Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Małe DAC+AMP pod słuchawki i tidala


ibizpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

przez temat słuchawek już przebrnąłem ( nie bez przygód ) i kończyło się na planarnych Monoprice M1570.

Ponieważ słuchanie ich przez Dragonfly Red nie daje do końca satysfakcji myślę nad czymś stacjonarnym.

Muzyki słucham w 100% z Tidala hifi/master.

 

Czytam o różnych sprzętach i opcjach typu amp+dac osobno albo w jednym, itd.

W założeniach przewijają się:

- SMSL M500

- Sabaj D5

- Burson Playmate Basic ( v1 )

- Burson Soloist ( v1 ) + jakiś dac SA300?

 

Z tych wszystkich chyba tylko SMSL dekoduje MQA.

 

Ponieważ w recenzjach nikt się na tym nie skupia a dla mnie to dosyć ważne - czy któryś z tych sprzętów ( dac ) ma własny dostęp do tidala?

Chodzi mi o to żeby nie trzeba było podłączać telefonu tylko obsługiwać sprzęt z apki podobnie jak tutaj ( wiem że nie ta półka  cenowa) 😞

 How to stream MQA over a Network via Tidal (Decoder) - YouTube

Ewentualnie czy są jakieś inne DACi poniżej 4 tys które to potrafią?

Może polecacie coś  innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
przez temat słuchawek już przebrnąłem ( nie bez przygód ) i kończyło się na planarnych Monoprice M1570.
Ponieważ słuchanie ich przez Dragonfly Red nie daje do końca satysfakcji myślę nad czymś stacjonarnym.
Muzyki słucham w 100% z Tidala hifi/master.
 
Czytam o różnych sprzętach i opcjach typu amp+dac osobno albo w jednym, itd.
W założeniach przewijają się:
- SMSL M500
- Sabaj D5
- Burson Playmate Basic ( v1 )
- Burson Soloist ( v1 ) + jakiś dac SA300?
 
Z tych wszystkich chyba tylko SMSL dekoduje MQA.
 
Ponieważ w recenzjach nikt się na tym nie skupia a dla mnie to dosyć ważne - czy któryś z tych sprzętów ( dac ) ma własny dostęp do tidala?
Chodzi mi o to żeby nie trzeba było podłączać telefonu tylko obsługiwać sprzęt z apki podobnie jak tutaj ( wiem że nie ta półka  cenowa) 
 
Ewentualnie czy są jakieś inne DACi poniżej 4 tys które to potrafią?
Może polecacie coś  innego?
 
UAPP + telefon + dowolny DAC działający pod OTG . Nawet Chordy (MOJO i HUGO) tak działają.

Albo DAC z obsługą MQA i wybrany AMP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, RIH napisał:

UAPP + telefon + dowolny DAC działający pod OTG . Nawet Chordy (MOJO i HUGO) tak działają.

Ale ty chyba piszesz o podłączeniu telefonu do DACa przez USB, tak mam podłączonego Dragonfly Red do iphona, mi chodzi o sterowanie bez fizycznego podłączenia telefonu kablem tylko przez sieć - jak na filmiku powyżej.

 

Edytowane przez ibizpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem Bursona Playmate na początek ( używka Basic ), liczę że we wtorek pierwsze słuchanko będzie :)

W roli streamera na razie dalej iphone ale już wstępny pomysł się klaruje ( Rpi 4 sie kurzy na półce od roku )

Edytowane przez ibizpl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się RPi4b i postawiłem picoreplayer. Spokojnie można obsłużyć tidala i inne serwisy z telefonu aplikacją ipeng ( płatna niestety ). Rpi gra całkiem przyzwoicie z Dragonfly Red podłączonym do USB i robiącym jako DAC. Ciekawe jak zagra z Bursonem, muszę tylko obudowę zmienić na pasywną. Nie słyszałem żadnych zakłóceń, gra całkiem równo.

Chodzą słuchy że Tidal connect na raspberry pi już sie szukuje powoli ( Volumio - oficjalnie ), wtedy będzie rewelacja, nie trzeba będzie kombinować jak koń pod górkę :)

Adding Tidal Connect - Volumio Development / Suggest a feature - Volumio

 

Wygląda na to że gdzieś po sieci krąży już nawet jakaś nieoficjalna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności