Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Shanling


Jot R

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Jot R napisał:

Shanling to jednak miszcze testowania na użytkownikach. Ledwo wypuścili produkt, a już (dwa tygodnie temu) jest update :)

 

UP5 V1.5.6 Update list:

  • Added charging indication when charging UP5 while powered off.
  • Improved performance while using USB input.
  • Fixed issue causing volume changes when switching from Bluetooth to USB.
  • Fixed issue causing muted output. 😎
  • Fixed charging issue when used at too low battery level.
  • Adjusted low battery warning.
  • XMOS Update (not available over OTA)
  • Other fixes

Ja mam jednak syndrom sztokholmski, więc @Mayster wiadomo już coś o dostępności i cenie w PL?

Przypominam tylko, że producenci smartfonów potrafią wypuszczać aktualizacje - i to srogie - w pierwszym tygodniu premiery swoich flagowców, a są to wciąz firmy dysponujące nieporównywalnie większym kapitałem i zasobami ludzkimi, jeżeli idzie o rozwój oprogramowania i bazę testerską ;) Także IMO tak szybki update brałbym za plus, a nie za minus.

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Vaiet napisał:

Przypominam tylko, że producenci smartfonów potrafią wypuszczać aktualizacje - i to srogie - w pierwszym tygodniu premiery swoich flagowców, a są to wciąz firmy dysponujące nieporównywalnie większym kapitałem i zasobami ludzkimi, jeżeli idzie o rozwój oprogramowania i bazę testerską ;) Także IMO tak szybki update brałbym za plus, a nie za minus.

Nie wiem, jak na plus można brać wypuszczenie nie w pełni sprawnego i nieprzetestowanego produktu? Szczególnie że u Shanlinga to raczej reguła, a nie wyjątek. A to, że inni robią jeszcze gorzej, nie jest dla mnie żadnym "pocieszeniem".

MQA, którym się chwalą, nadal nie działa.

 

Co nie zmienia faktu, że nadal jest fanboyem :ph34r:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to UP5 nie trafił na rynki międzynarodowe, ale nawet mimo to nie widzę niczego dziwnego w wypuszczaniu aktualizacji. Raczej każdy to robi, najczęściej też stosunkowo szybko od premiery, bo im starszy sprzęt, tym mniej do poprawy lub zmian o które prosili użytkownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przywykłem, że kupuje się produkt zgodny ze specyfikacją (brak MQA) i przetestowany. Patrząc na listę poprawek i problemów, które zgłosili użytkownicy na head-fi, wydaje się, że nikt nawet nie pobawił się nim ze dwa dni, żeby przejść wszystkie ścieżki użycia. Myślałem, że może M8 było jakimś wypadkiem przy pracy, ale widzę, że to już (nie tylko) u nich standard.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez proponowałem aby nie kupować preorderow bo w dzisiejszych czasach u chińskich producentów nigdy nic nie wiadomo. Po akcji z M8 była jeszcze M30. Najnowsza nowość to trzecia wpadka z rzędu. Ostatnio Shanling klienta traktuje jak betatestera który zgłosi poprawki i oni je naprawia. M8 latają od premiery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
1 godzinę temu, Jot R napisał:

 

Także tak. Fanboystwo na pełnej 😎

 

20211008_140110.jpg

Świetny zestaw. Jak oceniasz MTW300 tak z ciekawości zapytam? Zmieniałeś w nich tipsy, czy jedziesz na tych z zestaawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Vaiet napisał:

Świetny zestaw. Jak oceniasz MTW300 tak z ciekawości zapytam? Zmieniałeś w nich tipsy, czy jedziesz na tych z zestaawu?

Strojone nie bardzo na ulicę, przynajmniej na ori tipsach. Podbita góra i do tego słaba izolacja, co powoduje, że bas ucieka przez szum uliczny. Żeby bas usłyszeć, trzeba trochę podkręcić, co powoduje, że góra zabija. Sprawdzałem różne tipsy (oczywiście żadne nie mieszczą się w etui, jak są założone), ale najlepiej wypadły hybrydy Symbio W — świetna izolacja i temperują górę, więc pasmo się wyrównuje i nie trzeba głośno słuchać. Niestety za każdym razem trzeba je zakładać i zdejmować, ale trwa to 3 sekundy, więc mi to nie przeszkadza, zdjęte mieszczą się w etui. Poza tym granie lekko V z przyzwoitą sceną i rozdzielczością, na miasto więcej nie potrzebuję, więc ogólnie jestem zadowolony. Etui solidne, ale ciężkawe, bateria super, można się zapomnieć, że trzeba je ładować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ME800 z podwójnym dynamikiem i możliwością przełączania tonacji.

https://en.shanling.com/article-ME800IEM.html

266956257_2079216485568260_3492969237284199956_n.jpg

 

 

W dniu 18.06.2021 o 20:29, mikesz555 napisał:

Szkoda, że nie da się używać stacjonarnie bez niszczenia baterii.

 

W UP5 możesz wyłączyć ładowanie baterii, jak słuchasz jako USB dac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
12 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Mam zamiar kupić DAP i stoję na rozdrożu Shanling m3x czy ibasso dx160.
Możecie wypowiedzieć na ten temat?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

 

DX160 to wybór wyższej jakości grania, natomiast m3x to pójście w lepsze walory użytkowe, trochę szybsze działanie, dłuższa bateria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
DX160 to wybór wyższej jakości grania, natomiast m3x to pójście w lepsze walory użytkowe, trochę szybsze działanie, dłuższa bateria
Dzięki,o takie wyjaśnienie chodziło.
To raczej przechyla szalę na dx160.
Mam jeszcze 2 pytania:
Różnica jest dość łatwo zauważalna czy też są to drobne niuanse?
A jak tam że strimingiem ibasso ogarnęło sytuację czy nadal jest kiepsko?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Dzięki,o takie wyjaśnienie chodziło.
To raczej przechyla szalę na dx160.
Mam jeszcze 2 pytania:
Różnica jest dość łatwo zauważalna czy też są to drobne niuanse?
A jak tam że strimingiem ibasso ogarnęło sytuację czy nadal jest kiepsko?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

 

DX160 nie ma tak ocieplonego tlustawego dźwięku, tylko bardziej neutralny, brzmienia obu sie różnią, szczegółowość wyższa w DX160, Shanling ma swoją szkołę ocieplonego muzykalnego grania

No w wersji 2020 DX160 sieć została nieco poprawiona ale tutaj m3x ma nadal przewagę korzystając z soc Snapdragona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wfmsiekierka napisał:

W sumie lekko ocieplone/muzykalne granie może być,a jak jest ze sceną i basem zapomniałem zapytać a to dla mnie ważne zagadnienie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

 

Bas na DX160 jest bardziej zwarty i rozdzielczy, scena też lepsza, ale akurat kwestia sceny to jest dla mnie za bardzo psychologiczne zjawisko, jeden odbierze to tak drugi zgoła inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bas na DX160 jest bardziej zwarty i rozdzielczy, scena też lepsza, ale akurat kwestia sceny to jest dla mnie za bardzo psychologiczne zjawisko, jeden odbierze to tak drugi zgoła inaczej
A pod względem ilości basu to jak wygląda sytuacja?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności