Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP pod Audeze LCD-X


GGnoRE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym poprosić o poradę dotyczącą dodatków do Audeze LCD-X. Nie jestem w temacie audio bardzo doswiadczony!

 

Chciałbym zacząć od DAC/AMP. W dalszej kolejności być może będą kable.

 

Słuchawki wykorzystywane będą w 80% z komputerem, 20% z komórką ale siedząc przed komputerem. Sprzęt 100% stacjonarny. Narazie mam wszystko default/stock, posiadam kartę dźwiękowa zewnętrzną soundblaster omni podłączoną USB do komputera.

Nie posiadam z góry ustalonego limitu kwotowego jednakże jak każdy(chyba?) wolałbym wydać mniej niż więcej. 

 

Chciałbym:

 

  1. Żeby do sprzętu można było podpiąć komórkę w sposób jaknajmniej problematyczny. Bezprzewodowa, super! Przewodowo, troche mniej super ale nadal ok! Bezprzewodowo podobno gorzej z jakością (prawda czy mit)?
  2. Jeżeli to możliwe, to wolałbym integry niż osobne klocki. Mam raczej małe biurko i im mniej miejsca zajmie tym lepiej! Jednakże jak mam iść na kompromis to wolę lepszą jakość niż wolne miejsce na biurku. LCD-X są raczej proste do napędzenia ale jeżeli sprzęt będzie umożliwiał podłączenie osobnego wzmacniacza to będę to uważał za solidny plus jednakże nie jest to warunek wymagany.
  3. Nie jestem żaden muzyczny pros, sprzęt ma mi to służyć do słuchania muzyki w trakcie pracy (4-5h dziennie) z tidal/spotify/youtube.
  4. Słucham wszystkiego. Poprostu włączam streamingi z polecanych i leci wszystko od metalu/rocka po pop.
  5. Tylko sprzęt możliwy do zakupu w Polsce. Najlepiej, jakby go się dało odsłuchać w Krakowie.
  6. Wolałbym, żeby sprzęcik był zbalansowany. Jeżeli balans pod moje wymagania nie ma sensu to nie będę się upierał.  Chciałbym aby zestaw posiadał synergię z audeze, lubię funowe granie i ten tak zwany "slam and punch". W przyszłości słuchawki mogą się zmienić ale moje preferencje słuchowe raczej nie.
  7. Gdzieś usłyszałem, że Ess Sabre to jasność i analityka(raczej chudo i mało basu?), Burr Brown znajduję się po ciemnej stronie mocy(mało detali? jakby słuchać muzyki pod kocem?) a AKM po środku. Prawda to? Z mojego doświadczenia/wiedzy, które aktualnie posiadam chyba raczej skłaniał bym się do AKM ale w sumie to ciekaw jestem komentarzy dotyczących pktu 8 bo być może bredze i tylko mi się wydaje.

 

Z góry dziękuję za komentarze i pozdrawiam!

 

Edytowane przez GGnoRE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster

Jestem mężczyzną, podobno w danym momencie jesteśmy się w stanie się skupić tylko na 1 rzeczy ;) 

Kable być może potem. Na razie jak w temacie: AMP/DAC. Potem zobaczymy jakie będą efekty.

 

Widzę, że jesteś z Audeos i nawet wczoraj napisałem Ci wiadomość na którą nie odpisałeś! :(

Maks to Burson C3XP jednakże nie ukrywam, że wolałbym wydać mniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GGnoREJa co prawda wielu daków nie miałem ale nie sugerowałbym się do końca tym że Sabre to to a Cirrus tamto. Ja np. ostatnio testowałem super dopakowanego muzykalnego daca na cs4397 z Bursonem C3P i ten drugi na ESS9038 nie zagrał wcale mniej muzykalnie. :)

Oczywiście nie przeczę że może gdzieś tam te popularne dziś daki R2R nie zagrają jeszcze przyjemniej, bo tego akurat nie testowałem. 

 

Burka jakiegoś z tej 3 serii bym Ci polecił chociażby dlatego że ma super Bluetooth - jakość dla mnie praktycznie taka sama jak USB XMOS. Może jakby się uważniej wsłuchać to coś by tam wyszło, ale dla mnie to jest rewelacja i odkrycie roku w audio :) Po prostu na nocne odsłuchy (i nie tylko) przełączam sobie wejście na BT i słucham sobie bezprzewodowo (w sensie że nie muszę telefonu kablem podłączać), komputer nie hałasuje - same plusy. 

 

Podobno Burson przy projektowaniu serii C3 współpracował z Audeze ale nie wiem ile w tym prawdy, a i samych Audeze nie znam. 

Na biurku na pewno te ich klocki wyglądają super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GGnoRE napisał:

@Mayster

Jestem mężczyzną, podobno w danym momencie jesteśmy się w stanie się skupić tylko na 1 rzeczy ;) 

Kable być może potem. Na razie jak w temacie: AMP/DAC. Potem zobaczymy jakie będą efekty.

 

Widzę, że jesteś z Audeos i nawet wczoraj napisałem Ci wiadomość na którą nie odpisałeś! :(

Maks to Burson C3XP jednakże nie ukrywam, że wolałbym wydać mniej!

 

To C3X P jak najbardziej, a taniej Aune S6 Pro - też bardzo fajnie się z nimi zgrywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem LCD-X, z którymi już się niestety rozstałem, ale z Aune S6 Pro tworzyły razem wyjątkowo dobraną parę. S6 Pro u mnie został, a do tego dołączył do niego Burson C3XP i z porównania ze słuchawkami jakie obecnie posiadam mogę tylko powiedzieć, że Burson to sprzęt pod każdym względem lepszy. Szczerze mówiąc, to pozycjonowanie i precyzja LCD-X z Aune była na naprawdę wysokim poziomie, a biorąc pod uwagę fakt, że C3XP z HD800S i TH900mk2 prezentuje zdecydowanie wyższy poziom pod tym kątem, to mogę sobie tylko wyobrażać, co Audeze byłyby w stanie pokazać z takim źródłem.

Tak przy okazji, Burson jest mniejszy, ma świetny bluetooth i do tego wymienne op-ampy. Jeżeli więc fundusze pozwalają, uderzałbym w Bursona, bo to naprawdę świetny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności