Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nadajnik BT do komputera B10 od 1Mii - problemy z działaniem


MAck

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem w prezencie nadajnik bluetooth B10 firmy 1Mii, który chciałem wykorzystywać z komputerem stacjonarnym gdzie nie mam bluetootha by łączyć się m.in. ze słuchawkami WH-1000MX3. Mam z nim jednak kilka problemów.

 

https://www.dmtrade.pl/p17688,nadajnik-audio-bluetooth-5-0-usb-1mii-b10-windows-mac.html
https://1mii.com/product-item/usb-bluetooth-b10/

 

  1. Zasięg nie jest taki jak liczyłem. Zgodnie z instrukcją powinno działać do 20 metrów przy otwartej przestrzeni. U mnie po 10 metrach (po drodze jest 1 cienka ściana z luksferami), zaczyna tracić zasięg i pojawiają się trzaski oraz zakłócenia. Pewnie ten typ tak ma i nie da się tym nic zrobić.
  2. Urządzenie zazwyczaj działa ale czasem ma "gorszy dzień" i niestety z 0,5 metra są takie trzaski i zakłócenia, że nic nie słychać poza tymi trzaskami 😕 Nie wiem czym jest to spowodowane ale zazwyczaj po 10-15 min włączania/wyłączenia komputera i słuchawek, powtórnego parowania itd/itp zaczyna działać ale jest to mega irytujące. Nie wiem kompletnie co jest przyczyną tego problemu. Czy coś z tym można zrobić? Czy ktoś miał takie problemy z tym modelem? Jak ma ten gorszy czas w ciągu dnia to nie działa zarówno z tymi słuchawkami oraz innymi słuchawkami i głośnikami po BT jakie mam. Jak zaczyna działać to działa ze wszystkim. Póki co w ciągu 2 dni korzystania miałem taką sytuację 2 razy.
  3. Przełączanie słuchawek na inne urządzenie. Raz na jakiś czas chcę przełączyć słuchawki z komputera na telefon. Będąc połączonym z komputerem nie jest możliwe połączenie z telefonem. Niestety ten nadajnik ani przy pomocy guzika jaki ma ani z poziomu komputera/Windowsa nie umożliwia odłączenia słuchawek. Jedyny sposób jaki znalazłem to odłączenie tego dyngsa od USB, zaczekanie aż słuchawki się zorientują, że są rozłączone i wtedy połączenie z telefonem. Czy jest jakiś inny sposób by odłączyć słuchawki od tego dyngsa? Niby ten dyngs oferuje obsługę bluetooth ale Windows jakoś tego nie widzi i w opcjach windowsowskich dla BT nie mam możliwości włączenia/wyłączenia BT czy listy urządzeń dostępnych/podłączonych/sparowanych z możliwością ich połączenia/rozłączenia - cała obsługa urządzenia jest poprzez ten 1 guzik na tym dyngsie.

 

Dotychczas korzystałem z jakiegoś pożyczonego taniego non-name'a kupionego jakieś 5 lat temu. Ad1) Zasięg był gorszy niż tego B10 - po 2 metrach tracił sygnał ale Ad2) w zakresie tych 2 metrów zawsze działał bezbłędnie oraz Ad3) z poziomu Windowsa umożliwiał wejście w ustawienia bluetooth i rozłączenie słuchawek, nie było konieczne ciągłe odpinanie go od USB. Mam też porównanie jak to działa gdy łączę się słuchawkami z telefonem - Ad1) Do 10 metrów wraz z tą samą ścianą i tymi samymi słuchawkami jest żyleta (nie sprawdzałem ile więcej metrów może obsłużyć ale zasięg jest lepszy), Ad2) zawsze działa, Ad3) w ustawieniach BT telefonu mogę odłączyć słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej filmik prezentujący czym objawia się problem opisany w pkt 2 w moim pierwszym poście. Głośnik jest jakieś 20 cm w linii prostej od nadajnika: https://www.dropbox.com/s/4jjf7u59z5tw276/IMG_7009.MP4?dl=0
Coś takiego przydarzyło mi się 4 razy w ciągu 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności