalnego sprzętu ale przyszłości chciałbym spróbować też innych słuchawek więc fajnie jakby to "coś" było uniwersalne. Nigdy nie słuchałem z innego źródła niż integry. W swoim życiu miałem Fidelio X1 / AKG420 / senheiser pmx100 / JBL duet nc / no i teraz Fidelio X2HR.

 

Jeżeli to czego chce nie ma sensu i szkoda moich pieniędzy, to proszę napiszcie. W skrócie chciałbym spróbować zbudować sobie jakieś audio do mojej codziennej pracy i zabawy które będzie dla mnie niezastąpione.

 

Jakieś konkretne linki do sklepów / olx było by spoko: )

 

TLDR

  • DAC/AMP / DAC +AMP z regulacją głośności.
  • Uniwersalny
  • 1000zł
  • Fidelio X2HR teraz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
 
Chciałbym mieć na biurku "coś" pod co mógłbym podłączyć słuchawki i regulować głośność. Chciałbym też, żebym mógł to "coś" podłączyć do komputera i żeby to wydobywało zauważalną różnice z moich słuchawek w porównaniu do integry.
 
Na tę chwilę mam Fidelio x2hr i podłączam to do pc z intergrą ALC1220 przez fabryczny długi kabel i do integry w moim służbowym dellu przez krótki cordial. 
Wiem, że do Fidelio x2 nie trzeba specjalnego sprzętu ale przyszłości chciałbym spróbować też innych słuchawek więc fajnie jakby to "coś" było uniwersalne. Nigdy nie słuchałem z innego źródła niż integry. W swoim życiu miałem Fidelio X1 / AKG420 / senheiser pmx100 / JBL duet nc / no i teraz Fidelio X2HR.
 
Jeżeli to czego chce nie ma sensu i szkoda moich pieniędzy, to proszę napiszcie. W skrócie chciałbym spróbować zbudować sobie jakieś audio do mojej codziennej pracy i zabawy które będzie dla mnie niezastąpione.
 
Jakieś konkretne linki do sklepów / olx było by spoko: )
 
TLDR
  • DAC/AMP / DAC +AMP z regulacją głośności.
  • Uniwersalny
  • 1000zł
  • Fidelio X2HR teraz
 
 
 
Coś od ifi

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy inwestycja w audio (a szczególnie jakiś konkretny model) ma sens to bardzo subiektywna sprawa. Kwestia użytkowa - jak posiadanie potencjometru może być dla kogoś ważna. Mieć jakieś ładnie wyglądające pudełko na biurku i mieć o nim dobre zdanie. 

Tylko mając same X2 na razie to ja osobiście nie pchałbym się w nic. Jeśli chcesz poprawić jakość sygnału (i dostać lepsze SQ) to już po 125zł na aliexpress latał TempotTec Sonata HD pro. Kwestie czystego dobrej jakości sygnału do X2 Ci załatwi. W przyszłości może to spokojnie robić za DAC do ampa (jeśli będziesz miał bardziej wymagające słuchawki), albo po prosto pójdzie do phona. A sprawę ustawienia głośności rozwiązałbym skrótem klawiszowym ;) W każdym razie będziesz miał opcje dobrać sprzęt pod słuchawki, które wybierzesz, nie będziesz ograniczony. Jeśli nie będziesz celować w trudne do napędzenia słuchawki, to całkiem możliwe że ta Sonata Ci wystarczy. 

No są jeszcze kwestie użytkowe. Rzeczy od toppinga czy ifi mogą Ci dać dodatkowe funkcje możesz się zastanowić czy je potrzebujesz. Na biurku to raczej wiele miejsca nie zabiera a i ładnie wygląda. 

Jest jeszcze opcja byś zajrzał do mojej sygnaturki ;) 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy inwestycja w audio (a szczególnie jakiś konkretny model) ma sens to bardzo subiektywna sprawa. Kwestia użytkowa - jak posiadanie potencjometru może być dla kogoś ważna. Mieć jakieś ładnie wyglądające pudełko na biurku i mieć o nim dobre zdanie. 

Tylko mając same X2 na razie to ja osobiście nie pchałbym się w nic. Jeśli chcesz poprawić jakość sygnału (i dostać lepsze SQ) to już po 125zł na aliexpress latał TempotTec Sonata HD pro. Kwestie czystego dobrej jakości sygnału do X2 Ci załatwi. W przyszłości może to spokojnie robić za DAC do ampa (jeśli będziesz miał bardziej wymagające słuchawki), albo po prosto pójdzie do phona. A sprawę ustawienia głośności rozwiązałbym skrótem klawiszowym  W każdym razie będziesz miał opcje dobrać sprzęt pod słuchawki, które wybierzesz, nie będziesz ograniczony. Jeśli nie będziesz celować w trudne do napędzenia słuchawki, to całkiem możliwe że ta Sonata Ci wystarczy. 

No są jeszcze kwestie użytkowe. Rzeczy od toppinga czy ifi mogą Ci dać dodatkowe funkcje możesz się zastanowić czy je potrzebujesz. Na biurku to raczej wiele miejsca nie zabiera a i ładnie wygląda. 

Jest jeszcze opcja byś zajrzał do mojej sygnaturki  
Jest jeszcze opcja byś zajrzał do mojej sygnaturki  

Czyli gdzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi tutaj i w prywatnych wiadomościach. Widzę, że @wfmsiekierka dołączył do mojego pytania i bardzo dobrze. Chciałbym jakoś podsumować.

 

Tak jak napisał @MrBrainwash dobór audio to subiektywna sprawa. Ja chciałbym zacząć przygodę z tą subiektywnością ale chciałbym zacząć w ten sposób żeby poczuć te wydane pieniądze i odczuć to wymiernie. Stąd też sobie wymyśliłem, żeby to stało na biurku żeby miało analogową gałę i żeby w jakiś sposób wpłynęło to dźwięk w tych fidelio co mam. Fajnie też jakbym pożyczając/kupująć kolejne słuchawki (np bayery990 250 zawsze chciałem je posłuchać) nie musieć zaraz zmieniać źródła. Żeby być w miarę elastycznym w tym poszukiwaniu najlepszego subiektywnego odczucia.

 

Propozycje daliście mi takie:

  • IFI Zen ( Wygląda najlepiej z tej listy, martwi mnie tylko zasilanie przez usb i ew. dodatkowy koszt zasilacza )
  • Aune x1s ( na granicy budżetu plus negatywna opinia @pilotKA sprawia, że raczej nie pójdę w tę stronę)
  • TempotTec Sonata HD pro (wydaje się najlepszą opcją by zobaczyć różnicę integra/dac i w ogóle określić się czy jest sens coś kupować)
  • Sabaj da3 ( ciężko powiedzieć, ale widzę, że @Play jesteś z mojego miasta więc pozdrawiam :))
  • xDuoo XD-05 Plus ( nie wiem czy nie wolałbym typowo stacjonarnego daca)
  • xDuoo TA-01A (lampa) (totalnie nie wiem plus ta moc wyjściowa 2W)
  • Asus one musses ver. ( ponad budżet niewiele ale na olx za 1150zł ale to dużo kasy wolałbym się przekonać, że potrzebuje to wydać)
  • topping e30 + (l30 ?) ( widziałem ten test porównujący z zenem i chyba jestem za IFI)
  • AuneS16 (ponad budżet)

Nie wiem nadal co robić. Może rozsądnie by było pójście do sklepu stacjonarnego i posłuchać tego i owego ale jest zaraza i co zrobisz, nic nie zrobisz. Napiszcie może coś jeszcze.

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune S16 tylko trochę by przekroczył budżet. Ale pewnie, wspomniałem tylko przy okazji. Po za tym jako wzmak mam też TW do zaoferowania. Szczerze to nie śpieszy mi się ze sprzedażą tych sprzętów, trochę mi je szkoda oddawać za bezcen (w porównaniu tego jak grają). Ale kiedyś z pewnością je sprzedam z prostego powodu - rzadko mam okazje z nich korzystać. 

@docik bardzo rozsądnie prowadzisz temat. 👍 odniosę się do twojego ostatniego postu. 

Zeny były dwa wymienione powyżej. CAN miałby więcej mocy, ale potrzebowałby jeszcze DACa. "zen DAC" to całe kombo i dla większości osób bez trudnych do napędzenia słuchawek pewnie wystarczy. No i masz to co chciałeś ładne pudełko z potencjometrem, a i chyba bass boost ma, kiedyś może bal uda Ci się wykorzystać choć to pewnie bajer na doczepkę, ogólnie więc opcja jak najbardziej dobra. 

E30+L30 tutaj dostajesz parametry i szanse spalenia słuchawek xD (w jakimś ostatnim temacie pojawiły się raporty, że nie jest dobrze uziemiony i spalił parę słuchawek, można to jeszcze sprawdzić). Gdyby nie ta "bonusowa szansa", to każdy z tych elementów jak najbardziej godny polecenia jak chcesz liniowość. I od razu Ci powiem, że nie każdy tego szuka, nie dla każdego będzie to najlepsze granie. Prawdopodobnie detal i otwartość dźwięku będą super, ale jedyny narzut jaki będziesz słyszeć to będą słuchawki. Ja mam podobny zestaw (nawet bardziej analityczny) bo chcę wiedzieć jak grają moje słuchawki i że nic mi się nie wpiernicza w wizje jaka miała być w nagraniu. Tylko właśnie, nie zawsze to jest korzyść. Transparentne tory z parametrami "state of art" dostępne cenowo dla każdego to "wynalazek" ostatnich lat.  I ma to sens bo artyści pomału zaczynają przykładać się do realizacji cała branża idzie do przodu (nie mówię jednak o poziomie samej muzyki.... ale to dyskusja na inny temat). Nie jest to obiektywna opinia tylko takie moje wrażenia. Jednak spora część muzyki ma liczne braki i wady i to będzie słychać. Dlatego nie mam dylematów czy teraz słuchać z D10+SP200 czy z qudelixa bo wiem czego się spodziewać. I tak naprawdę są plusy i minusy obydwu rozwiązań. Ty piszesz, że chciałbyś coś ekstra by źródło Twojej Muzie dawało dodatkowy makijaż.... owszem wiele sprzętów to oferuje, ale przeważnie za to też się płaci. Dla przykładu S16 da Ci płyny nasycony dopieszczony dźwięk. Niby mała zmiana ale jak wsłuc**jesz się w niuanse wewnętrzne muzyki to potrafi zrobić różnice (i przeważnie różnice w źródła sprowadzają się do: kontroli impulsu - czyli tego czy dźwięk będzie miał takiego kopa, czy raczej będzie mdły i ujednolicony [może to zależeć w dużym stopniu od zasilania i wydajności prądowej], balansu tonalnego [to jakie części pasma ich poziom, albo poziom zniekształceń na ich wysokościach będą rzutować na odbiór w stylu obecności wysokich/średnich/basu] oraz tych wszystkich emergentnych zjawisk związanych z poprzednimi elementami w pomieszaniu z jakością sygnału] To jest makijaż bo sprzęt musi trzymać się jakiś norm. Fakt, że niektóre połączenia subiektywnie mogą dawać synergiczne efekty, ale sam to traktuje jako coś w stylu dobrze dobranego EQ - efekt też będzie lepszy. Ogólnie zapraszam do tematu audiofilozofii na forum ;) Możesz też potraktować moją wypowiedź jako majaki jakiegoś ignoranta, bo znajdzie się wiele ekspertów na forum, którzy mają wiedzę tajemną jak uczynić perkusję taką by wybrzmiewała jak w rzeczywistości. Dla mnie elektroniczny sprzęt grający - odtwarza sygnał. Subiektywność w tym temacie jest lukrem na cieście a nie jego podstawą. 

DA3 dobrze się zgrywa z X2 bo gra czysto i w miarę neutralnie, pytanie czy kolejne słuchawki będą z nim się zgrywać. O Sonata HD pro można powiedzieć podobne rzeczy. Różnice opisałem na forum już. 

xDuoo XD-05 Plus nie znam - subiektywnie może fajnie grać, w pomiarach miał lekki problem ze zniekształceniami, co wcale go nie skreśla, interesująca propozycja, ale sam nie wiem czy bym się zdecydował. Chyba musiałbym posłuchać. 

W lampy się nie bawię, aczkolwiek tutaj masz jakąś szansę na urozmaicenie dźwięku. Ja bym kombinował tak, że jak ma się solidnego tranzystora to lampa może być urozmaiceniem na boku, ale ja sobie wybrałem urozmaicanie życie słuchawkami. ;) 

Ta integra w jednym z  moich kompów nie gra jakoś tragicznie, ale jednak odstaje od tempotec jakością (czystością dźwięku, kontrolą basu, szczegółowością) i gra cieplej. Nie jest to coś na czym chciałbym słuchać muzyki, ale jakbym musiał to dało by radę. IMO próg wejścia do HQ przy sonacie jest tak niski, że zastanawianie się nie ma za bardzo sensu. Przy nisko omowych słuchawkach dostajesz czyste 120 SND i jeszcze zapas mocy, a wszystko w cirrusowym wydaniu, czyli tak troszkę gładsza prezentacja nie taka surowa. To są osiągi normalnie zarezerwowane dla dobrej stacjonarki. 



 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie rozważyłbym używanego Mojo Chord. Jeżeli lubisz żywy dźwięk z wypełnieniem i sceną bardziej w głąb niż w szerz. Nie wiem jak on się zgrywa z Fidelio x2hr u mnie gra dobrze ze wszystkim co nie jest bardzo ciemne, ma naprawdę sporo mocy i spokojnie moze robić za mały stacjonarny sprzęt.
To zawsze jest kwestia gustu i osobistych preferencji ale w kwocie do 1k. gdy chodzi o poprawę  SQ względem integry to ja nie widzę lepszej propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord Mojo to ani pod budżet założony przez OP, ani biurkowy sprzęt.

 

Ja mimo wszystko proponowałbym rozważyć Aune X1s, może udało by się wypożyczyć od kogoś na odsłuch. Nie wiem jak te obecne wersje Pro, ale pierwszy X1s nie był ani płaski, ani techniczny, ani ostry - był neutralny i za to się go chwaliło. Połączenie z Fidelio (które raczej jasnymi słuchawkami nie są) powinien stanowić przynajmniej niezłe, a przy tym neutralność X1s dodaje mu właśnie uniwersalności. To był mój pierwszy poważny stacjonarny dac/amp i nadawał się do tej roli idealnie.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bass boost ma, kiedyś może bal uda Ci się wykorzystać choć to pewnie bajer na doczepkę, ogólnie więc opcja jak najbardziej dobra. 

Sprawdziłem parę recenzje ZEN DAC i z nich wynika że bass boost nie jest nie jest tylko bajerem tak na prawdę nic nie dającym a wręcz przeciwnie tak że@docik spokojna głowa. Będziesz chciał więcej(dużo)bassu to go dostaniesz. Przy nie jednych słuchawkach się przyda.
Ogólnie tę recenzje przekonały mnie do zakupu Zen Dac. Klamka już zapadła. Wstrzymam się tylko 2-3dni aż pewną sprawa się zamknie i kupuję.
Jeżeli ogarniasz w miarę angielski to napisz. Wstawię linki do recenzji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Filip77 Dzięki za propo. Mojo odpada. Nie ten budżet.

 

@wfmsiekierka Obejrzałem sporo testów, ale śmiało rzucaj co masz. Możesz edytować swój post i wrzucić tam link. Pewnie będziesz mieć tego ZENa przed mną. Wrzuć jakieś swoje spostrzeżenia.

 

@timecage Czy ten aune x1s 10th edition na allegro, to jest to co pojawia się w twojej recenzji i co polecasz w tym wątku? To prawda, najlepiej byłby by przesłuchać przed zakupem, tylko to ciężkie w tych czasach. Co więcej ja te Fidelio X2 właśnie kupiłem bo je znałem i słyszałem wcześniej. No może też trochę przez to, że youtuberzy obiecywali szeroką scenę. No i są wygodne.

 

@MrBrainwash Właśnie może pogadajmy o samym dźwięku. Muszę się przyznać, że to co słyszę w tych Fidelio nie do końca lubię. W muzyce z samplowym basem jest ok. Jak wystarczająco mocno podkręcę głośność słyszę średnice i górę, szeroką scenę i bas zalewa mi głowę (robi wrażenie). Tak samo jest podczas gier. Wybuchy są bardzo przyjemne. Uderzają po uszach tym podmuchem z basu a nie tną wysokimi tonami. Trochę czuje się jakby strzelał w ochronnikach słuchu na strzelnicy. Ale z kolei jak słucham muzyki w tych słuchawkach za długo lub przerzucam się na muzykę bardziej instrumentalną zaczyna mnie to męczyć. I trochę mam taką nadzieję, że DAC/AMP może coś tu poukładać. A jak nie poukłada to pozwoli mi zmienić słuchawki nie ograniczając się do 32ohm.

 

Teraz odnosząc się do twojego postu może ja właśnie chcę zdjąć ten makijaż (lejącego się basu) i sprawić, że słuchawki będą bardziej analityczne? Nie mam pojęcia. Dlatego napisałem o tej uniwersalności w temacie, bo po prostu jestem na etapie nieumiejętności nazwania tego co mi się podoba i braku doświadczenia. Podoba mi się też to twoje określenie "jak ma się solidnego tranzystora to lampa może być urozmaiceniem na boku, ale ja sobie wybrałem urozmaicanie życie słuchawkami". Wydaje mi się to rozsądne i też tak bym chciał. Co więcej to chyba jest ta uniwersalność jaką oczekuje od urządzenia.

 

Co do samego tematu. Zostawiam te dwa DACi. Oscylują w poniżej budżetu. Mają to co chce by miały.

Pytanie jeszcze pozostaje czy tak naprawdę potrzebuje tego sprzętu i czy nie lepiej swoją przygodę z dobrym dźwiękiem zacząć może od drugiej pary słuchawek. Tylko do czego je podłączę? Integry ? Nie wiem.

  • IFI Zen
  • Aune x1s

 

 

Edytowane przez docik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, docik napisał:

Co do samego tematu. Zostawiam te dwa DACi. Oscylują w poniżej budżetu. Mają to co chce by miały.

Pytanie jeszcze pozostaje czy tak naprawdę potrzebuje tego sprzętu i czy nie lepiej swoją przygodę z dobrym dźwiękiem zacząć może od drugiej pary słuchawek. Tylko do czego je podłączę? Integry ? Nie wiem.

  • IFI Zen
  • Aune x1s

 

Bez dobrego źródła szkoda szukać kolejnej pary słuchawek, bo i tak nie wyciągnie się z nich potencjału.

X1s z tego co wiem były trzy wersje - zwykła, anniversary i teraz pro. Ja słuchałem tylko tej pierwotnej. Spróbuj zapytać w statusie na forum czy ktoś nie miałby chęci i możliwości podesłać egzemplarz na odsłuch, ewentualnie może @Mayster byłby w stanie dopomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
[mention=16153]Filip77[/mention] Dzięki za propo. Mojo odpada. Nie ten budżet.
 
[mention=56462]wfmsiekierka[/mention] Obejrzałem sporo testów, ale śmiało rzucaj co masz. Możesz edytować swój post i wrzucić tam link. Pewnie będziesz mieć tego ZENa przed mną. Wrzuć jakieś swoje spostrzeżenia.
 
[mention=6453]timecage[/mention] Czy ten aune x1s 10th edition na allegro, to jest to co pojawia się w twojej recenzji i co polecasz w tym wątku? To prawda, najlepiej byłby by przesłuchać przed zakupem, tylko to ciężkie w tych czasach. Co więcej ja te Fidelio X2 właśnie kupiłem bo je znałem i słyszałem wcześniej. No może też trochę przez to, że youtuberzy obiecywali szeroką scenę. No i są wygodne.
 
[mention=1714]MrBrainwash[/mention] Właśnie może pogadajmy o samym dźwięku. Muszę się przyznać, że to co słyszę w tych Fidelio nie do końca lubię. W muzyce z samplowym basem jest ok. Jak wystarczająco mocno podkręcę głośność słyszę średnice i górę, szeroką scenę i bas zalewa mi głowę (robi wrażenie). Tak samo jest podczas gier. Wybuchy są bardzo przyjemne. Uderzają po uszach tym podmuchem z basu a nie tną wysokimi tonami. Trochę czuje się jakby strzelał w ochronnikach słuchu na strzelnicy. Ale z kolei jak słucham muzyki w tych słuchawkach za długo lub przerzucam się na muzykę bardziej instrumentalną zaczyna mnie to męczyć. I trochę mam taką nadzieję, że DAC/AMP może coś tu poukładać. A jak nie poukłada to pozwoli mi zmienić słuchawki nie ograniczając się do 32ohm.
 
Teraz odnosząc się do twojego postu może ja właśnie chcę zdjąć ten makijaż (lejącego się basu) i sprawić, że słuchawki będą bardziej analityczne? Nie mam pojęcia. Dlatego napisałem o tej uniwersalności w temacie, bo po prostu jestem na etapie nieumiejętności nazwania tego co mi się podoba i braku doświadczenia. Podoba mi się też to twoje określenie "jak ma się solidnego tranzystora to lampa może być urozmaiceniem na boku, ale ja sobie wybrałem urozmaicanie życie słuchawkami". Wydaje mi się to rozsądne i też tak bym chciał. Co więcej to chyba jest ta uniwersalność jaką oczekuje od urządzenia.
 
Co do samego tematu. Zostawiam te dwa DACi. Oscylują w poniżej budżetu. Mają to co chce by miały.
Pytanie jeszcze pozostaje czy tak naprawdę potrzebuje tego sprzętu i czy nie lepiej swoją przygodę z dobrym dźwiękiem zacząć może od drugiej pary słuchawek. Tylko do czego je podłączę? Integry ? Nie wiem.
  • IFI Zen
  • Aune x1s
 
 
Według mnie a wiem to bo kiedyś sam zaczynałem i pytałem min. w sklepie mp3store,a później czytając różne tematy to się potwierdziło aż wynikło mi to z własnego doświadczenia przygodę zacznij z DAC/AMP. Słuchawki jako takie masz a kupując nowe nawet 3xdroższe uzyskasz tyle co ,,nic" podłączając je do kiepskiego źródła.
Jeszcze jedna sprawa musisz mieć w komputerze USB 3.0 aby używać Zen Dac bez dokupienia osobnego zasilacza 5V
Linki do recenzji Zen Dac








Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timecage - jesli chodzi o aune x1s  to  sa jeszcze dwie nowsze wersje  - 10th aniv edition i najnowsza  ''pro'' tych dwóch ostanich nie słuchałem wiec zamilkne . x1s  jest na  ssabre 18 2m . w jego dzwieku  cos mi nie pasowało , ale naczytałem sie recenzji , i zasilacz był dosc ciezki czyli prawdopodobnie solidny.  Jednak dopiero gdy kupiłem dwa inne  dac-ki dopiero sie okazało jak  KIEPSKI  to przetwornik . a wbudowany wzmak słuchawkowy to jest słabizna do kwadratu. mam kilka wzmaków i troche sie polepszyło gdy podłaczyłem pod rca.

  Tak jak napisałłes  - dobre źródło  to podstawa dobrego dzwieku - jak podłaczycie dobry dac  to recze  ze słuchawki  ożyją . tak było w moim przypadku.

 aune x1pro  lub 10th a edition  tylko kupic po przesłuchaniu lub  za połowe ceny i ewentualnie odsprzedac  . x1s    na sabre 18 2m  jest najsłabszy dzwiekowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele czynników wpływa na końcowy efekt "dla nas". Na miejscu kolegi jeśli już skonkretyzowały mu się opcje to ja bym wziął tego Zen DACa ot choćby na próbę. Podłączy słuchawki zdecyduje czy to jest to o co mu chodziło. Jak się spodoba to ma spoko kombo na następne 2 lata czy nawet dłużej, a w między czasie poszuka sobie słuchawek. Jeśli się nie spodoba to ma 14 dni na zwrot. Posłucha zwróci i będzie wiedział na czym stoi. 

Z jednej strony się zgadzam, że ważne jest to do czego podłączamy, z tym, że ja mogę sobie podłączyć słuchawki do Sonaty i jestem tak samo happy, a czasem może nawet bardziej. Subiektywnie ucieka drobny ułamek tego co przez wzmak na większości słuchawek, tyle że sporo osób mogłoby nie zauważyć, albo nie miałoby to dla nich znaczenia. Oczywiście te różnice się rozrastają jak porównujemy sprzęty o różnych manierach pasujących do różnych słuchawek. Lecz jeśli chodzi po prostu o słuchanie w dobrej jakości to wiele nie potrzeba.  Pozostałe kwestie to zapotrzebowanie na moc, gusta i guściki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MrBrainwash napisał:

E30+L30 tutaj dostajesz parametry i szanse spalenia słuchawek xD (w jakimś ostatnim temacie pojawiły się raporty, że nie jest dobrze uziemiony i spalił parę słuchawek, można to jeszcze sprawdzić

  ??????? za spalenie słuchawek jest odpowiedzialny wzmak l30 ??? bo sie wystraszyłem ze e30 .a na niego choruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pilotKA napisał:

  ??????? za spalenie słuchawek jest odpowiedzialny wzmak l30 ??? bo sie wystraszyłem ze e30 .a na niego choruje.

Tak wzmak L30 poszukaj na forum, sam tego nie sprawdzałem, ale ktoś puścił famę że już zgłaszane były przypadki popalonych słuchawek. DACzek powinien być spoko, bardzo fajny zresztą. Ale myślę że sam jeśli w ogóle będę robił upgrade to na coś pokroju SMSL SU-9. Wyrzucanie kasy... ale czego się nie zrobi dla spokoju umysłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności