Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz do Hifiman 400i 2020


Ralfo

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza lub dac/amp do Hifiman 400i 2020. Posiadam te słuchawki i bedą odsłuchiwane tylko ze smartfona(tidal) . Bezpośrednio z dziurki smartona brzmi jako tako, wygrzebałem ze strychu Forum608 mini i połaczony przejściówką mini jack-2xchinch gra troche lepiej. Czy chord mojo byłby odpowiedni do tych słuchawek? a może coś innego polecacie? Budżet max 3000zł, w przyszłości myśle o zakupie hifiman ananda

Edytowane przez Ralfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pono Topping L30 dobrze z nimi współgra, a pomiary ma świetne i równe, więc jak coś można zastosować EQ. Jeśli chcesz komplet to za dac może robić Topping E30.
Odkąd korzystam z tej strony jestem szczęśliwszym człowiekiem, a pieniędzy w kieszeni zostaje więcej. ;)  https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php
Jeśli chciałbyś tanio, mobilnie poprzez BT oraz nowocześnie to jest Qudelix 5K, który na balansie ma zapas mocy na tych słuchawkach. W pomiarach również dobrze wygląda, a funkcjonalność jest świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neonlight napisał:

Cayin HA3.

Sprawdzałeś to połączenie? 

47 minut temu, music hunter napisał:

Jeśli chciałbyś tanio, mobilnie poprzez BT oraz nowocześnie to jest Qudelix 5K, który na balansie ma zapas mocy na tych słuchawkach. W pomiarach również dobrze wygląda, a funkcjonalność jest świetna.

No bardzo dobra cena, ciekawy jestem jakości dzwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ralfo napisał:

No bardzo dobra cena, ciekawy jestem jakości dzwieku

Przy takiej cenie to stracisz maksymalnie ~100 zł na odsprzedaży, a kosztuje cię to tylko 500 zł + kabel zbalansowany. Nowoczesne, sprawdzone sprzęty, szczególnie z Azji mają takie dobre pomiary, że pod względem brzmienia dźwięku różnice są już na granicy placebo. Kwestia strojenia, którą obecnie rozwiązuje się poprzez EQ. 
L30 oraz E30 to również nowoczesne sprzęty, których zestaw kosztuje ~1200 zł z Chin, ale czasem warto zapłacić za gwarancję i podatki w Polsce ;) Jeśli kupisz w przyzwoitej cenie to nie powinno być problemu z odsprzedażą. 
Zamiast E30 możesz wybrać D10S lub tymczasowo Tempotec Sonata HD Pro za ~100-140 zł + Topping L30.

Edytowane przez music hunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał:

Szukasz sprzętu do 3kzł, a tymczasem zainteresowało Cię pudełko BT...

W tym wątku potwierdzają że wystarcza mocy: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/qudelix-5k-bluetooth-dac-headphone-amp.17386/page-2
Jeśli chciałby kupić go jako mobilny zamiennik lub sprawdzić czy mu wystarcza to jest to mało kosztowny eksperyment. Teraz nawet ze smartfona brzmią mu jako tako, a ten sprzęt jest sporo ponad telefonami. Na balansie sobie poradzi, ale baterię wykorzysta w 6-8h.

Zawsze może go podpiąć potem do L30 ;) 

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, neonlight napisał:

@music hunter możliwe, że polecają, ale ja słuchałem HE4XX(400i) i musiałem znacznie mocniej odkręcić gałę we wzmaku stacjonarnym, niż przy HD650 i DT990, więc nie ma opcji, że napędzi je pudełko BT. ;)

@Ralfo nie daj się wkręcać w te pomiarowe cuda. Na papierze, to nawet mój telefon jest świetny, a gra drastycznie gorzej od sprzętu stacjonarnego choćbym wziął słuchawki douszne przewidziane do urządzeń przenośnych. Producenci dobrze wiedzą co i jak mierzyć, żeby wypadło świetnie. Poza tym FR to wykres statyczny, a ja bym chętnie pooglądał przebiegi czasowe np. z prostokątem. Zapewniam, że większość producentów nie będzie chciała się tym chwalić, a tam widać, co wyprawia aparatura z transjentami. 

 

HE400i miałem w domu, Robiłem pod niego (i nie tylko) wzmacniacz słuchawkowy oraz dedykowany kabel stałemu klientowi. Inny niż fabryczny może im dość pomóc. W budżecie 3000zł zmieścisz jedno i drugie, a i w Komisie znalazłbyś coś ciekawego, tylko pewnie nie masz tam dostępu jako nowy użytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, majkel napisał:

nie daj się wkręcać w te pomiarowe cuda. Na papierze, to nawet mój telefon jest świetny, a gra drastycznie gorzej od sprzętu stacjonarnego choćbym wziął słuchawki douszne przewidziane do urządzeń przenośnych.

No właśnie, jak to jest z tymi smartfonami? Przez całe lata opierałem się przed posiadaniem tego wynalazku (nie znoszę ekranów dotykowych), ale praca zdalna i potrzeba szybkiego kontaktu mailowego zmusiła mnie w sierpniu do nabycia, wybrałem Oppo A31. Teraz mobilnie słucham plików mp3 z Sandisk Clip Sport albo Spotify z Oppo A31 na tych samych dokach Remaxa - Sandisk gra zdecydowanie lepiej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, majkel napisał:

@Ralfo Producenci dobrze wiedzą co i jak mierzyć, żeby wypadło świetnie.

Nie mówię o producentach, lecz o pomiarach użytkowników z tego forum: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/qudelix-5k-bluetooth-dac-headphone-amp.17386/ Tutaj trochę o założycielu/testerze: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/a-bit-about-your-host.1906/
Na Topping L30 i pochodnych miałby najlepsze wysterowanie na basie i nie twierdzę że Q5k będzie lepszy, za to może okazać się wystarczający przy bardziej komfortowej funkcjonalności, oczywiście z wyjścia 2.5mm ;) 
Już mnie irytuje wciąganie ludzi w drogie sprzęty, gdy dostępne są tanie, współczesne komponenty. Na razie nikogo nie winię, ponieważ dopiero od paru lat mamy dostęp do takiej jakości za taką cenę. Gorzej może być z ewentualną trwałością i marketingiem.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, music hunter napisał:

Nie mówię o producentach, lecz o pomiarach użytkowników z tego forum: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/qudelix-5k-bluetooth-dac-headphone-amp.17386/ Tutaj trochę o założycielu/testerze: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/a-bit-about-your-host.1906/
Na Topping L30 i pochodnych miałby najlepsze wysterowanie na basie i nie twierdzę że Q5k będzie lepszy, za to może okazać się wystarczający przy bardziej komfortowej funkcjonalności, oczywiście z wyjścia 2.5mm ;) 
Już mnie irytuje wciąganie ludzi w drogie sprzęty, gdy dostępne są tanie, współczesne komponenty. Na razie nikogo nie winię, ponieważ dopiero od paru lat mamy dostęp do takiej jakości za taką cenę. Gorzej może być z ewentualną trwałością i marketingiem.

Mnie irytuje wciąganie ludzi w religię pomiarową. Zrobił to już jeden specjalista od sprzętów kojarzących się nazwą z obiektywizmem tudzież tlenem. Co inteligentniejszy od razu widział, że do marketing wycelowany w odpowiednią grupę odbiorczą, a poza tym ściema. Zwłaszcza jak zobaczyłem schematy. Wzmacniacz grał tragicznie - szaro, płasko i z bałaganem na scenie. Jaka to jest przeźroczystość i brak zniekształceń? Muzyka na żywo tak nie brzmi. Słuchać się tego dało tylko ze słuchawkami, które słodzą i wyokrąglają dźwięk. 

 

Jak Cię podniecają pomiary, to Ci na piszę, że mój wzmacniacz potrafi przyjąć sygnał S/PDIF, wypuścić swoim wyjściem, i z takiego sygnału DAC będzie normalnie grał. To jest dopiero pasmo przenoszenia. :D Tyle, że ja cały czas dbam o dźwięk, a zniekształceń to żeby nie było w zakresach, gdzie je ewidentnie słychać, czyli np. clipping na basie, gdy sprzętowi prądu lub napięcia braknie. To jest obszar, gdzie się trzeba zatroszczyć np. przy HE400i.

 

Jakość, o jakiej piszesz, jest dostępna od kilkudziesięciu lat. Poczytaj parametry techniczne urządzeń hi-fi z Peweksu sprzedawanych u nas od lat 80-tych, marki Technics na przykład. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel
Nie mówię o parametrach technicznych podawanych przez producentów. Gdyby chciał zarobić na wciskaniu kitu testami to reklamowałby droższe sprzęty, a nie to co samo broni się w testach. Dodatkowo polecają tam sprzęty wedle zapotrzebowania, a nie aby tylko wykorzystać cały budżet
Po porzuceniu Sony ZX300, jedyne co straciłem to ewentualnie scena na granicy placebo oraz strojenie, które poprawiłem dopracowanym EQ znalezionym w internecie. Podałem Q5K jako przykład rozwiązania mobilnego, wiec nie wiem po co ciągnąłem jego obronę ;) 
Chciałbym zobaczyć ślepy test w którym będzie Tempotec Sonata HD Pro oraz twój DAC. Obstawiam że większość nie usłyszy różnicy, chyba że jest tam jakieś podstrojenie, a różnicę w portfelu zobaczą od razu. Za to twój DAC będzie działał dłużej, a serwis będzie łatwo dostępny oraz będzie cieszył oko.

W każdym razie większe zaufanie wzbudza we mnie człowiek testujący sprzętem za kilkadziesiąt tysięcy, który chwali go niezależnie od niskiej ceny i marki, a następnie jest szeroka dyskusja we wątku, gdzie użytkownicy wybierają wedle potrzeb, niż kolejne marketingi, gdzie kabel RCA za ~900 zł ma coś poprawić poza samopoczuciem.

Jestem ciekaw jaki serwis wciskający kit zrobiłby taki ranking z filtrami oraz z łatwym dostępem do wątków na forum:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?pages/Audio_Equipment_Reviews/

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie warto się sprzeczać o te pomiary, o religie i inne pobieżne rzeczy. Dla mnie liczy sie tylko jakość dzwięku którą słysze. 

Dziękuje za propozycje, każda jest cenna bo ja ze sprzętem słuchawkowym to zatrzymałem się na czasach kiedy forum608 od Piotrka i pierwsze moonlighty od majkela brylowały

Edytowane przez Ralfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeśli można bym się podpiął bo widzę że jest poruszany temat posiadanego przeze mnie qudelixa. Czy ktoś byłby w stanie polecić skąd kupić zbalansowany kabelek do he-400i 2020 żeby ładnie współpracowały z qudelixem?

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Samin napisał:

A ja jeśli można bym się podpiął bo widzę że jest poruszany temat posiadanego przeze mnie qudelixa. Czy ktoś byłby w stanie polecić skąd kupić zbalansowany kabelek do he-400i 2020 żeby ładnie współpracowały z qudelixem?

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

Można komuś tu zlecić - i będzie kabel marzenie wg preferencji, a nie gotowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór dźwięku to subiektywna sprawa. Każdy kieruje się różnymi kryteriami. 

 

Ja tylko chciałem przesłać pozdrowienia Drogim Kolegom z krainy wesołej natlenionej ignorancji. 🙋‍♂️

P_20210104_201510_vHDR_Auto_1.jpgScreenshot_20210104-201927.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/3/2021 at 4:42 PM, music hunter said:

Pono Topping L30 dobrze z nimi współgra, a pomiary ma świetne i równe, więc jak coś można zastosować EQ. Jeśli chcesz komplet to za dac może robić Topping E30.
Odkąd korzystam z tej strony jestem szczęśliwszym człowiekiem, a pieniędzy w kieszeni zostaje więcej. ;)  https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php
Jeśli chciałbyś tanio, mobilnie poprzez BT oraz nowocześnie to jest Qudelix 5K, który na balansie ma zapas mocy na tych słuchawkach. W pomiarach również dobrze wygląda, a funkcjonalność jest świetna.

L30 na chwilę obecną bym sobie odpuścił ( coraz więcej zwrotów ze względu na problemy z brakiem uziemienia obudowy, popalił już kilka słuchawek), przynajmniej do momentu kiedy nie usuną tego feleru. John Yang, który jest twórcą tego wzmacniacza sam doradza, że lepszym rozwiązaniem byłoby poczekanie na A30Pro. Trochę to dziwne bo pomimo występującej usterki, Topping nie decyduje się na recall. Do tego niektórzy dystrybutorzy nie chcą słyszeć o zwrotach. Sam miałem chęć na ten amp, hype na niego był niesamowicie napędzony, każdy pseudo audiofil z YTi  innych head-fi wyśpiewywał peany na cześć tego sprzętu. I nagle ucichło...Gdyby nie odnotowane przypadki spalenia słuchawek, może i nawet warte ryzyka ( 130Euro to znowu nie majątek), gorzej gdy ktoś ma jedną parę ulubionych słuchawek, założy wełniany sweterek i przy wyładowaniu elektrostatycznym wszystko pójdzie się czesać. 

Edytowane przez temporary_1
word
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie, ale spytam, te nowe he-400i to faktyczne takie bezbasie jak o nich piszą, czy to może ten magiczny planarny bas 😄 ? Jak się mają do takich np. akg k712, tudzież senn 650/660 pod względem impaktu, zejścia.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 1.5 tygodnia będę miał 400i ver 2020 u siebie. Będę w stanie porównać z K702 (niestety nie mam 712). Struktura pewnie zupełnie inna ze względu na przetwornik a z
ilością to pewnie podobnie, teoretycznie z przewagą w niskich częst. na korzyść 712 Wg tabelek wyglada to pokrótce tak(po lewej wartości dla 712): 

image_2021-01-07_002913.png.cb369d23db932363d805eed60e49a65a.png.
 A jak to będzie się do siebie miało to trzeba będzie posłuchać. Mnie bardziej ciekawi porównanie z HD600.

Edytowane przez temporary_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności