Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Połączenie między Głośnikami & Dekoderem Tv-Sat


RafMat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim. Zrobiłem sobie prezent pod choinkę i kupiłem głośniki Aktywne firmy Audioengine HD6, które podłączyłem pod Decoder NC+. Chcąc mieć jak najlepszą jakość dźwięku (bo taki był mój zamiar przy kupnie) podłączyłem pod Audio Coaxial dekoder & 2x cinch Głośnik,przy pomocy przejsciówki którą podłączam pod gniazdko z prądem.Nie miałem dużego wyboru, w dekoderze są dwa wyjścia jedno to Euro scart 21pin,drugie to Audio s/pdef Coaxial.Problek jest taki że przy zmianie kanałów,z głośników wydobywa się nie miły dźwięk,trzask po czym ładnie grają i cieszą ucho.Ale jest to bardzo irytujące ,dla tego zmieniłem na euro scart i za pomocą chinch jest połączony głośnik z dekoderem.Pytanie jest czy jakość dźwięku z scart jest taka sama jak przez Audio Coaxial?

IMG_20201212_174452.jpg

IMG_20201226_114418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scart - sygnał analogowy, przepuszczony przez jakiś wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy 

spdif - sygnał cyfrowy, bez większej ingerencji innych podzespołów. Jakość w dużej mierze zależy od przetwornika cyfrowo analogowego, przez jaki to przepuścisz. Jak kupiłeś tanią kostkę z allegro za 20pln, to sie nie dziw, że są jakieś problemy.   

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za "poradę"chodź nie zrozumiałeś mojego postu.Bez krytyki który jest bez zasadny,nie obeszło by się... .Ale do rzeczy.Teraz , dziś mam połączony Decoder NC+za pomocą przejściówki Euro scart ,2xchinch do głośnika.Pytanie czy to połączenie jest gorsze od Audio Coaxial +converter na 2xchinch? Dodaje zdjęcia jak to wygląda.

IMG_20210103_204510.jpg

IMG_20210103_204414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej, jak nie zrozumiałem jak zrozumiałem :< opisałem Ci po prostu jak to działa. Liczyłem, że cała reszta jest logiczna. 

 

Nie odpowiedziałem wprost co lepsze, bo tak się nie da bez znajomości całego toru audio :< Wrzuciłeś fotke DACa - zakładam, ze to jakas rewizja kopii fiio pod brandem techole. Oryginalny fiio na potrzeby TV (i nie tylko), to świetny sprzęt i faktycznie można napisać, że byłby lepszym rozwiązaniem niż wyciąganie audio po scart (x lat temu używałem go z PS3). W twoim przypadku musisz zdać się na swoje ucho. Jeśli nie słyszysz różnicy, a przy okazji drażni Cie irytujący dźwięk przy uruchomieniu to po co się męczyć?  

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz nie pomagaj,nie wypowiadaj się.Po twoich wpisać, widzę że nie wiesz za wiele o podłączeniach Audio,a co dopiero pomóc innym,bez zgryźliwych komentarzy też nie umiesz się obejść. Dałem zdjęcie DAC takiego jaki kupiłem na Amazon,(rachunku nie będę Ci pokazywał ).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz nie pomagaj,nie wypowiadaj się.Po twoich wpisać, widzę że nie wiesz za wiele o podłączeniach Audio,a co dopiero pomóc innym,bez zgryźliwych komentarzy też nie umiesz się obejść. Dałem zdjęcie DAC takiego jaki kupiłem na Amazon,(rachunku nie będę Ci pokazywał ).

21 hours ago, lobuz1 said:

Moźesz jeszcze spróbować konwerterem spdif-> optical

W kolumnie jest wejście optyczne i dac

Nie da rady, w Konwerterze DAC jest tylko wejscie Coaxial Audio s/pdef I Optical Audio,.Z drugiej strony wyjście 2 x cinch,I 3,5mm słuchawkowe.Z tego co wiem,to sygnał analogowy jest lepszy od cyfrowego,dopuki nie przejdzie przez jakiś porzadny DAC cyfrowy ,np Matrix.Ale miałem nadzieję że ktoś wie,z jaką częstotliwością jest przekazywany sygnał między euro scart a głośnikiem.dziekuje za pomoc.I nie daje mi spokoju dlaczego  głośniki tak trzeszczały przy zmianie kanałów kiedy było podłączone pod DAC konwerter.

IMG_20210104_204913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolumnie masz wejście optyczne. Nie możesz użyć takiego konwertera zamiast obecnie stosowanego? Według mnie jest to możliwe.

 

spacer.png
https://www.thomann.de/pl/lindy_audiokonverter_spdif_digital.htm

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

On 1/3/2021 at 11:21 PM, lobuz1 said:

Moźesz jeszcze spróbować konwerterem spdif-> optical

W kolumnie jest wejście optyczne i dac

Wygląda ciekawie,tylko czy też nie będzie tego samego problemu,co w poprzednim DAC przy przełączaniu kanałów.Masz jakieś doświadczenie z tym konwerterem? A tak w planach mam zamiar kupić tego Matrixa X-SABRE PRO 2 gen.Dziekuje za pomoc i poświęcony czas na mój problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RafMat napisał:

 

 

 

Wygląda ciekawie,tylko czy też nie będzie tego samego problemu,co w poprzednim DAC przy przełączaniu kanałów.Masz jakieś doświadczenie z tym konwerterem? A tak w planach mam zamiar kupić tego Matrixa X-SABRE PRO 2 gen.Dziekuje za pomoc i poświęcony czas na mój problem.

 

Może to być problem tego daca albo dekodera tv. Nie mam z tym doświadczenia, ale jest 3 opcja. Możesz kupić coś lokalnie i najwyżej zwrócisz. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności