Skocz do zawartości

Niedrogi wzmacniacz do DT 990 600 Ohm


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Dłuższy czas posiadam Prodigy Cube + Beyerdynamic DT 990 w wersji 600 Ohm. Ewentualnie jako źródło może też być Focusrite Scarlett 2i2 2 gen. Słyszę, że muzyka jest bez polotu i bez pazura. Myślę, że to wina braku typowego wzmacniacza. Chętnie się przekonam jak zagrają kiedy będą miały więcej mocy, ale nie chcę dużo wydawać. Sprzęt najlepiej ma być używany. Ile chciałbym przeznaczyć? Powiem wprost, że jak najmniej. Tylko czy zakup taniego wzmacniacz typu Fiio używanego w przedziale 100-200 zł da mi wyraźną poprawę czy trzeba jednak zainwestować konkretniejsze pieniądze, żeby to miało jakikolwiek sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niestety   200  zł  to zbyt  mało ,   ja  mam  990   -tki 250 ohm    ,  zagrały  dopiero  po  zmianie  źródła i  wzmaka  słuchawkowego . Ja  juz swoje   dt  mialem  sprzedac   ,   jednak  zasada    - dobre  zródło , dobry  wzmak   {kl A}  ,  ustawienie foobara   by  Majkel  ,  najlepsze mozliwie   pliki  zadziałały  i  teraz  jest   ok   .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Fiio K5 pro powinien dać radę, ale kosztuje sporo ponad 200. Ustawienia ala Majkel stosowałem, ale ja nie słyszę żadnej różnicy. No, ale ja nie słyszę różnicy między Direct Sound, a Wasapi więc się nie liczę.

A nie lepiej zmienić słuchawki na 250 omowe lub nawet 32?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafacio napisał:

Nawet Fiio K5 pro powinien dać radę, ale kosztuje sporo ponad 200. Ustawienia ala Majkel stosowałem, ale ja nie słyszę żadnej różnicy. No, ale ja nie słyszę różnicy między Direct Sound, a Wasapi więc się nie liczę.

A nie lepiej zmienić słuchawki na 250 omowe lub nawet 32?

Ok, więc wiem już w co celować. Ma potrzebne mi wyjścia i w sumie może nawet lepszy DAC niż ten Prodigy Cube (1 gen). Zastanowię się i może go sprzedam i trochę dołożę, może akurat będzie używka. Taki FiiO E10K nie da dużej różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Albo to wszystko nie wnosi słyszalnych zmian, albo mam bardzo już zrypany słuch.

Bo niczego nie stroiłem.

Bo co można stroić w integrze?

Bo system to zbyt szumna nazwa do słuchawek i integry. Dla świętego spokoju na Windows używam Kernel Streaming.

 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rafacio napisał:

Nie. Albo to wszystko nie wnosi słyszalnych zmian, albo mam bardzo już zrypany słuch.

Bo niczego nie stroiłem.

Bo co można stroić w integrze?

Bo system to zbyt szumna nazwa do słuchawek i integry. Dla świętego spokoju na Windows używam Kernel Streaming.

 

Kernel Streaming pod jakim Windows? Pod 10-ką on tylko szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności