Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 2000zł do Aune S6 po akg k712


ChemicalSail

Pytanie

Witam,

Mam problem ze znalezieniem następców dla moich AKG k712. Chcialbym spróbować czegoś lepszego. Dotychczas uzytkowalem również AKG M220, cal! i fidelio L2. Ostatnio próbowałem AQ NightHawk Carbon ale to zupełnie nie moja bajka. Za ciemne, pogłos i mała scena. 

Myślałem o słuchawkach planarnych, ale nie jest to wymóg konieczny.

Slucham różnej muzyki, od klasyki po rocka. Lubię dużą scenę i w miarę równe granie, bardzo ważne sa dla mnie kobiece wokale. Aktualnie używam Aune S6 i raczej niechętnie bym go zmienił. Nie przeszkadzają mi używki.

Myślalem o:

Oppo pm2

Audiotechnica ath ad1000x

Monoprice m1570

Audeze lcd2 classic

Hifiman he560

Fostex th610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
5 godzin temu, ChemicalSail napisał:

Myślalem o:

Oppo pm2

Audiotechnica ath ad1000x

Monoprice m1570

Audeze lcd2 classic

Hifiman he560

Fostex th610

Po co zmieniać K712 na gorsze?

szok.gif

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K712 to super słuchawki w swojej cenie. Żadne nie dadzą raczej wyraźnie dużego przeskoku w jakości dźwięku. Mimo wszystko, jakbyś już się zdecydował na zmianę, to polecam Monoprice Monolith M1070. Bardzo dobre planary. W swojej cenie bardzo dobre słuchawki o muzykalnym brzmieniu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozważ też Beyerdynamic T5P V2. Spora przestrzeń, niczego nie brakuje w całym paśmie, natomiast to już zamknięty model. Z otwartych w tym budżecie też dobrą opcją są AEON OPEN X, o ile uda ci się je kupić bez VAT (oficjalnie dostępne tylko na massdropie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 21.01.2021 o 12:21, ChemicalSail napisał:

Z ciekawości kupiłem w promce mp3store Takstary Hf-580 za 699 zł i chyba planary to będzie dla mnie dobry kierunek;) 

 

Good choice :)

 

Dla mnie bezpośrednim upgrage k712 i jednocześnie fajnym uzupełnieniem dla HF-580 stały się Amiron Home, może 2k to za dużo za nie ale jak do 1,4k ustrzelisz to dalej opłacalny zakup IMO. Choć całkiem możliwe, że DT880 po modach mogą je w jakiś sposób doganiać. Natomiast ja sobie je zatrzymałem za wygląd, wykonanie, wygodę, możliwość od razu pójścia w balans. Podobno też dobrze na EQ reagują, ale jeszcze nie testostowałem, jaram się nimi na razie takimi jakie są i tym jak się zmieniają od źródła do źródła. Są to słuchawki jasne i mają tam ten pick beyerowski, ale on mi jakoś nie przeszkadza, bardziej mnie męczył peak na średnicy w K712. Grają Vką, ale taką smaczną, mają podbity wyższy bas/niższą średnicę (podobnie trochę do akg). Razem to daje bardzo przyjemne wokale, nie takie bezpośrednie, ale dalej intymne. Prezentacja to duża scena z efektem 3D, bardzo dobra separacja dźwięków i szczegółowość. Z tym tylko że nie uświadczysz tu różnych średnicowych niuansów tak jak w senkach. Coś za coś. Te słuchawki nie grają najwierniej, czy też jakimś audiofilskim wyrafinowaniem, ale dają czystą, niemęczącą radość ze słuchania. Są relaksujące, nie rzucają wszystkiego na twarz, ale jednocześnie energetyzujące tak, że przykuwają uwagę do muzyki, nie dając się rozproszyć.

 

W tym budżecie jest zapewne wiele świetnych modeli aeon flow, sundara, nawet HD650/HD660s trochę pasują do twojego opisu. Ja już zebrałem swoją drużynę pierścienia i z Gandalfem znaczy się Amironami na czele. ;) dalszy upgrade nie przewiduję w najbliższym czasie, chyba, że mega okazja się trafi. 

 

Niektórzy porównują M1060c open mod do LCD2c z tym, że z mniejszą sceną. Są opinie na plus i na minus, warto załatwić sobie odsłuch. Dziwię sie też, że nikt nie zaproponował ibasso SR2, też warto posłuchać. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kilka dni wystarczyło żebym uznał, że moje Akg bardziej mi odpowiadają. Do tego najgorszy na świecie kabel...ja nie wiem kto to projektował. Koszt porządnego kabla i wygodniejszych padów to kilka stówek. Tak się złożyło, że HE500 za 1200zł z kablem pod XLR od forza to niewiele więcej. Dojadą, posłuchamy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, ChemicalSail napisał:

Kilka dni wystarczyło żebym uznał, że moje Akg bardziej mi odpowiadają. Do tego najgorszy na świecie kabel...ja nie wiem kto to projektował. Koszt porządnego kabla i wygodniejszych padów to kilka stówek. Tak się złożyło, że HE500 za 1200zł z kablem pod XLR od forza to niewiele więcej. Dojadą, posłuchamy, zobaczymy.


Słuchałeś na obydwu parach padów (pytam "na wszelki wypadek")? 

Gratuluję zakupu. 👍 Jak już posłuchasz i zobaczysz to podziel się wrażeniami, chętnie poczytam. :) Kiedyś były ogłoszone upgrade'm dla HD650 tu na forum. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, MrBrainwash napisał:

 Kiedyś były ogłoszone upgrade'm dla HD650 tu na forum. 

Tiaaa.. tak samo Shure SRH1540, chyba dlatego, że też mają owalne muszle, bo dźwiękowych podobieństw nie usłyszałem. 😆

 

Ale fakt, prędzej HE500 bliżej do HD650, niż wspomnianym SRH1540, imo. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Słuchałeś na obydwu parach padów (pytam "na wszelki wypadek")? 

Słuchałem. Jak przyjadą do mnie He500 to zdecyduje czy modować Takstary, czy z nich zrezygnować. Wydaje mi się też, że Hifimany z Aune S6 mogą po balansie zagrać jak lubię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słyszę różnicę przy słuchawkach grających po balansie. W większości przypadków tak niewielką, że pomijalną. Niemniej w tym wypadku miałem na myśli lepszej jakości wyjście zbalansowane w Aune niż wyjście se, a to już fakt. Dodatkowo He500 potrzebują więcej prądu do prawidłowego wysterowania niż takie k712.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ChemicalSail

Od myślę ponad dwóch lat słucham wszystkiego na AKG K701 + Aune T1 SE. Słuchawki mam zmodyfikowane ku cieplejszemu (pewnie w stronę K712 właśnie) brzmieniu (odblokowanie bass portów + 4x oring z fizeliny na stronę). No i tak się złożyło, że zakupiłem Audeze LCD-2C i od niecałego tygodnia słucham na T1SE, bo w zasadzie nic innego nie mam.

 

Pierwsze wrażenia po kilku/kilkunastu godzinach są następujące (UWAGA, jestem osobą o małym doświadczeniu w branży audio, więc proszę nie brać ich za wierne; bezpośrednie porównania A-B z AKG zostawię sobie na końcowy etap decyzyjny, wtedy dam bardziej precyzyjne porównanie):

 

1. Są słyszalnie cieplejsze, ale nie aż tak, jak można było przypuszczać po opiniach w necie (spodziewałem się muła). Myślę, że po miesiącu, dwóch ucho się na tyle przyzwyczai, że bez powrotu do K701 nie odczuję, że coś mi brakuje. Jest to o tyle dziwne, że ta odczuwalna różnica w "temp. brzmienia" jest mocno zależna od utworu - część brzmi bardzo zbliżenie do K701, a część jest już wyraźnie ocieplona. Góra też się tak jakby wcześniej kończy, co potęguje ten efekt.

2. Scena. Spodziewałem się, że tu będzie największa różnic na niekorzyść Audeze - seria K7XX słynie ze swej przestrzenności, LCD-2C zaś uznawane jest za przeciętne w tej kwestii. Co się okazało? - Albo ja mam trefne AKG (produkcji azjatyckiej, więc może tylko austriacki wariant trzymał zadane parametry), albo te LCDki wcale nie są takie złe. Różnica jest, ale nie tak wielka jak można by się było spodziewać. Wydaje mi się, że prezencja całego "spektaklu" jest odmienna i stąd zaraz po przesiadce może się wydawać, że coś niedomaga. Słuchałem niedługo przed nimi HD600 przez chwilę na Aune S6 i było tam tak duszno i ciasno, że byłem w szoku.

3. Separacja. Mam wrażenie, że LCDki lepiej separują bardziej "zatłoczone" utwory - źródła poszczególnych dźwięków są tak jakby precyzyjniejsze.

4. Wygoda. Są mega wygodne, jedyne co mi przeszkadza to docisk, który jest wyczuwalny po paru godzinach. Mam dosyć szeroki łeb i regulacja u mnie jest na przedostatnim ząbku (W K701 opaska jest wysunięta na max jak założę), jak się z czasem poluzują, to będzie cacy. Waga nie jest jakoś bardzo odczuwalna - jej zdecydowana większość rozłożona jest na muszlach i idealnie rozprowadzona na całą powierzchnię kontaktową opaski (W K701 jest punktowa i szybko męczy, tu jest bardzo elastyczna i dopasowuje się go głowy). Nausznice są super - ultra miękka pianka termoplastyczna, te z K701 nie mają prawa bytu przy nich.

 

I to by było na razie chyba tyle... Zobaczymy co wyjdzie za tydzień przy zamiennym odsłuchu jednej i drugiej pary, bo na razie męczę tylko Audeze i porównuję do tego co mam w pamięci z K701 ze znanych utworów. 

 

Muszę przyznać jednak, że chyba ciężko będzie przebić K701 po modach z T1 - ten zestaw nadaje się w zasadzie do wszystkiego czego słucham. Szukam innej pary bardziej z powodu wygody, aniżeli urozmaicenia obecnego brzmienia (choć to też istotne jest). 

 

Jak już będziesz mógł coś o HE-500 napisać, to zrób to koniecznie - może sam się nimi zainteresuje. :)

 

Edytowane przez Coven
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 4.02.2021 o 08:49, baxxx napisał:

no i jak z tymi he500 vs. 712? ciekawym bardzo...

 

O tym jak wyszło porównanie może świadczyć to, że k712 już sprzedane ;) 

Bałem się, że same HE500 będą za ciepłe, ale okazało się, że nie dość, że separacja i scena są lepsze to jeszcze niskie tony ilościowo bardzo podobnie do K712 a jakościowo to przepaść. Największa różnica to szczegółowość i kontrola. Jestem bardzo zadowolony z połączenia z Aune S6 i myślę, że ten neutralny/jasny dac/amp pomaga i tworzy całkiem niezłą synergię. Dodam, że słucham po balansie, możliwe że to też wpływa na tak dobry odbiór samych he500. Zdecydowanie odpowiada mi takie strojenie słuchawek i pewnie trochę mnie to odstraszy od testowania nowszych modeli Hifimana z racji strojenia na jaśniejszą stronę. 

Co do LCD2c chętniej ich teraz spróbuję o ile uda mi się je okazyjnie zakupić. 1700zł za używki jestem w stanie znieść ale nie sądzę, żeby 2700 zł za nowe mnie przekonało do zmiany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie to już HE4XX i HF580 miały lepszy bas od K712 który jako taki gdy mówimy o słuchawkach dynamicznych otwartych nastawionych na referencyjne granie to nie był zły... Tyle, że w kategoriach absolutnych to jednak do planiarnego mu brakowało, a i HD58x wypadały wyraźnie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
On 1/7/2021 at 10:57 PM, ChemicalSail said:

Slucham różnej muzyki, od klasyki po rocka. Lubię dużą scenę i w miarę równe granie, bardzo ważne sa dla mnie kobiece wokale. Aktualnie używam Aune S6 i raczej niechętnie bym go zmienił. Nie przeszkadzają mi używki.

Myślalem o:

Oppo pm2

Audiotechnica ath ad1000x

Monoprice m1570

Audeze lcd2 classic

Hifiman he560

Fostex th610

Słuchałem Lcd-2f i one potrzebują od razu lepszego kabla. Na stockowym kablu za kleiste, nie doświetlone. U mnie sprawdziło się srebrzone ofc. Głeboki bas i piękna średnica.

Myślę, że bardziej uniwersalne będą oppo pm-2 z kablem occ miedź. Mają mniej basu, ale są szybsze i lepiej reprodukują górę.Uniwersalne. Lżejsze. Równiejsze.

Pozostałych nie słuchałem.

On 1/10/2021 at 11:21 AM, Gracjan said:

K712 to super słuchawki w swojej cenie. Żadne nie dadzą raczej wyraźnie dużego przeskoku w jakości dźwięku.

Miałem K702 i dla mnie byłu nie słuchalne w dłuższej perpektywie. Męczyły mnie przy dłuższych odsłuchach.

Zmieniałem kable, robiłem bass mody i wkładałem wkładki z różnych materiałów.

Niestety nie testowałem ze wszystkim, typu wzmacniacze lampowe i dack r2r więc mozę przegapiłem synergie, ale już do nich raczej nhie wrócę.

 

On 2/5/2021 at 10:10 PM, Coven said:

Od myślę ponad dwóch lat słucham wszystkiego na AKG K701 + Aune T1 SE.

Dacki na Burr brownie (z delta sigma) najlepiej się sprawdzają z Akg k7xx z mojego doświadczenia.Te słuchawki są trochę za szkieletowe i barwniejszy  i nie przesadnie dokładny  BB sie z nimi zgrywa. Wzmacniacz w Aune T1 jest taki sobie.

Bardzo dobry i dość tani wzmacniacz to Burson Soloist mk2. Praktycznie w pełni na elementach dyskretnych, w klasie A.

On 2/5/2021 at 10:10 PM, Coven said:

No i tak się złożyło, że zakupiłem Audeze LCD-2C i od niecałego tygodnia słucham na T1SE, bo w zasadzie nic innego nie mam.

U mnie fantastycznie grały(lcd-2F) na Dac z AKM i buronem soloistem mk2 oraz kablem na srebrzonym ofc.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja się z k712 przesiadłem na HD660s, po drodze były jeszcze testowane Sundara ale po roku przeprosiłem się z k712, nie jest łatwo je zastąpić mimo braków technicznych. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności