Skocz do zawartości

Blu Ray z dobrym audio


sar44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie szukam blu-ray z dobrym audio , który odtwarza wszystkie formaty audio,podpięty będzie do amplitunera Onkyo tx-sr606 kablem hdmi ewentualnie coaxialem.Glównie będę słuchał przez słuchawki AKG k550 mk3 i Audio-Technica ath MSR7B.

Budżet 1100zł o ile to możliwe.

Ps. zapomniałem dodać musi być wejście na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sar44 napisał:

Witam jak w temacie szukam blu-ray z dobrym audio , który odtwarza wszystkie formaty audio,podpięty będzie do amplitunera Onkyo tx-sr606 kablem hdmi ewentualnie coaxialem.Glównie będę słuchał przez słuchawki AKG k550 mk3 i Audio-Technica ath MSR7B.

Budżet 1100zł o ile to możliwe.

Ps. zapomniałem dodać musi być wejście na USB.

Chcesz BluRay z dobrym audio po czym piszesz że będziesz go pod HDMI puszczał... Dobre audio zawsze miał oppo. Ja swojego czasu kupiłem Philipsa z dedykowanym (oddzielnym) torem audio dla stereo i kina domowego. Jak na kino grał super.

16102807962341910326815534628377.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja z cyfry na analog następuje oczywiście tam, gdzie w użyciu jest DAC, czyli tutaj będzie to amplituner. Natomiast czy po coaxialu przejdą wszystkie formaty tak jak po hdmi to już inna kwestia.

Sam mam odtwarzacz Sony z serii BD, ale nie przejmuję się jego jakością dźwięku, bo wyciągam wszystko po coaxialu do mojego combo słuchawkowego i jest bardzo dobrze. U mnie to idzie jako PCM, co nie jest problemem, bo i tak słucham w stereo.

 

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego czy będzie ok.      

 

https://www.panasonic.com/uk/consumer/home-entertainment/blu-ray-and-dvd/dmp-bdt180eb.html

 

Jeszcze pytanko o wyjście toslink jak tu wygląda sprawa gdzie dekodowany jest dźwięk w odtwarzaczu czy ampli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wszystkich połączeniach cyfrowych odpowiedzialne jest urządzenie, do którego podpinamy odtwarzacz (amplituner, DAC). Chcesz by za dźwięk odpowiadał odtwarzacz, musisz go podłączyć do wzmacniacza czy amplitunera analogowo (RCA czincze). Ja posiadam odtwarzacz Oppo UDP203 i mam go podłączonego do amplitunera i kablem HDMI i po analogu - oba wyjścia są cały czas aktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz bluray warto kupić, jeżeli chce się odtwarzać płyty bluray, dźwięk nie ma tu wiele do rzeczy, bo póki idzie cyfrą to i tak liczy się tylko amplituner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie 70 procent muzyki mam w plikach, a resztę na płytach DVD głównie koncerty i kilka dyskografii na cd.

Mam odtwarzacz dvd z dolby digital i DTS,ale nie odtwarza FLAC tylko wav i MP3.Ale nowy tv LG odtwarza wszystkie formaty audio łącznie z hi res. Połączę jak napisałeś  tv z ampli przez toslink skoro jest to cyfrowe łącze i tak zdekoduje ampli więc blu-ray to zbędny wydatek.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności