Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Hifiman 400i 2020


Ralfo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.01.2021 o 23:27, adamos80 napisał:

Trochę nie w temacie, ale spytam, te nowe he-400i to faktyczne takie bezbasie jak o nich piszą, czy to może ten magiczny planarny bas 😄 ? Jak się mają do takich np. akg k712, tudzież senn 650/660 pod względem impaktu, zejścia.    

 

 

HD58x vs HE-4XX to inne modele niż wymienione przez Ciebie, ale chyba dość zbliżone. Teraz sobie porównuje je i powiem Ci tak. Objętościowo dużej różnicy nie ma z tym że w senkach będziesz miał więcej wyższego basu przy większych brakach w niższym, a w hifimanach na odwrót, niski będzie zaznaczony (co daje dość fajne wrażenia), ale będzie mniej impactu w wyższym. Nie są to jakieś wielkie różnice ale odczuwalne. Obie pary raczej nie dla basolubów, których interesuje pier****nięcie ;) do elektroniki bardziej HE-4XX jak dla mnie, za to senki do jakiegoś bardziej analogowego grania. Obie pary potrafią oddać fajną fakturkę i być detaliczne na dole, no ale nie jest to potęga. Natomiast HE-4XX jak dla mnie lepiej się słucha i stawiam je wyżej (choć to może kwestia gustu?).

 

HE-400i 2020 według napotkanych przeze mnie opisów będą mieć kapkę mniej basu po zatym ponoć to samo.

 

HD650 z pamięci i opisów będą mieć większą rozdzielczość więcej powietrza, przejrzystości. Pewnie na jakimś dobrym sprzęcie mogą zagrać ciekawiej niż HE-4XX, ale jednocześnie będą jeszcze szybciej rollfoffować na basie i będzie on miał trochę miej zwarty charakter. 

K712pro pod koniec swojej kadencji już mnie tak nie bawiły jak dwie powyższe pary, ale to też kwestia że jakiegoś specjalnego toru do nich nie miałem a były dość czułe w tym względzie. Scena potrafiła w nich grać szeroko. :)

 

Bas również określiłbym jako porównywalny, ale lżejszy w swej naturze, za to chyba bardziej potrafił kopać. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/6/2021 at 11:27 PM, adamos80 said:

Trochę nie w temacie, ale spytam, te nowe he-400i to faktyczne takie bezbasie jak o nich piszą, czy to może ten magiczny planarny bas 😄 ? Jak się mają do takich np. akg k712, tudzież senn 650/660 pod względem impaktu, zejścia.    

Wczoraj dostałem 400i. A propos porównania do basu z K702: jak dla mnie jest go więcej w400i. Tylko,że takie porównanie samego basu zupełnie nie ma sensu - to zupełnie inny bas, bardziej strukturalny, szybki. To zupełnie inne słuchawki. Trzeba byłoby się rozpisać. Napisałem na początku,że 400i to półka wyżej, jednak to byłoby krzywdzące dla AKG.

Edytowane przez temporary_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, temporary_1 napisał:

Wczoraj dostałem 400i. A propos porównania do basu z K702: jak dla mnie jest go więcej w400i. Tylko,że takie porównanie samego basu zupełnie nie ma sensu - to zupełnie inny bas, bardziej strukturalny, szybki. To zupełnie inne słuchawki. Trzeba byłoby się rozpisać. Napisałem na początku,że 400i to półka wyżej, jednak to byłoby krzywdzące dla AKG.

Tak to inny bas jest, zdaje się że taka jedna z bardziej podstawowych, częściej spotykanych różnic między dynamikami i planarami. Mi się podoba, że nie musi być go dużo, aby był odczuwalny i wyraźny i robił to co trzeba. Dynamiki mają też swoje zalety ale tak, to co innego. W dynamikach chyba łatwiej uzyskać uderzenie i nasycenie, masę. Mi się bardzo podobało połączenie K712 z ipure i20 + The WIre. Dźwięk był ciepły nasycony i z wykopem, ale potrafił zejść. Tylko kurdę gdzieś mi ta stacja zniknęła :( Z SP200 nie było szans na fun. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, MrBrainwash said:

Tak to inny bas jest, zdaje się że taka jedna z bardziej podstawowych, częściej spotykanych różnic między dynamikami i planarami. Mi się podoba, że nie musi być go dużo, aby był odczuwalny i wyraźny i robił to co trzeba. Dynamiki mają też swoje zalety ale tak, to co innego. W dynamikach chyba łatwiej uzyskać uderzenie i nasycenie, masę.

Dokladnie, nawet  stwierdzilbym, ze znajdzie sie pewnie klika albumow, ktore beda brzmiec na AKG lepiej. Jakies binaural moze dla niewprawnego ucha na AKG podniesc z fotela....( co jest? nie wylaczylem glosnikow?, itp.). np. perfume genius no shape jest genialny na AKG ale na 400i to juz dominacja srednich (niby ten sam album ale skupia na zupelnie innych aspektach) troche jakby sluchac dwoch roznych wydan albumow do rzeczy:. to jest moj ostatni post na temat porownywania sluchawek, bo to zupelnie nie ma sensu. to tak jak porownywanie obrazow, win z, czy seksu z kobietami (sorry, ze wzgledu na czasy, w ktorych zyjemy mozecie sobie wstawic zamiast"kobietami" dowolny przymiotnik w liczbie tez od was dowolnej). Co do wzmaczniaczy, zeby nie byc off topic" to jest duzo ciekawszy temat bo oprocz zalewu chinczykow, i nie chodzi mi o to, ze wyprodukowane w chinach, bo prawie wszystko jest produkowane w chinach,tylko, ze dystrybuowane w EU, z pelna gwarancja, bez ryzyka kosztow wzrotu itd. to w budzetowce tak naprawde nie ma nic oprocz fiiio. Kupowanie wzmacniacza za kilka tys. do sluchawek za 100 euro mija sie dla mnie z celem.

Edytowane przez temporary_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności